Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit szólnátok, ha anyósotok...

Ti mit szólnátok, ha anyósotok ilyet mondana nektek?

Figyelt kérdés

Tisztában van vele, hogy eszünk ágában sincs gyereket vállalni, volt már ebből kisebb vita is, mert nem szállt le a témáról, erre a múltkori találkánál beszólt egy ilyet: „Na nem baj, reméli teherbe esek egy „véletlen” során, mert hát nincs 100%-os védelem és akkor majd meglátom, hogy fogok örülni, hisz más választásom úgy sincs.”

Hát én megmondom őszintén, először lányos zavaromban és a leesett állam mellett nem nagyon tudtam szóhoz jutni. Férjem dettó, látszott rajta is, hogy nem hisz a fülének. Na de én felocsúdtam és szégyen, nem szégyen, de visszaszóltam anyósnak, hogy az abortusz, mint olyan mond neki valamit? Ugyanis, ha nem kívántan teherbe esnék egy percig nem hezitálnánk az elvetetésen és szégyellje magát, hogy ilyet kíván a másiknak. Mintha én azt mondanám egy nőnek, aki mindennél jobban akar gyereket, hogy remélem az életben nem jön össze. Persze ebből kerekedett egy hatalmas vita, mert anyóspajti, mint kiderült nagy abortuszellenes és el kezdett velünk kiabálni, hogy mi az, hogy elvetetném, miféle ember csinál ilyet és én az ő unokáját nem abortálhatnám és meg ne hallja ezt még egyszer blabla. Esküszöm, tiszta Mónika-show volt. Sajnos már nekem se kellett több, felment bennem is a pumpa, hogy sérteget meg ordibál velünk, holott én ilyen hangnemet soha nem ütöttem meg vele szemben, viszont most elküldtem melegebb éghajlatra, a fiával egyetemben. Megmondtuk, hogy fogja fel végre, ez a mi életünk, nincs beleszólása és nyugodjon meg, mert ha úgy hozná a sors, hogy abortuszra megyek, az életben nem fogja megtudni, mert semmi köze hozzá. Majd eljöttünk. Azóta (2 hete) nem beszélt vele a férjem sem, gondolom még ő van megsértődve.

Őszintén érdekelne, hogy ti egy ilyen kijelentésre mit és hogy reagáltatok volna? Alapjáraton egy nyugalmas, békés ember vagyok, de itt elszakadt a cérna. :(


2019. nov. 27. 10:29
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
68%
A te életed, úgy kell elni ahogy neked jó. Felnőtt embereknek ezt meg kellene érteni. Az a baj hogy nem érrik meg es csak szajkózzák.az igazukat. Ezzel felhergelik a másikat, kiprovokálják hogy olyat vágj a fejükhöz amit valószínü normál esetben nem tennél, aztán meg lehet ezen is mártírkodni. Szomorú
2019. nov. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 Metionin ***** válasza:
71%
Ugyanezt csináltam volna. Igaz nekem ezzel még nem jött hogy hátha becsúszik, minden mással viszont már igen. Sajnos ebben a helyzetben általában nem lehet elkerülni a balhét. Most legalább túl vagytok rajta, hátha ezzel végre felfogta hogy tényleg nem akartok gyereket.
2019. nov. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Rohadtul igazad van. Van, amiben lehet kamuzni de egy ilyen témában nem szabad. Aki az írta, mondjatok hogy rajta vagytok csak ugye nem jön össze.. Én ismertem olyan Anyost (nem az enyém volt) aki onnantól h megvolt az esküvő elkezdett elszórtan babaholmikat vásárolni..


Nálunk tipikusan azert sértődött meg Anyos mert olyan nevet választottunk a gyereknek ami neki nem tetszik.

2019. nov. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
50%

Abszolút megértem, hogy vágyik rá.

Viszont nyomást gyakorolni, beleszólni nincs joga.

2019. nov. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
0%

Ha elszkadt a cernad.elszakadt. sokakkal.elofordul. Visszacsinalni.nem.tudod. nezd az elonyet kiderult anyosod.abortuszellenes, igy ha megis egyszer arra lenne szukseged, akkor nehohy valh elmondneki. Kiderult az is, hogy titkon azt remeli ha maskepp nem hat egy hianyos vedekezesbol megis lesz gyerek. De hat a nagymamak tobbsege remenykedik az unokaban akarhohy is foggan.



A kerdes inkabb az, hohy okos enged szamar szenved alapon.bekulnel,e probalnad e elsimitani ezt a xsufos monika showt.

Ha igen akkor szep lassan valahogy talalj ki valami bocsntkeros finoman mellebeszelos szoveget. " ...szeretnek bocsanatot kerni mert elkapott a duh sajnos vannk vernyomas problemaim es ilyenkor nem.tudom kezelni a duhomet, nem.ugy ertettem ahogy mondtam. Tudom.neked.fontos lenne egy unoka de mi tenyleg nem.szeretnenk jelenlegi.elkepzeleseink szerint. Merges lettem mert az sose jo ha egy gyerek veletlen becsuszik, mert egy gyereket szeretettel erdemes csak varni. Megertem, hogy abortusz ellenes es en se szivesen mennek abortuszra, hiszen mar akkor egy kixsi eletrop.van szo...ezert is esett rosszul amit mondott a vedekezesek nem.100 szazalekossagarol. En szeretnek jo viszonyt ujra, de ez ugy erzem csak ugy fog menni,, ha tobbet a gyerekvallas temat elkeruljuk. En megigerem soha tobbet nem.hozom.fol. El tudja fogadni a bocsanatkeresem,?"


Aztan vagy igen vagy nem. Mjd az ido segit...

2019. nov. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk eü okból nem lett. Nem az anyós, de a tágabb család is beszólogatott, nagyon bunkó dolog ez, bármi is az oka.

Nem neki lenne unokája, hanem nektek volna gyereketek!


Nekem azóta lett egy csomó, nagyon szeretem őket, de eszembe nem jutna ilyen döntésekbe belepofázni

2019. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
59%

Azt hogy ha becsúszna akkor elvetetném.

Ha valami oknál fogva nem lenne rá lehetőség, akkor bármit megtennék hogy megszűntessem a terhességet. Vetélést okozó teák, stb....akár még öngyilkos is lennék, de nem szülném meg.


Amúgy bírom az ilyen szülőket. Annyira erőltetik, hogy legyen gyereked, mert ők unokázni akarnak. Egy hónapban kb egyszer eljönnének megnézni a gyereket, vagy talán annyiszor se... de nekik kell az unoka! távolról

2019. nov. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
78%

Ha valaha úgy alakul, hogy még egyszer beszéltek, és még egyszer elkezdi a szövegelést, akkor a FIA közölje, hogy jó híre van (kis hatásszünet, élje csak bele magát..) ugyanis mindketten kérelmeztétek xyz szomszédos országban a sterilizációs műtétet, és ezért kedvezményes árat kell csak fizetnetek.

Amint kap levegőt, és pörögni kezd az após is, közöljétek, hogy valóban borzalmas dolog az abortusz, ezért ÉPPEN AZ Ő BESZÉDE HATÁSÁRA, döntöttetek úgy, hogy olyan módszert választotok (és mindketten), ami teljesen kizárja a terhességet...

Aztán ott helyben pakolni és elhúzni, de messzire, mielőtt felocsúdnak.

2019. dec. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!