Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Barátnőm szülei kiakadtak...

Barátnőm szülei kiakadtak azon, hogy mi nem szoktunk ajándékozni. Normális az ilyen?

Figyelt kérdés

Pontosabban azon, hogy én 4 éve lebeszéltem a családot a karácsonyi ajándékozásról. Ne értsétek félre, nem kellett könyörögni, csak én voltam az aki kimondta hogy ez felesleges, a többiek pedig helyeseltek. Csomó stesszel teli időtől szabadultunk így meg... Attólmég a karácsonyi hangulatot tartjuk.

Ráadásul névnapkor és születésnapkor se szoktunk ajándékot adni (bár tortát szoktunk rendelni és eszünk egy jót).


Főleg az anyuka kapta fel a vízet ezen, ő nagyon ajándék mániás, és szereti az ilyen esemênyeket. Elég népes a családjuk. Névnap, születésnap, mikulás, karácsony, húsvét stb. Egyszerűen mindig ajándékoznak. És panaszkodik is emiatt, hogy egy perc nyugtuk sincs, és sok pénz megy el rá. Nem értem akkor most szereti ezt vagy nem? :D

Na mindegy, most emiatt bedurcázott rám, szívtelen ünneprontónak tart.

Tiszteletben tartom a szokásaikat és mindig veszek nekik is valami vackot, mert ők is szoktak nekem.... De az családomnál nem szoktunk semmit.


2019. dec. 24. 09:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Mi is csak a gyerekeknek veszünk meg most anyunak.
2019. dec. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Más a szokás, nekik ez fontos, ennyi.

Nálunk is ez van, első éven küldtem ajándékot párom családjának (ráadásul kézzel készítettet, igen melósat), köszönöm helyett anyuka megüzente, hogy többet ne, mert náluk nem szokás az ajándék.

Páromtól minden évben rosszul esik, hogy nem foglalkozik a dologgal, kb "vedd meg magadnak ami tetszik" módon intézi a dolgot. Ez tényleg ünneprontó. :) Holott nagyon is tudja értékelni, most is izgatott kisgyerek módjàra várja az ajándékozást (mármint hogy ő mit kap, mert nem vackot szokás ajándékozni nálunk, hanem odafigyelünk a másikra).

2019. dec. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%
Áruld már el, milyen stresszt okozott az ajándékozás?
2019. dec. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Szomorú, hogy ennyire nem tudják elfogadni egymás szokásait az emberek. Az anyósod egyébként nem ajándékozni szeret, hanem ajándékot kapni és valószínűleg érdekember is, legalábbis így látatlanban ezt gondolom az írásod alapján. Nálunk sem divat ez a nagy ajándékozás mánia és jól megvagyunk.
2019. dec. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

De örülnék, ha nálunk is ez lenne végre valahára. De minden évben mégis van egy-két ember, aki hisztizik emiatt, mert hát akkor nem lehet túllicitálni egymást, és végül mindig ott tartunk, hogy megint röpködnek a tízezresek.


Aki meg azért tart “ünneprontónak” mást, mert nem tárgyi javakkal fejezi ki a szeretetét, az komolyan nézzen magába szerintem. A karácsony lényegének még mindig annak kellene lennie, hogy békében összegyűlűnk, kellemes időt töltünk el egymás társaságában, esetleg mindenki visz egy kis sütit, harapnivalót, italt, hogy ne a házigazdára szakadjon minden. Miért kell bármilyen tárgyi ajándék emellé? És most ne azzal gyertek, hogy hát ezzel lehet csak kimutatni, hogy neked fontos a másik, mert az már régen rossz.

2019. dec. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

"Az anyósod egyébként nem ajándékozni szeret, hanem ajándékot kapni és valószínűleg érdekember is, legalábbis így látatlanban ezt gondolom az írásod alapján."

Nekem is ez jutott eszembe először.

De lehet hogy neki az ajándékozás a szeretet nyelve,igy mutatja ki hogy másokat szeret és ez által érzi, hogy mások szeretik. Ha így van akkor teljesen normális, csak nem jól reagált.

2019. dec. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Az ilyen emberrel nem kell foglalkozni. Veszel neki valami kis ajándékot, ő is neked, s kész. Ti meg otthon úgy csináljátok, ahogy a pároddal megbeszéltétek.


Az hogy a családban mindenki kap ajándékot nálunk eltűnt akkor, mikor megtudtam, hogy nincs Mikulás, stb. Az után pár évig még kaptam csak én úgy valamiket, majd eljutottunk arra szintre, hogy ami ilyen édesség s hasonló dolog van otthon, azt betesszük a fa alá, s mikor esszük, onnan vesszük el, nem a szekrényből. :)


Mi nem vagyunk ilyen nagy ajándékozók ünnepekkor. (Én még azt se tudom, mikor van a névnapom. :D ) Úgy látom te se. Barátnőd szülei viszont nagyon. Mond meg nekik, hogy te elfogadod, hogy ők odavannak ezért a nagy felhajtásért, de ők is fogadják el, hogy te nem. :)

2019. dec. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
A baratnod Nem kap ajandekot a szuleidtol es toled sem???? Soha. De te..kapsz toluk. Grat.
2019. dec. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
94%

Utolsó,szerinted a kérdező kéri a sok szharrrrrr ajándékot?

Fogjátok már fel,hogy nem mindenki nedvesedik be az ajándékoktól

2019. dec. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%

kérdező ez a te dolgod és a barátnőd ha ezt elfogadja, hát no comment, de:

én pl. szeretek ajándékozni és ilyenkor olyasmit veszek amire eleve szüksége van a másiknak és erről szól a többi ünnep is. Nem vackokat kell venni, hanem figyelni a másik igényeire. Az hogy te ebből az egészből csak a nyűgöt láttad, hát jellemzi a te hozzáállásodat és attól még a családod belement, lehet hogy csak azért tették mert :

- ők eleve így álltak hozzá és te innen örökölted ezt a kiábrándító hozzáállást

- nem mernek neked nemet mondani és jobb a békesség alapon beletörődtek a hülyeségedbe.

2019. dec. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!