Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Barátnőm szülei kiakadtak...

Barátnőm szülei kiakadtak azon, hogy mi nem szoktunk ajándékozni. Normális az ilyen?

Figyelt kérdés

Pontosabban azon, hogy én 4 éve lebeszéltem a családot a karácsonyi ajándékozásról. Ne értsétek félre, nem kellett könyörögni, csak én voltam az aki kimondta hogy ez felesleges, a többiek pedig helyeseltek. Csomó stesszel teli időtől szabadultunk így meg... Attólmég a karácsonyi hangulatot tartjuk.

Ráadásul névnapkor és születésnapkor se szoktunk ajándékot adni (bár tortát szoktunk rendelni és eszünk egy jót).


Főleg az anyuka kapta fel a vízet ezen, ő nagyon ajándék mániás, és szereti az ilyen esemênyeket. Elég népes a családjuk. Névnap, születésnap, mikulás, karácsony, húsvét stb. Egyszerűen mindig ajándékoznak. És panaszkodik is emiatt, hogy egy perc nyugtuk sincs, és sok pénz megy el rá. Nem értem akkor most szereti ezt vagy nem? :D

Na mindegy, most emiatt bedurcázott rám, szívtelen ünneprontónak tart.

Tiszteletben tartom a szokásaikat és mindig veszek nekik is valami vackot, mert ők is szoktak nekem.... De az családomnál nem szoktunk semmit.


2019. dec. 24. 09:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
13%
Nálunk nem Vackot veszünk másiknak hanem amire vágyik szeretne,és képzeld én is szeretek ajándékot kapni,és adni.
2019. dec. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
85%

“képzeld én is szeretek ajándékot kapni,és adni.”

Képzeld, mások meg nem.

2019. dec. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A barátom családjában se teljesen szokás. A gyerekek szoktak venni a szülőnek, de ők senkinek se viszonozzák az ajándékot.

Először én is vettem, de bunkóságnak tartottam hogy ők semmilyen alkalomra nem szoktak köszönteni se. Azóta én se veszek, és nem is köszöntöm őket.

Ők ilyenek. Én furának tartottam, de nem problémáztam miatta.

2019. dec. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%
ahány ház annyi szokás
2020. máj. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Teljesen egyet értek veled kedves kérdező! Az első pár évben még oké mert akkor még tud az ember mit venni a másiknak, de egy olyan embernek mit adsz akinek már megvan mindene? A másik meg ha mondjuk a mi családunk 3 fő a másik család 6 fő azért más családjára többet költeni mint a saját páromra, gyerekemre elég gáz és mindezt azért mert felnőtt ember és nem tudja elfogadni hogy nem mindenkinek jön be a felesleges pénz költés vagy éppen nem is telik rá. Én nem aggodnékezen sokat tetszik nem tetszik ez van. Elvileg felnőtt ember nem egy durcàs gyerek aki nem érti meg hogy ki az hogy nincs. Ja és stressz forrás nem csak az lehet hogy mit? Hanem az is hogy miből? Vegyünk ajándékot...
2020. jún. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!