Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nőként megbíztok párotok...

Nőként megbíztok párotok szüleiben? Volt, hogy megbántátok a bizalmatok osztogatását velük szemben?

Figyelt kérdés
Mi arra kényszerültünk,hogy elhallgassunk dolgokat. Ami mindenkire tartozhat azt közöljük. Egymás iránti tisztelet megvan.Én vagyok a nő.

2019. nov. 9. 16:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
61%
Én megértem a kérdezőt. Nem arról van szó, hogy hazudni akarunk, hanem elsősorban velük van a baj. Ha pl. azt mondjuk, hogy rendeltünk egy finom pizzák, akkor az első gondolatuk az, hogy milyen lusták vagyunk, hogy nem magunknak főzünk valamit, vagy hogy szórjuk a pénzt, mert a májkrém és a vajas kenyér is étel. Igen, étel, de néha az ember megkívánja, hogy rendeljen valamit, vagy elmenjen egyet KFC-zni, mert heti 1x belefér. De nekik ez baj. Meg az is, ha moziba megyünk, mert minek megyünk mi bárhova is. Mert ők nem járnak sehova, max bevásárolni. És ez egy kínos szituáció, így inkább az ember inkább eltereli a témát...
2019. nov. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó, na de akkor mi van? Mondogatják pl. hogy de jól megy nektek, hogy kfc-ből hoztatok kaját? És cseszegetnek is vele?

Szerintem jobb felvállalni. Nálunk anyámék olyanok, pontosabban anyám, hogy "és mi lesz ma az ebéd?" Ha éppen mondjuk délelőtt telefonálunk (én itthonról dolgozom). Mondom neki, hogy ma rendelünk egy kifőzdéből. Eleinte jött az, hogy "de hát miből áll megfőzni egy főzeléket". Én kapásból leoltottam anyámat, megmondtam neki, hogy amikor az agyamat is kitúlórázom a határidők miatt, akkor k...vára mindegy, hogy hány perc egy főzelék, és amúgy is megkeresem az árát, dolgozok eleget. Nálunk azóta nincs b...szogatás.

Amúgy az ő korosztályukkal az a baj, hogy ha egyszer mond valamit az ember nekik, hajlamosak arra, hogy általánosítsanak. Tehát egyszer pizzát hozatunk = mindig pizzát hozatunk. Ezt kell valahogy kezelni.

2019. nov. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
57%

Van, amikor mondják, van, amikor nem. Csak az esik rosszul, amikor pl 10 alkalommal nem szólnak semmit, 11.-jére pedig kifakadnak, hogy ,,ti persze mindig rendeltek”, vagyis máskor is zavarta őket, csak nem mondták.

Amúgy én pont, hogy a párom szüleivel jövök ki jobban. Folyton dolgoznak, alig látom őket, a gyerekeket is inkább a nagyszülők nevelik, a párom anyukája pedig nagyon is megért engem. Mondta, hogy amikor még a nagyiéknál laktak, és segített mindig kivasalni, takarítani, akkor ugyanúgy kitakarítottak utána...utálatosak.

2019. nov. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen sajnos még a kajáról is hazudunk,de mivel tisztában vannak vele,hogy miket szeretünk enni és eszünk is fusztrálja is őket szerintem mert kb biztosak,hogy rendelünk is.+főzünk.De mást mondunk. A többiről nem tudják,hogy máshogy van,de a kéretlen tanács+gyomorgörcs kinek kell? Nincs államtitok :DDD
2019. nov. 9. 18:48
 15/28 anonim ***** válasza:
58%

Mi se osztunk meg semmit mert egyebkent mint az ovodaban meg azt is tudni akarnak milyen szinu volt reggel a vegtermekunk.

Ovoda!

Szoval ne mondunk semmit.Marmint persze a fontosakat

de nem szamolunk be hol voltunk mit vettunk

Mert az az elso miert nem szoltunk ok is jottek volna

ha vasarolni mentunk a varosba akkor miert nem szoltunk ok is jottek volna stb...

