Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Igaz hogy nem szabad az...

Igaz hogy nem szabad az anyóssal egy utcába költözni?

Figyelt kérdés
Sajnos most szeretnék építkezni, de telek még nincs és pont most jelöltek ki újabb családi házhoz telkeket az anyósomék utcájának végében, gyalog kb. 1 perc. Na most anyósomék teljesen be vannak indulva hogy egyértelmű hogy ott építkezünk, milyen jó lesz hogy papucsban át tudnak majd jönni. Sőt a telket is megvették már. Egyetlen utolsó cérnaszálam hogy az ő nevükön van és nem is akarják ránk iratni, ez tartja vissza a férjemet.
2019. dec. 9. 16:40
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
91%
Amikor ilyen kerdest olvasok,mindig eszembe jut az a csalad,ahol a szulok-mindket fel reszerol-eladtak a sajat hazukat,es egy kozos,hatalmas hazat epitettek a fiataloknak,es aztan ott eltek egyutt egy kupacban.Sokszor gondolok ra, vajon mi van veluk azota.
2019. dec. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
8%

#38

Mert te egy ilyennel hosszútávon terveznél?

2019. dec. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
86%

Én tuti nem mennék bele. Az ő nevükön van.

Az övék. Nem építkeznék nekik. Majd ha n3m tetszik nekik valami, összeveszünk, akkor meg mehetünk onnan a faxxba..


A másik meg hogy papucsban is át tudnak jönni.

Hát én ebből nem kérnék. Inkább laknék a híd alatt.

2019. dec. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
59%

Az esetek 90%-ában tilos, ha normális életet akarsz. Vannak anyósok, meg apósok, akikkel lehet beszélni és tartják a távolságot így is, de sajnos, sokszor az ellentéte valósul meg.


Kérdező, ha nem akarsz a férjed szüleitől a későbbiekben agylobot kapni, szépen megmondod nekik, hogy rendes volt tőlük, de másik utcában/településen,stb. szeretnétek ezt megoldani.

2019. dec. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
71%
41-es: anyámékkal lakott anno apai nagyanyám, pont ebből a megfontolásból, hogy eladta a lakását és abból a pénzből anyámék építkeztek. Ne tudd meg, hogy anyámnak, hogy elcseszte a húszas éveit. Szentül hiszem, hogy idegi alapon "jöttem később", mert annyira rástresszelt a mamától, aki állítólag nem volt egy egyszerű eset-mire megszülettem, már addigra elhunyt-.
2019. dec. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
83%

Az én szüleim a nagyszüleim telkére építkeztek, ikerház lett a házukból.

Ennek már 35 éve, de a mai napig megkapják a szüleim, hogy nekik csak egyetlen szavukba kerülne és repülnének onnan. Még akkor is, ha a házat a szüleim építették, mert a telek nincs a nevükön.

Ugráltatják a szüleimet, ők pedig nem mernek nekik ellentmondani. Anyám egy roncs lett.

2019. dec. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
87%

Nem építkeznék arra a telekre, amit anyósomék vettek és tudom, nem vásárolhatom meg tőlük.


Mivel írtad, hogy több telek van, tudtok venni magatoknak, így azt az opciót választanám, ha csak ez a gond.


Én nem költöznék egy utcába anyósomékkal.

2019. dec. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
73%
Mi igaz.hogy kb 20 eve epitkeztunk,es azota sok szabaly megvaltozhatott,de annak idejen az en nevemen volt az epitesi telek,1/1 tulajdoni hanyadban, es a parommal kozosen 50-50%-ban keszultunk hazat epiteni ra.Addig a bank nem allt velunk szoba,amig a tulajdonviszonyokat nem rendeztuk ugy,hogy a telek fele is a parom nevere nem kerult.Igy mar mindketten tulajdonosok lettunk,es megkaptuk az epitesi engedelyt is es a hitelt is.Roviden osszefoglalva:a parom nem epitkezhetett mas tulajdonaban levo telekre.
2019. dec. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
69%

Ők választottak nektek telket? Kedves.

#38 is érdekeset írt.

Előző meg teljesen jót. Nem építkezhetsz más telkére.

Nehogy az új ház is az ő nevükre kerüljön!!! Persze hitelt ti vehettek fel, ők nem. Adják el a telket

Mert a kérdésre válaszolva: nem, nem, soha!

Mondom ezt egy gonosz anyóssal a hátam mögött

Anyámmal se költöznék össze, és tudod ő se velem! A saját életét akarja. Mármint ha én kérek valamit. Ha nem kérek, beleszól. De abban egyetértünk anyuval, hogy reggel, ha kitámolygunk az ágyból, nem egymást akarjuk látni. Anyósom meg szörnyű.

Miért nem lehet másik faluba költözni a környéken? Nincs másik? Fiatalok vagytok, Bárhová elmehettek, a világ végére is!

2019. dec. 15. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!