Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért rendezkedik anyós a...

Miért rendezkedik anyós a lakásban?

Figyelt kérdés
Már 1 év telt el azóta, hogy szültem, és ugye akkor anyós atszokott jönni segíteni konyhában vagy takarítani. De már nagyon idegesítő, most is úgy rendezkedik mintha még mindig nem tudnék menni. Kiszolgalja magát gond nélkül, atpakol cuccokat.. Engem nagyon zavar, hogy úgy csinál mintha otthon lenne.
2019. szept. 29. 18:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
20%
Moshat, vasalhat, vigyázhat a gyerkőcre, a konyhát és a pakolászást hagyja rád. Oszd le újra a lapokat. Vagy főzzön csak otthon és hozza át. Így a fontosság megmarad csak másban segít.
2019. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
38%
Kedves kerdezo! Aruld el a titkotokat! Miert jon egyaltalan at Hozzatok..csak ugy? Menjen 4-5 hetente 45 percre! Jobb lesz hidd el. Allj a sarkadra. Tapasztalatbol mondom! Edes elet van nalunk nyugi van. Nincs telohivas se max sms a paromnak mizu velunk aztan minden okes velunk koszi puszi csa. Nem is ertelek Titeket !!! 😭😭😭😭 Mi az ordognek megy at ?? En nem engedtem 😁😁😁
2019. szept. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
48%

Mondd neki: Anyuka, legyen szíves ne főzzön kávét, üljön le, és várja meg, amig idehozom. (Mondjuk nem értem, miért baj neked, ha kávét főz...)

Anyuka! Ne tessék átrendezni a szekrényt, én azt szeretem, ha így vannak a dolgok. (Ezt megértem, mindenkinek megvan a saját rendszere.)

Ne tessék elmosogatni, ez nálunk a Pisti dolga. Ne tessék megcsinálnin helyette. (Ha Pisti a kamasz gyereked, akkor pedagógiai célzattal nagyon helyes, ha a nagymama nem végzi el helyette a rá kiosztott házimunkát. Ha a te férjed, akkor nem értem, miért baj neked, ha az ő dolgát megkönnyíti.)

Viszont a kapcsolatotoknak nagyon jót tenne, ha találnál olyan feladatot a nagymamának, amit ő szívesen elvégez, segít vele nektek, és te nem érzed úgy, hogy túlságosan belelép vele az életteretekbe. Az én anyukám például a vasalásban és a javítgatni való ruhák terén szokott kibontakozni. Én nagyon hálás vagyok neki, ő pedig örül, hogy segít valamivel.

2019. okt. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!