Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit szólnátok, ha anyósotok...

Ti mit szólnátok, ha anyósotok ilyet mondana nektek?

Figyelt kérdés

Tisztában van vele, hogy eszünk ágában sincs gyereket vállalni, volt már ebből kisebb vita is, mert nem szállt le a témáról, erre a múltkori találkánál beszólt egy ilyet: „Na nem baj, reméli teherbe esek egy „véletlen” során, mert hát nincs 100%-os védelem és akkor majd meglátom, hogy fogok örülni, hisz más választásom úgy sincs.”

Hát én megmondom őszintén, először lányos zavaromban és a leesett állam mellett nem nagyon tudtam szóhoz jutni. Férjem dettó, látszott rajta is, hogy nem hisz a fülének. Na de én felocsúdtam és szégyen, nem szégyen, de visszaszóltam anyósnak, hogy az abortusz, mint olyan mond neki valamit? Ugyanis, ha nem kívántan teherbe esnék egy percig nem hezitálnánk az elvetetésen és szégyellje magát, hogy ilyet kíván a másiknak. Mintha én azt mondanám egy nőnek, aki mindennél jobban akar gyereket, hogy remélem az életben nem jön össze. Persze ebből kerekedett egy hatalmas vita, mert anyóspajti, mint kiderült nagy abortuszellenes és el kezdett velünk kiabálni, hogy mi az, hogy elvetetném, miféle ember csinál ilyet és én az ő unokáját nem abortálhatnám és meg ne hallja ezt még egyszer blabla. Esküszöm, tiszta Mónika-show volt. Sajnos már nekem se kellett több, felment bennem is a pumpa, hogy sérteget meg ordibál velünk, holott én ilyen hangnemet soha nem ütöttem meg vele szemben, viszont most elküldtem melegebb éghajlatra, a fiával egyetemben. Megmondtuk, hogy fogja fel végre, ez a mi életünk, nincs beleszólása és nyugodjon meg, mert ha úgy hozná a sors, hogy abortuszra megyek, az életben nem fogja megtudni, mert semmi köze hozzá. Majd eljöttünk. Azóta (2 hete) nem beszélt vele a férjem sem, gondolom még ő van megsértődve.

Őszintén érdekelne, hogy ti egy ilyen kijelentésre mit és hogy reagáltatok volna? Alapjáraton egy nyugalmas, békés ember vagyok, de itt elszakadt a cérna. :(


2019. nov. 27. 10:29
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:

Most már teljesen felesleges ezen lovagolni, hogy az lett volna a normális, hogy hazudunk, mert nem tettük. Felnőtt ember módjára mertük vállalni a döntésünket, nem gondoltuk, hogy egy közel 60 éves nő ezt ne tudná épp ésszel felfogni..


Leírtam, hogy nem egyszer azt is, h számtalanszor nyeltem be a sértegetéseit, mint pl: Milyen nő az, aki nem szül?, meg Egy nőnek kötelessége lenne szülni stb stb. Minimalizáltuk is a kapcsolatot, de még azalatt a néhány alkalom alatt is csak szapult. És akkor még én vagyok konkrétan az utolsó sz*ardarab, mert ki mertem állni magáért. És nem csak én, a fia is. Elérte, hogy a férjem hallani sem akar az anyjáról vagy talán csak akkor, ha hajlandó bocsánatot kérni és megtanulni viselkedni.

Fel nem foghatom még miért én vagyok elhordva, miközben egészen eddig birkatürelemmel tűrtem a beszólásokat. És mindezt miért? Mert nem akarunk gyereket. Anyós más témán nem pörgött soha ennyire, ez az egyetlen, ami ilyen szinten foglalkoztatja.


"ogy onnantól a férj se menjen oda, az unoka pedig egyenesen el van tiltva! Innentől pedig már gyámhatósági ügyről beszélünk. Mindezt miért? Mert két hülye nő nem tud megférni egymás mellett. Egyik sem jobb a másiknál."


