Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szülés után miért kell a...

Szülés után miért kell a nyakamba lihegni?

Figyelt kérdés

Párommal 5 éve vagyunk együtt

Kisbabát várok,jővő hét utánra vagyok kiírva szülésre


Az a helyzet,hogy párommal azt beszéltük át közösen,hogy az első pár hétben nem szeretnènk,hogy anyós testvér itt hemzsegjenek körülöttünk, mi szeretnénk egy kis eltöltött külön időt, mint egy család, meg egy kis regenerálódást és csak október végén párom szülinapján jöjjenek látogatóba


Erre anyós teljesen eljátsza a hattyú halálát hogy ő nem ezt érdemli,hogy az ő fia és márpedig bejön szülés utáni napon mert az ő unokája és kijelentette,hogy abba az óvodába irassuk a gyereket ahol ő dajka ( hozzá teszem sni gyerekekkel külön kisegítő iskolában dolgozik mind konyhai alkalmazott)


nem is értem miért hiszi azt hogy a gyerekemből "gyagyás" lesz és oda kerül, bármi megtörténhet,de ne ez legyen az első


4 hónapos terhesen még dolgoztam

Utána elmentem szülési szabadságra azóta itthon vagyok ellátom a napi teendőket főzök, mosok, takarítók, elvagyok,anyós dolgozik szóval örülök is neki kicsit, hogy nem segített mindenben


néha eljött a vizsgálatokra meg persze vásárolni.. azon is teljesen kivolt akadva hogy miért veszek kék zöld piros narancs ruhákat ha fiút várok miért nem lehet normális ruhákat venni ( én fizettem ) én azért döntöttem így mert később tervezünk még egy kisbabát és ezek úgymond fiúra lányára is rá lehet addni...anyós ezt se érti meg



Szeretem anyósom mintha a második anyám lenne de amióta az első babát várjuk teljesen kikelt magából


Mit lehet tenni


2019. szept. 29. 04:08
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
68%
Az utolsó mondatom vedd úgy, hogy nincs is ott. Most olvastam a hozzászólásod, hogy megszakítottad vele a kapcsolatot.
2019. szept. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
64%

Ahol én szültem ott csak egy üvegajtón keresztül nézhetik meg a babát a látogatók, nem foghatják meg nem jöhetnek be. Én is úgy voltam vele először ocsúdjunk fel hogy van egy gyerekünk utána jöhetnek a látogatók. Azt hittem hetekig nem akarok majd senkit látni mert kinlódás volt a szoptatás (nem szopizott a fiam)de pár nap után felhivtunk mindenkit hogy jöhetnek egy fél órára. Én nem kinálgattam senkit nem készültem nem azért jönnek h kinyaljam a sejhajukat. Elmentek kész.

Már második baba van de most is rühellen mikor szoptatok és odaállnak nézni a babát. Nem azt mondom h be se jöjjenek addig de ne lessék 10 cmről

2019. szept. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
71%

“ Már második baba van de most is rühellen mikor szoptatok és odaállnak nézni a babát. Nem azt mondom h be se jöjjenek addig de ne lessék 10 cmről”


Hát még látogatóként hogy rühelljük, mikor tőlünk 10 cm-re kezdenek szoptatni... nem lehetne ilyenkor szólni, hogy “etetés lesz, köszönjük a látogatást/addig menjetek át a nappaliba”?

2019. szept. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
35%
13#41# ki mondta hogy olyan jó móka lesz az első két hét? Azért van apuka, hogy segítsen... Talán sokan pont ezért nem akarnak látogatókat... Mert azt sem tudják merre vannak arccal előre...
2019. szept. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
68%

Hozzánk sem jöhetett senki három hétig. Írták már, hogy fájnak a sebek (gát vagy császár), csöpög a tej, én pl egy szál bugyiban voltam, mert fájt a bimbóm, ha bármi hozzá ért a babán kívül, illetve a gyermekágyi vérzés is igen erős volt. Nem kívántam vendégeket fogadni. Aztán amikor jöttek látogatni, "segíteni" férjem húga, anyja, az arról szólt, hogy órákon keresztül azon civakodtak, hogy ki fogja a babát, a baba ha megébredt mentem volna szoptatni (iszsz) anyós beszól, hogy már megint? A sógornőm folyton felzabálta a hűtőnket, nem beszélve arról, hogy rendszerint ők csak vasárnap értek rá, amikor a férjem otthon töltött egy teljes napot a héten. Egy idő után ebből elegem lett, szóltam, sértőtdések voltak de úgy voltam vele, hogy nem érdekel. Érdekesség módon az én anyám úgy jött, heti többször, hogy kb észre sem vettem, hogy vasal, mert én a babával pihentem, csak megnézett minket egy pillanatra, és ment is! Na, ez az igazi segítség, nem az, hogy az órákig "babázó" pofátlanul sokáig maradó vendégeknek uzsonnát készítsek, kávét főzzek, utánuk mosogassak, takarítsak.