Ha elore elmondjuk mi a tervunk akkor velunk jonnenk

belefaradtunj az allando nem most nekunk nem jo

ha az anyosomekon mulna sose tolthetnenk egyutt idot.

A szuleimnek ellehet mondani barmit ok nem elnek vissza vele.

Nem akarnak a nyakunkba maszni.Tisztelik h van maganeltunk es mar nem roluk szol az eletunk.

De anyosom aposomrol ez nem mondhato el.

Szoval nem titkolozunk csak vannak dolgok amit a bekesseg kedveert nem mondunk el mert akkor nekiall az anyos manipulalni es ettol hanyingerem van.

Sajnos vannak ilyen emberek anyosok aposok

Aki nem talalkozott ilyennel az sose fogja erteni miert is van titkolozas.

Addig oruljetek mert egyebkent szar dolog

es csak igy tarthato fenn a “beke”.

Igy lehet nyugodt eletunk.

ha beszelunk telefonunk igen jol vagyunk,minden rendben ennyi

Az en szuleimmel el lehet pletyizni 1 orat is

de anyosommal felejtsd el,mert a kàkán is csomot keres

2019. nov. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Nálunk nem keres mindenben negatívumot,de hogy jönni akarNAA az biztos! Pedig nincs egyedül. A békét biztosítottuk inkàbb be azzal,hogy igen minden rendben ugyanez a telefonba parom: aha igen jol vagyunk igen itt vagyunk. De nincs ám 10 perces hívás, 1,5 perc és az is néha. De ha párom belekezdene a dolgainkba lenne 1,5 perc helyett 1,5 év.
2019. nov. 9. 20:08
 17/28 A kérdező kommentje:
Igen ezt az érti aki átélte.
2019. nov. 9. 20:09
 18/28 anonim ***** válasza:
33%
Nincsenek jelent az életünkben. Rendkívül buta, primitív emberek, nem kimondottan rosszindulatúak, de tipikus "falusiak". Évente egyszer karácsonykor meglatogatjuk őket, de a páromnak sincs igénye többre halistennek . Az én szüleimmel járunk össze gyakrabban, de velük is csak évente 3-4 alkalommal.
2019. nov. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk pl az a gond h nem eszünk.

Nekem a párom van hogy kimegy mert nem bírja kacagás nélkül mikor én adom a darabot, mert olyan meséket kitalálok hogy sokszor én meglepődöm saját magamon.

De mikor pl azt mondják h levagyunk fogyva, ellenben veled nem azt mondom nekik hogy pedig eszünk hanem hogy "es meg szeretnénk leadni pár kilót. Azzal elpirosodik es vege egy darabig a kérdezősködésnek.

2019. nov. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
65%

Nő vagyok. Sem a férjem, sem az én szüleimnek nem lehet mondani semmit.

Titkoljuk az utazásokat, mert minek menni a tengerhez, ha egyszer már láttad? A repülés úrizálás és luxus.

Titkoljuk a második autót (öreg kis suzuki), mert minek nekünk egy autó is, talán erre születtünk?

A gyerekeknek minek elit gimi? Nem jók azok, ami a többi unokának? Minek kell egyetemre menni?

Minek étterembe járni? Minek festem a hajam, mikor anyámnak nem adok kölcsön (alkesz, bagós kanija volt)

Stb, stb, stb.

Régen elmondtuk, azt hittük a szülő örül a gyereke sikereinek.

De sajnos ez nem így van. Szemrehányások, telefonok, számonkérések.

Remekül kondicionáltak minket arra, hogy elhallgassunk mindent, illetve hazudjunk ha rákérdeznek.

Örüljön akinek nem ilyenek a szülők és ne okoskodjon meg ítélkezzen, mert fogalma nincs milyen férgekké válnak szülők, ha megtudják, hogy a gyereküknek jobb az élete.

Ják

2019. nov. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!