Ne haragudj már, de HOL írtam ilyet?? Nem kell valótlan dolgokkal jönni, ugyanis egy árva szóval nem mondtam SOHA ilyet a férjemnek, most ő maga mondta, hogy nem kíváncsi az anyjára, unoka pedig nincs és nem is lesz.

Ahhoz meg hogy jössz, hogy lehülyézz?! Én talán sértegettelek? Azért vagyok hülye és hibás, mert nem akarok gyereket, amit fel mertem vállalni és az ezredik rosszindulatú megjegyzésre vissza mertem szólni? Anyós meg végül is csak évek óta turkál a méhemben, meg beszólogat, meg helyettem akar dönteni, de hát azzal semmi gond, ugyebár. Vicc komolyan.

Nekünk mindig mindent be kell nyelni és remegni kell, ha vállaljuk a "gyerekmentességet", mert néhányan nem bírják felfogni, hogy semmi közük a témához.

Azt meg nem is értem, hogy gondolják egyesek, hogy hazudjam azt, hogy meddő vagyok (????). Milyen ember hazudik egy ilyen súlyos dologban? Nektek ez lehet belefér, nekünk nem.

2019. nov. 27. 12:53
 32/48 anonim ***** válasza:
73%

Lehet, hogy nincs 100%-os védekezés, de nagyon ritka, hogy valaki az akarata ellenére essen teherbe.

Szóval próbáld elengedni valahogy. Neked nem lesz gyereked, ő meg hülye marad.


Szerintem én is hasonlóképpen reagáltam volna.

2019. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
76%

"Mert a legtöbb nő úgy akarja megszakítani a kapcsolatot, hogy onnantól a férj se menjen oda, az unoka pedig egyenesen el van tiltva!"

Okoska, nem tűnt fel, hogy itt nincs és nem is lesz gyerek?

Egyébként pedig meg lehet úgy szakítani a kapcsolatot, hogy a nő nem megy oda, de a gyerekeket elengedi a nagymamához az apukával. Jelen esetben apuka elmehet egyedül, addig a nő is mehet a saját családját látogatni mondjuk!

2019. nov. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, az Isten áldjon meg :) Nehogy már magadban keresd a hibát.

Itt az értelmes embereket ledorongolják a sárga földig. Nagyon sok egyszerű tekintetű ember jár ide, olyanok, mint az anyósod :)

2019. nov. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
75%

Én csak egyet nem értek, hogy mégis miért kéne hazudni??? Ráadásul ilyeneket, hogy meddő. Jó ég, ez lenne a normális?? Hihetetlen, hogy mai napig ott tartunk, hogy aki nem akar gyereket, az hazudjon, rettegjen anyósék reakciójától, ne merje felvállalni, hogy nem akar és minden szart be kell nyelniük, minden sértegetést, a magánélet állandó firtatását, rosszindulatot, különben még ő lesz elhordva és minden az ő hibája lesz. Felfoghatatlan, valaki hogy gondolhatja ezt komolyan. Ja és mindezt azért, csak mert….. Ja egyébként tényleg, MIÉRT IS?!


Maximálisan igaza van a kérdezőnek és a férjének is, nehogy már rettegniük kelljen igazat mondani és vállalni, hogy ők biza nem akarnak gyereke. Kulturált, normális, felnőtt ember képes épp ésszel felfogni, hogy a nem az nem! És még csak véletlen sem nyüstöli és szapulja megállás nélkül a saját fiát és annak feleségét olyannal, ami miatt már kis milliószor megkérték, hogy ne tegye. De most őszintén, milyen ember az olyan, aki minden találkánál a menye méhében turkál meg ilyeneket mond neki, hogy milyen nő az ilyen, meg muszáj lenne szülnie és azt kívánja, hogy védekezés mellett legyen terhes. Undorító!! Többet az életben nem állnék vele szóba. Itt 100%-ig anyós tehet a rossz viszonyról, bőven rászolgált arra, hogy a fia látni sem akarja!


