Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem szeretnék a közel jövőben...

Nem szeretnék a közel jövőben gyereket de erőltetik. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy anyósjelöltnek bevallottam hogy nem szeretnék gyereket még egy nagyon-nagyon jó ideig viszont azóta kiborult. Már szó szerint üldöz avval hogy pont abban a korban vagyok és hogy nem egészségesen gondolkodom. Elején még elviseltem, de már odáig fajult a dolog hogy nem telik el úgy nap, hogy úgy 10 milliószor a fejemhez nem vágná. Szerinte most van itt az ideje, most van még az anyagi meg avval állít hogy később kitudja milyen beteg lehetek. (pedig soha semmi bajom nincs). Már azon a szinten vagyunk hogy a faluban is mindenkinek panaszkodik hogy ő nem így képzelte el a fia barátnőjét. Én viszont dolgozni szeretnék még és igazából nem is állok készen még egy gyerekre. Mondtam az anyósnak de sajnos utóbbi időben meg sem hallgat. Már volt hogy csúnyán odamorogtam neki hogy ha be nem fejezi velem többet nem találkozik. Persze a fiának meg panaszkodott ezután hogy én őt még mellette fenyegetem is. Szerintetek mit csináljak mert már idegileg kész vagyok?

2019. okt. 25. 02:23
1 2 3 4
 21/32 Metionin ***** válasza:
90%
A párodnak ki kellene állni melletted. A gyerek(nem)vállalás közös döntés, ha ő is ezen a véleményen van hogy nem lesz gyerek, akkor mit bólogat? Neki is ugyanúgy mondani kellene anyukának hogy mi a helyzet. Akkor is, ha őt nem cseszteti az anyja. Anyóst meg ne engedd be vagy ha átmegy és rákezdi, szépen kérd meg hogy távozzon. Jó hogy nem már ő megy helybe az embert baxtatni. Meg párszor azért ordítsd is a képébe, hogy nem érti hogy nem lesz gyerek, süket vagy mi? Agyam eldobom az ilyenektől és mellette még szerencsésebben érzem magam, mert az enyémet csak ritkán látom. + nem azért de egy beszélgetést a pároddal is megérne, hogy miért nem áll ki melletted, hiszen a te csesztetésed egyúttal az ő csesztetése is, hiszen ő is kellene ahhoz a gyerekhez. Elég gáz hogy szó nélkül tűri hogy pokollá teszik az életedet egy olyan dologgal, amiért ő is ugyanúgy felelős és őt is ugyanúgy lehetne csesztetni.
2019. okt. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
85%
Mondd meg neki szemtől szembe hogy állítsa le magát, ha meg így sem áll le akkor kerülj el minden alkalmat a találkozásra. Esetleg beszéld meg a pároddal hogy ő hasson az anyjára. Egy biztos: ne hallgass rá. Akkor legyen gyereked amikor te szeretnéd és készen állsz rá. Ha soha nem szeretnél akkor soha ne legyen, ha 1 év múlva akkor 1 év múlva. Ezt nem az anyósod fogja eldönteni
2019. okt. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Savlekotő ***** válasza:
23%
Ezek után ha nem szülsz hamar a pasi fog kidobni,mert töketlen anyja bábja konfliktus kerülő.. Keress férfit,aki nem anyu bábja és nem minden vágya egy babuci,akit amint dolog van vele odabax neked és lelép..
2019. okt. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó hogy nem szeretnék mert szeretnék...de nem most. Később. Jóval később. Egész eddig elcsesztem az életem hülye döntésekkel most már azt dolgozom amit szeretek és nem szeretnék még egy kis ideig elmondani róla. Ez nekem olyan mint egy kicsi boldogság. Örülök annak hogy nem utalkozva megyek be dolgozni. Nem szeretném és nem is érzem magam készen egy gyerekre. Persze ház, autó, pénz megvan rá. Viszont bármikor (szerintem) bejöhet a probléma. Sajnos az anyós is az. Barátommal beszéltem erről még is értette, bár elmondta hogy ő most áll készen a gyerekre. Viszont nem ő szüli meg, nem ő marad vele otthon. Tudom nem csak magamra kell figyelnem de nem szeretném a saját gyerekemet most úgy felnevelni hogy rám lett eroltetve, hogy bele üldöztek a gyereknevelésbe. Sajnos ilyenkor bánom hogy az én szüleim 10 éves koromban meghaltak.
2019. okt. 25. 20:07
 25/32 anonim ***** válasza:
88%
Tolunk megkerdeztek mikor lesz unoka. Válasz: soha. Kész, pont, lezarva
2019. okt. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
81%
Mondd meg neki, hogy ha így folytatja, akkor téged nem fog látni többet, de majd az unokáját sem (mikor majd lesz).
2019. okt. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
53%
Már mindenki írt tanácsot. Én csak annyit mondok.. Anyosod beteg... komolyan.
2019. okt. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Savlekotő ***** válasza:
32%
Anyós unokát akar párod is most akar,te nem. Figyu biztos h jó kapcsolatban vagy? Picit olyan mintha te lennél a keltető---
2019. okt. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
86%

Az anyósom beteg, a férjed meg egy töketlen kisfiú.

Van olyan helyzet, amikor suàmíthatsz rá?

2019. okt. 26. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
93%

A gyerek-téma magánügy, akár akarsz (márazonnal/majd egyszer valamikor/2-5 éven belül, stb), akár nem(=soha, semmilyen körülmények között).


A pároddal meg kell, hogy osszátok egymással amit erről gondoltok, mert ha épp a két vegletet képviselitek, abban nincs lehetőség kompromisszumra, nem leht "kicsit, de nem nagyon" gyereketek, ugye.


Az összes többi ember felé megosztHATÓ a vélményed/véleményetek, ha úgy érzed, vagytok olyan viszonyban, de igazság szerint semmi közük hozzá.


Értem, hogy a mama nagyon unokázna már (izé, én is, bár még 10 év alatti a fiam, es kvára nem arra vágyom, hogy 6-8-10 éven belül legyek nagyi, na szóval érted :) ), és aggódik, hogy összejön-e, megéli-e, minden rendben lesz-e, és vannak kockázatok valóban, amikkel ő manipulálni igyekszik, de ez akkor is manipuláció, barmilyen céllal teszi is.

Szerintem önző, amiért a saját unoka iranti vágyát a ti céljaitok elé helyezi.

Ez a gyerek dolog ha fejreáll sem fog akkora valtozást generálni az ő személyes életében, mint a tiédben/tiétekben.

Semmi de semmi joga vegzálni emiatt, pletykálni és teleríni a falut teged áztatva pedig végképp nem...

Lehet, hogy a szemében együttérzőnek mutatkozik a közönség, de a háta mögött a többség bizony elszörnyed azon, hogy milyen ember, és mennyire nem képes tiszteletben tartani a határokat.

A párod véleménye számit a tiéden kivül, semmi egyéb.

Ha szöges ellentéte a kettő egymásnak, akkor tipli.

Rábeszélni hagyni nem szabad magad, mert minimum 3 ember életét teheted tönkre egy ilyen nem saját meggyőződésből fakadó, ráderőszakolt döntéssel, akik közül az első a baba.

Kitartás, belülre figyelj ÉS a párodra.

2019. okt. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!