Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túl reagálom vagy ez mást is...

Túl reagálom vagy ez mást is idegesítene?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve költöztünk össze párommal, messze a szülőhazánktól. Az anyja azóta folyamatosan "ezt kell csinálni, azt kell csinálni". Felnőtt önálló pár vagyunk ez elfogadható tőle?

Mindenbe beleszól, beleköt. Nem régen azért hìvott fel mert én döntöttem egy napos programomról és ő ezt nem ìgy látta, felhìvott és ide kell menni ilyenkor kell idemenni meg oda menni meg ìgy kell úgy kell. A családommal fogok vacsorázni mikor hazalátogatunk.... Páromnak már sokszor mondtam hogy beszéljen a fejével mert én ezt nagyon nem tolerálom, szerintem mindenki áskálódjon meg rendezkedjen a saját életében.

Nekem elég bunkó stìlusom van ha ideges vagyok ezért nem merek vele én beszélni de páromra meg nem hállgat, ezért hivogat már engem. Azt ìrta este páromnak hogy már jó lenne ha róla is lenne kép mert mindig csak a kutyámról rakok fel képet. (Több közös képünk van párommal az én oldalamon mint páromén hozzáteszem) meg nehogymár azt is megmondja milyen képet töltsek fel a saját facebookomra...


2017. szept. 26. 08:48
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
10%
Attól függ melyik országról van szó. Valahol ez a normális. A legnagyobb rangú nő parancsol és nem a meny az. Pl. Korea.
2017. szept. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
93%

Miért veszed fel a telefont?


Egyébként én nem várnék a páromra, ha egyszer "jó kedvemben" talál, úgy kiosztanám, mint a fene.

Akkor aztán sipákolhat, de biztosan nem zaklatna többet.


Exnél végigcsináltam ezt, kétnaponta telefon, 180 km-ről is mindenbe beleugatás... ő persze nem állította le az anyját.

Aztán mikor elkezdett engem hívogatni, meg leb*zizta a gyerekét (mert hosszabb volt a haja, mint szerinte kívánatos lett volna), akkor elküldtem a fenébe.

Persze attól minden ugyanúgy ment tovább, én meg beleuntam és kidobtam a srácot.


Most 34 éves, de tök egyedül van, mert ezt a szintű beleszólást nem tolerálja senki sem hosszabb távon.

2017. szept. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Mi 150 kilóméterre lakunk és mindenbe...

Páromra nem hallgat...ezért hivogat már engem de nem merek neki beszólni

2017. szept. 26. 09:10
 4/38 anonim ***** válasza:
99%
Meg kell vele szakítani a mindennapi dumcsit, addig míg meg nem tanul tisztelni titeket. Azért csinálja mert hagyjátok. Megértem hogy te nem akarsz neki esni, a fiára meg nem hallgat, épp azért marad ez a módszer, hogy ha nem ért a szép szóból, akkor majd ért abból ha kissé hanyagolva lesz. Kisfia mondja meg neki, hogy majd akkor telefonáljon rátok legközelebb, mikor tud normálisan viselkedni.
2017. szept. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Nem hallgat rá

Majd é elrendezem

Szóval akkor szerintetek sem normális ez

2017. szept. 26. 09:14
 6/38 anonim ***** válasza:
98%
Persze hogy nem normális ez, felnőtt emberek vagytok, saját döntésekkel, ezt neki tiszteletben KELL tartania
2017. szept. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem túlreagálod , azért ad tanácsot mert úgy érzi , h a fiának elkel es meg akarja osztani a tapasztalatait , mert úgy érzi ezzel segithet.

Ebben semmi rossz nincs , egyszeruen tartaná a kapcsolatot.

Te ezt rossz néven veszed , dominálásnak es kavarásnak.

Azonkivul mondta h neked nincs fotód a facebookon ez azt jelenti h szivesen látna téged is , tehat kedvel , nem azt jelenti h a Facebook kontód felett is át akarja venni az uralmat.

Amikor anyós nem kedvel , akkor ignorál , es rad se bir nézni.

Akkor az lenne a baj h beszel a fiaval , es rólad emlitest sem tesz , mintha nem is léteznél.

Te ha szülni fogsz es amyósod segiteni akarna , ugyanúgy fognád fel , h ellenségeskedik, betolakodik es okoskodik.

Nagyon sok ilyen sajnálatos eset van mert a gyerek vegul nagyszulök nelkul marad , mert az anyának a legfontosabb h érezze h ö az úr es a jószándékot félreérti , h lenyomják.

Sajnos mikor valóban kéne a segitsèg addigra már mindenki el van marva és akkor milyen szemetek mert segithetnének legalább .

Nagyon könnyu leépiteni kapcsolatokat végérvényesen , a kérdés h tényleg ez a célod ?

2017. szept. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
12%
Akkor volna szemétkedés , ha ellened uszitaná a fiát , vagy rólad akarná lebeszélni , mondaná h jobbat érdemel stb, akkor tényleg a sarkadra kéne álljál . De jelen esetben nem látom h miben sérti az egódat , 2 hegedus egy csardaban szindróma de ez a buta emberekre jellmemzö gondolkodas
2017. szept. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
94%
Anyósom ugyanez és tizenx év alatt párszor már elküldtem a francba. Mostanában csak simán ellent mondok neki. Tehát mondjuk azt mondja ezt így meg így kell csinálni. Én meg mondom, hogy de mi nem úgy fogjuk csinálni, hanem így és így. Általában beletörődik.
2017. szept. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Teljesen félre értitek.

Nem, ez nem tanácsadás...a táncsadás az lenne ha azt mondaná hogy "én szerintem ezt meg ezt csináljátok".... Vagy "nekem az a tanácsom hogy ìgy meg úgy"

Ehelyett ott van hogy KELL. Ez nem tanácsadás ez irányìtás.

Segìtségnyújtás? Volt esélye rá, és szükségünk is lett volna támogatásra de tőle nem kaptunk semmit!!!!

A kioktatást azt kaptuk....és nem, nem vettük semmibe, sokszor hallgattunk rá és szarba is keveredtünk amiből ha kikellett mászni már nem volt ott!!

Nem rólam akar képet!! A fiáról!! Hogy mi az hogy én a fiáról nem töltök fel képet az oldalamra csak a kutyámról...

2017. szept. 26. 10:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!