Az meg egy fokkal sem jobb, aki itt leostobázza, lehülyézi és elhordja mindennek a kérdezőt. Az, hogy ti birka módjára mindent benyeltek és felnőtt ember lévén nem meritek a saját döntéseteket felvállalni, az rólatok árul el mindent és nem a kérdezőről. Gondolom nálatok is normális szapulni a másikat a döntése miatt és ti is felhatalmazva érzitek magatokat, hogy lehordjátok a tőletek másképp gondolkodókat...

2019. nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
80%
Milyen világ az, ahol nem mondhatja ki egy ember, hogy nem akar gyereket? Hazudjon meg altasson, hogy majd majd...
2019. nov. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
53%

Nekem erre kettő módszerem van. Az egyik, hogy ha valaki, általában kolléganő zaklat ezzel, elkezdem mondani, mennyire undorít a terhesség. (Ami amúgy igaz, de a semmiből nem kezdem el csak úgy mondani.)


"Fúj, van benned valaki, aki nem te vagy? És beléd szarik. Összenyomja a szerveidet. Szétszakad tőle a hasfalad. Vaginától ánuszig szakadsz, mikor összeszarva magadat megszülöd. Szülés után bepisálsz, ha tüsszentesz, hullik a hajad, lóg mindened... ", stb.


A másik, hangoztatni, hogy nem bírod a gyerekeket. (Nekem amúgy nincs bajom a normális gyerekekkel, ilyenkor elmesélsz egy sztorit egy neveletlenről, akit láttál.)

2019. nov. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
41%

Soha nem értettem az ilyen kérdéseket,ez már az ezredik ilyen ezen oldalon.

Érdekes mód nekem soha nem volt ilyen problémám,mert határozottan megmondtam hogy nem akarok és kész,ha valaki kérdezte,többet rá se kérdezett senki,vitába pláne nem állnék bele,mert elmondok egy mondatot,ha nem fogja fel,nem fogok ezen lovagolni agyban,meg még veszekedni.

Meg kellene tanulni határozottan kiállni egy kijelentés mellett úgy,hogy azt a másik többet ne firtassa,vagy ha firtatja,semmit se reagálni rá.Ez nem megy jópár embernek.

2019. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
71%

Azért ne vicceljünk már, hogy nem mondhatom meg ha kérdezik, hogy nem akarok gyereket!! Miért kéne hazudnom, hogy majd, ha egyszer eszemben sincs?? Vagy miért kéne meddőnek beállítani magam? Undorító ez a világ, hogy ha az ember nem megy a sok birka után, akkor azt szét kell szedni, azt szapulni kell, azt nyugodtan lehet szidni, mocskolni, kritizálni, zaklatni. Álljon már meg a menet. Én kertelés nélkül megmondom, mikor kérdezik akarok-e gyereket, hogy nem! És ha valakinek ez nem tetszik, tehet egy szívességet.

Tök igazatok van kérdező, álljatok is ki magatokért.

Anyóssal meg az életben nem állnék többé szóba, elmebeteg banya.

2019. nov. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

Köszi, már egy picike lelkiismeret furdalásom sincs a anyós miatt, én befejeztem vele. Sőt, már sokkal előbb el kellett volna küldeni arra a bizonyos helyre.


#39 Örülök, hogy neked soha nem volt ilyen bajod és nem érted másnak hogy lehet, de ezzel a válasszal nem sokra megyek... Elmondtuk neki már nem egyszer, hogy bármennyire erőlködik nem lesz gyerekünk, zárja már le a témát. Férjem főleg, ő türelmetlenebb, volt már hogy emiatt összekapott az anyjával, aki akkor megígérte hogy befejezte. Na ja.. Látszott mennyire hagyta abba.

2019. nov. 27. 18:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!