Természetesen a későbbiekben sem kértem belőlük, érdekes módon meg tudom oldani a gyerekem felügyeletét anyós nélkül, akkor is ha beteg, ha szünet van stb. Anyós nélkül is van ám élet! Mily meglepő :D

Kérdező, mindent úgy csinálj, hogy neked jó legyen és te és a babád jól érezzétek magatokat. Egy pár hetes babának nincs szüksége senkire az anyján kívül, főleg nem visító, taperoló rokonokra.

2019. szept. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
60%

46-os vagyok, még annyit : szülés utáni hetekben rendeltem a kaját, nem volt szükséges senkinek sem ezzel az ürüggyel hozzánk jönni.

Azt meg ne hidd el, hogy szörnyű lesz a gyermekágyi időszak, egyáltalán nem biztos! Nekem pl csodás volt, felkészültem, rengeteget olvastam, minden témában, és nem a baba mama fórumokon, ahol a legtöbben, mint pl itt is, senki nem ért semmihez. Nézd meg, csak rombolni tudnak, leszólni, negatív dolgokat előrevetítetni. Mert ők tudatlanok voltak és szükséges volt számukra, a több évtizeddel elmaradott anyós tanácsa. Szerintem ne a gyakorin várj értelmes válaszokat.

2019. szept. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
64%

Azért mert a te rokonaid taplók, másé nem biztos😊 Nekem nem kellett puccba vágnom magam meg a házat senki előtt. Olyan látogató nem jött, csak a 6. hét után. Anyósom előtt nem vagyok szégyenlős, olyan mintha az anyukám lenne (szeretett anyukám már nincs velünk) nyilván a nővéreim előtt sem. Nem vendégeskedni jöttek, meg nem hűtőt felzabálni. Tudják a határt, tudták mikor kell elmenni, nem ültek be fél napra, volt, hogy tényleg csak 10percre ugrottak be! Segíteni jöttek, ha kellett, nem kritizálni, beszélgetni, vagy csak csendben ülni, vagy épp csak ránk nézni, hogy hogy vagyunk, kell e valami. A legközelebbi hozzátartozóim, a szeretteim, egyértelmű, hogy osztozunk egymás örömében.

Nyilván ehez kell az is, hogy anyósom egy tök normális értelmes ember, nem szól bele soha semmibe, nem okoskodik, nem ad kéretlen tanácsot. A gyerekkel kapcsolatban is soha semmibe nem szólt bele. Ha kérdezem elmondja a véleményét, de ennyi.

2019. szept. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
63%

Ahelyett hogy ezt kulturáltan megbeszélnéd anyósoddal inkább itt siránkozol. Gondolom jól esik a kis egodnak, ha sokan egyetértenek veled és látatlanban szidják. Én ilyen esetekben úgy meghallgatnám a másik oldalt is.

Egyébként pedig, csak amin megakadt a szemem: SNI-s gyereket "gyagyásnak" nevezel. Hát ez rólad állít ki egyfajta bizonyítványt, és nem a jó félét.

2019. szept. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
70%

Leírnám az én történetem ha nem baj. Az első gyermekem születése utáni hetek rémálomba illőek voltak. Sajno az életünk úgy alakult, hogy még a születése előtt elvaltunk az apjával.

Nálam l, mikor a kórházból hazajöttünk szo6szerint egymásnak adtak a kilincset. És bizony császárosan körül kellett ugralnom a volt ferjemet, az exapóst, annak a testvéreit, exanyost és az uj férjét és meg a saját családomat is. Duzzogás volt ha a gyerek aludt. Kávé süti stb. Az anyukamon kívül senki sem hozott egy tányér ételt sem csak én szolgaljak. Megtettem a békesség kedvéért. Viszont a mai eszemmel ezt biztos hogy nem csinálnám. Nekem a szülés utani hetek borzalmasak voltak hajat mosni se volt időm. Es nem a baba miatt hanem a vendegek miatt. Akik Frissen szült asszonyhoz VENDEGESKEDNI mentek. Ha lenne meg egy gyermekem akkor mamak papak eljohetnenek max egy fél órára de mas biztos hogy nem.

2019. szept. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
46%

40!


Valóban. De ha valaki szerint úgysem változik az a gyerek egy hét alatt, akkor tulajdonképpen tokmindegy, ki mikor látja. Erre próbáltam celozni

2019. szept. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!