Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szülés után miért kell a...

Szülés után miért kell a nyakamba lihegni?

Figyelt kérdés

Párommal 5 éve vagyunk együtt

Kisbabát várok,jővő hét utánra vagyok kiírva szülésre


Az a helyzet,hogy párommal azt beszéltük át közösen,hogy az első pár hétben nem szeretnènk,hogy anyós testvér itt hemzsegjenek körülöttünk, mi szeretnénk egy kis eltöltött külön időt, mint egy család, meg egy kis regenerálódást és csak október végén párom szülinapján jöjjenek látogatóba


Erre anyós teljesen eljátsza a hattyú halálát hogy ő nem ezt érdemli,hogy az ő fia és márpedig bejön szülés utáni napon mert az ő unokája és kijelentette,hogy abba az óvodába irassuk a gyereket ahol ő dajka ( hozzá teszem sni gyerekekkel külön kisegítő iskolában dolgozik mind konyhai alkalmazott)


nem is értem miért hiszi azt hogy a gyerekemből "gyagyás" lesz és oda kerül, bármi megtörténhet,de ne ez legyen az első


4 hónapos terhesen még dolgoztam

Utána elmentem szülési szabadságra azóta itthon vagyok ellátom a napi teendőket főzök, mosok, takarítók, elvagyok,anyós dolgozik szóval örülök is neki kicsit, hogy nem segített mindenben


néha eljött a vizsgálatokra meg persze vásárolni.. azon is teljesen kivolt akadva hogy miért veszek kék zöld piros narancs ruhákat ha fiút várok miért nem lehet normális ruhákat venni ( én fizettem ) én azért döntöttem így mert később tervezünk még egy kisbabát és ezek úgymond fiúra lányára is rá lehet addni...anyós ezt se érti meg



Szeretem anyósom mintha a második anyám lenne de amióta az első babát várjuk teljesen kikelt magából


Mit lehet tenni


2019. szept. 29. 04:08
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
60%
Egyszer te is leszel anyós, ha megéred, remélem veled is így fognak majd bánni. Egy ember meg nem csődület, nem igaz, hogy nem bírnál ki egy fél órás látogatást. Szánalmas vagy.
2019. szept. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
34%
Én meg értelek kérdező. A baba egy hét alatt nem sokat változik, de te egy hét alatt testileg lelkileg össze tudod kapni magad, hogy szívesen fogadd a látogatókat. Ezt valahogy senki nem akarja figyelembe venni, hogy te hordtad 9 hónapig, te szenvedtél érte, hozzád tartozik amíg ilyen pici. Nem tenyész állat vagy aki szül egy unokát és utána álljon félre. Rád is lehetnének tekintettel nem csak a nagyira. Hisz ennyiből a nagyi is csak magára gondol, hogy ő lássa és babázzon, az nem számít, hogy az anyuka hogy érzi magát..
2019. szept. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
52%

33!


Jaja, egy újszülött semmit se változik egy hét alatt. Ugyanmár. Apuka is raer egy hét múlva megnézni.

2019. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
52%

Nem a te nyakadba akarnak lihegni,hanem látni akarják az unokát. Ez neked miért fáj? De bezzeg,ha unoka beteg,akkor szó nélkül jöjjenek,ugye?

+

Az,hogy a gyagyás szót idéző jelbe rakod,az még ugyanazt jelenti.

Megnézném,hogy te mit reagálnál arra,ha a gyerekednek lenne egy enyhe autizmusa,és valaki le gyagyázná.

Am.megmondod anyósnak,hogy nem oda íratjátok be,mert épp és egészséges. Ennyi.

2019. szept. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
70%

Én sem bírom az anyósomat, de szülés után nem zavart, hogy ránézett az unokáira.

Én még büszke is voltam és szívesen mutogattam, lám-lám én nagyobbakat szültem, mint te! Hahaha, ezt nem mondtam csak gondoltam.

2019. szept. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
63%
Szomorú. Az ő gyermekének születik egy gyereke. Természetes, hogy látni szeretné akár másnap a kórházban.
2019. szept. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
82%

Ez a kérdés tökéletesen mutatja, hogy mennyire nem létezik a mai világban feltétel nélküli szeretet.

A legtöbb anyuka azt mondja, hogy ő feltétel nélkül szereti a gyermekét, ő a legfontosabb az életében, bármit megtenne érte stb., de ha a gyerek mondjuk két hétig szeretne a párjával és a gyermekével kettesben lenni, hát azt már azért ne, az már azért sok, micsoda hálátlan gyerek stb. Kb. eddig is tartott a feltétlen nélküli szeretet.

És mi van azokkal, ahol a gyerekek mondjuk Amerikába költöznek, és a nagyszülő nem az első két hétben nem látja az unokát, hanem az első pár hónapban, és utána is kb. évente egyszer. Azon kellene inkább kiakadni ennyi erővel.

A “gyagyás” kifejezés idézőjelekkel is kritikán aluli tirpák megjegyzés volt.

2019. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
59%

Én külföldön szültem. Anyu kiakart költözni "segíteni" hozzánk 2 hétre. Nem engedtem. Mindenkit megkertünk, hogy kB 4 hétig ne utazzanak ki. De ezt csak azért tettük mert nekünk kellett volna elszállásolni őket. Amit ugye nem szerettünk volna.

Ha Magyarországon szültem volna mert ott élnénk akkor természetesen fogadtam volna őket a kórházban.

2019. szept. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
53%

34!

Szerintem azért nem kéne egy kalap alá helyezni a baba apját és nagyiját.

2019. szept. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
60%

Az a baj, hogy álomvilágban élsz! Nem lesz olyan nagy buli az első két hét.

Én veled ellentétben épp örültem, ha jött valaki! Örültem, hogy kíváncsiak ránk, kíváncsiak a gyerekünkre. Olyan büszke voltam rá, mindenkinek mutogatni akartam. A férjem 5 nap után visszaállt az életbe, muszáj volt dolgoznia, egész nap kb egyedül lettem volna a babával, ha nem nézett volna ránk anyósom vagy a nővéreim. Nagyon nagy segítség volt! Volt, hogy gyors megmostam a hajam például ameddig itt volt valaki.

Hozzánk nem vendégeskedni jött anyósom sem meg a többi rokon sem. Mindenki otthon érzi magát nálunk. Főztek ránk, ha kellett fel is porszívóztak. Császárom volt és nagyon sz*rul voltam sokáig.

Anyósom átjött, hozott ebédet, ha úgy látta elmosogatott, vagy kipakolta a szárítót, segített, babázott egy kicsit, vagy csak állt a kiságy mellett és csendben nézte, majd haza ment.

Sőt, hazajövetelünk napján, első este anyósom fürdette a babánkat, én nem voltam jól, állni sem bírtam, anyósom meg majd kiugrott a bőréből, hogy ő fürdetheti. Attól nagyon is boldog és kiegyensúlyozott kis család vagyunk mi 3- an, hogy anyós “betolakodott” az első nap.

Szerintem nagyon nem szép dolog, hogy ezt elveszed tőlük. Mindenki ugyan olyan izgatottsággal várja a babát, mint ti. Ez nekik is nagyon nagy dolog, örömmel várják a babát.

A saját anyukádat sem engeded oda?

2019. szept. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!