Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Neked mi az a pont amikor azt...

Neked mi az a pont amikor azt mondod, hogy igen, ő okkal tiltotta el az unokát a nagyszülőktől?

Figyelt kérdés

Sógornőm azért tiltotta el az anyósától a gyerekeket, mert lefekvés előtt csokit adott nekik.


Szerintem ez azért elég drasztikus megoldás volt, elég lett volna annyi, hogy csak délután 2ig engedi ott lenni őket vagy valami.


Nekem az eltiltáshoz olyan durva dolognak kellene történnie szerintem, ami testi vagy lelki bántalmazás, veszélyeztetés lenne.


Hál istennek nekem egy áldott jó anyósom van, szóval mi szerintem sose fogunk eljutni arra, hogy eltiltsam a gyerekeimet tőle.


2019. dec. 16. 13:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
94%
Leírnád őszintén, hogy a sógornőd egyből az első "lefekvés előtt csoki" után tiltotta el az unokákat a nagyszülőktől, vagy azok után, hogy az anyósa több alkalommal nem tartotta tiszteletben a kéréseit az gyerekekkel kapcsolatos témákban?
2019. dec. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
92%
Igen, itt a pont amit előttem írnak. Nem mindegy hogy első ilyen "baklövésre" tiltja el, vagy mondjuk többször szólt már a nagyira és szándékosan szembe megy azzal amit az anya kér, ergo nem tiszteli a menyét
2019. dec. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Örökre nem, de jópár évre megtettem annó.

Náluk voltunk 15 hónapos volt fiam , még nem járt túl stabilan, kekszel lett kínalva, nem kerte ! Erre anyós beletuszkolta a szájába, és úgyelesett szegény picúrkám beütötte a fejét, jó nagy pukli lett rajta, és természetesen sírt, a kekszet félrenyelte .

Na akkor ott baromi nagy balhet csaptam, kb 4 eves korában latta legközelebb ! De mindig csak az én felügyeletemmel lehetett nála ! En voltam a gonosz meny .

Letojtam kb. Ferjem támogatott mindig.

2019. dec. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Hát igazából ezt senki nem tudja. A fia szerint nem szándékos, a mama sokszor elfelejt dolgokat. Aminek igazából énis szemtanúja voltam, többedik találkozásra se tudta megjegyezni, hogy a fia feleségének a sógornője vagyok, mindig megkérdezte, hogy én ki is vagyok?


A sógornőm pedig meg van győződve arról, hogy idézem "szándékosan akarja tönkretenni a gyerekeim életét, és én ezt nem fogom hagyni."


Igazából ha nem ezért tiltotta volna el tőle, akkor másért. A nagymama és sógornőm is erőszakos, akaratos nők, a férj pedig papucs és mint tudjuk, a legtöbbször 2 dudás nem fér meg egy csárdában.

2019. dec. 16. 14:50
 15/25 anonim ***** válasza:
78%
Ha a nagyi feledékeny, akkor nem szabad vele felügyelet nélkül gyereket hagyni. Ha meg agresszív is, akkor meg pláne nem. Nem értem a problémát. Illetve azt értem, hogy te utálod a sógornődet és próbálod itt mocskolni. Majd a saját gyerekeddel azt csinálsz amit akarsz.
2019. dec. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nem utálom a sógornőmet 😁 teljesen semlegesen állok hozzá is, meg az anyósához is. Egyikkel sem szimpatizálok, de egyiket sem utálom.


Mint írtam, nekem is van gyerekem, pont ezért nem értek egyet a 100%os eltiltással. Nyílván valami megoldás kell, hogy a feledékeny nagyi ne tömje csokival estére a gyereket, de nem az az egyetlen megoldás, hogy soha többet nem láthatja az unokáját. Merthogy náluk ez van.


Ő nem akar menni, mert nem szereti anyósát, de mással sem engedi el(se egyedül, se apukával, se másik rokonnal)

2019. dec. 16. 15:26
 17/25 A kérdező kommentje:
Ja és nem szólok bele a döntésébe, mikor ezt mesélte, neki is csak annyit mondtam, hogy szerintem nem ez az egy megoldás van erre. Én is úgy nevelem a saját gyerekem ahogy akarom, meg ő is a sajátját ahogy akarja. De azért a véleményünket megoszthatjuk egymással.
2019. dec. 16. 15:28
 18/25 anonim ***** válasza:
47%

Nálam pl az lenne, hogy:

Ha nala hagynám elaludna és történne valami a gyerekkel közben (kiszokik, ki esik az ablakon, beuti magát csúnyán.).


Vagy ha tényleg olyat csinál vele, ami nem fér bele az én nevelési ertekrendemben+: meguti, elég keményen, pl nyoma marad vagy kisteszi olyan emberek társaságnak, ami nem neki való, idegenre hagyja pl, na arra bepipulnek, ha ő valakit ismer és rá bízza, de én nem ismerem.


Tényleg olyan dolgok, ahol emg sérülhet testileg.


Ebből az elalvas a legkomolyabb, mert ha otthon is van, képes 2 napot is végig aludni, olyan lusta (48 éves). De amúgy se bíznám rá, mert vagy elfejetene, hogy megbeszéltünk, hogy vigyázzon rá, vagy elkesne, vagy lemondana, persze jóval később szólna, mert telefonon nem lehetne elerni.

2019. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk egyik oldalok már végülis "gyógyult" alkoholista nagyszülők vannak, a másik oldalon meg pszichológiailag betegek, akiknek folyton ingadozik a hangulatuk.


Mi utáljuk őket, ők is minket de nem tervezem eltiltani az unokát, csak rövid időre korlátozni a találkozásokat, mert a gyereknek sem jó, ha rajtunk érzik a feszültséget. Természetesen egy perce sem bíznám rájuk a gyerekemet.

2019. dec. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
89%

Aposom sokat piál...

Ha elesne a gyerekkel,vagy a pia miatt nem tud 100 szazalekosan oda figyelni ra es ezmiatt lesz baj akkor eltiltanam toluk,ha kell birosag altal.


Baratnomeknel esett meg az a szitu

Hogy az anyja sokat borozik rá nyugtatót szed

Gondolhatjàtok h kicsapja

De a baj h titokban csinalja es sokszor nem latni rajta

Par hete elesett a kislannyal,10 honapos

szerencsere nem esett baj

baratnom akkor mondta az anyjanak h soha tobbet nem jonnek ide

persze par nap utan megnyugodott de innentol figyelni fog

Ha megtudja h iszik mikor ott vannak onnantol befejezte


Az en aposom is alkesz meg nem annyira durvan,de mar napi szinten reggeltol estig iszik.Most meg elnyomja a pia es bealszik de ido kerdese ahogy oregszik hogy fog kicsapni a dolog

Meglatjuk ha ez rosszabb lesz biztos h eltiltom a gyereket

2019. dec. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!