Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudnék megnyílni a...

Hogyan tudnék megnyílni a párom családjának?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyunk együtt a párommal, és az a gond, hogy baromi nehezen barátkozok. Nincsenek barátaim, azokon kívül, akikkel együtt nőttem fel. Nem érzem magam elég jónak ahoz, hogy elfogadjanak, sőt nem is fogadnak el. Számtalan vitát generáltak köztünk ezzel. Pedig erről sem én, sem a párom nem tehetünk. A családomon belül sem vagyok mindenkivel nyílt, sőt van akihez nem is merek szólni. A páromnak fél év után nyíltam meg, mert minden nap találkoztunk. A családi beszélgetéseikbe nem nagyon tudok beleszólni, mert annyira újnak érzem magam köztük. Már annyiszor veszekedtünk ezen, sírógörcsöm van egyfolytában. Egyszerűen nem tudom, hogyan foghatnék hozzá. Gondolkoztam, hogy psziholóhushoz kéne mennem, mert nem érzem, hogy minden rendben lenne velem. Mindemellett beszédhibám is van, lehet ez is okozza a gátásos viselkedésemet.

Szerintetek mit tehetnék?



#család #szorongás #gátlás #Nehezen nyílok meg
2019. dec. 24. 23:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Milyen beszédhiba?
2019. dec. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 aparalyza ***** válasza:
76%

A nyíltság egyszerre tud előny és hátrány lenni. Vedekező állásban vagy, az sem nagy baj.

Ténylegesen a szakemberrel egy kis beszélgetés nem fog ártani.

2019. dec. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen a személyiséged. Nekem is ilyen. Pedig 4 éve együtt vagyunk. Ha csak anyós van ott el tudunk beszélgetni de ha már más is akkor inkább hallgatok. Elfogadtam már hogy ilyen vagyok.
2019. dec. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Én is ilyen vagyok pedig nincs bajom a családjával és egyébként vannak barátaim. Mindig megkapom, hogy jaj én olyan kis félős szerény viaszahúzódó vagyok. Pedig nem érzem magam kínosan, egyszerűen vannak témák amikben nem érzem magam kompetensnek, hogy beleszóljak + olyan vagyok, hogy ha nincs mit mondanom akkor nem jártatom a számat. Mi 3 éve vagyunk együtt de sajnos a szüleinek nem esett le hogy én ilyen vagyok és pont. Akkor beszélek ha van valami mondanivalóm és ennyi. Szerintem ezzel semmi gond nincs. Legalábbis én a falat kaparom, amikor valaki órákig tud beszélni a semmiről! A párod meg lehetne kicsit figyelmesebb veled. Esetleg próbálj olyan programot szervezni közösen a szüleivel ami kapcsolódik a hobbidhoz érdeklődési körödhöz, vagy valami olyan helyen alkalommal ahol kényelmesen elemedben érzed magad.

Mindentől függetlenül ha valami nem oké akkor nem szégyen szakemberhez fordulni vagy csak simán jó lenne valaki az életedben aki ápolja és figyel a lelkedre. A mentális egészség nem vicc, nem valami kamu tudomány sőt jobb helyeken hatalmas hangsúlyt fektetnek a megelőzésre és a kiegyensúlyozott élet megteremtésére(Magyarországon sajnos ez gyerekcipőben jár..)

Teljesen mindegy kitől kérsz tanácsot lehet a párod egy pszichológus senki sem fogja helyetted megoldani a problémáidat. Segíthetnek rávezetni a helyes útra illetve támogathatnak de végén vagy így, vagy úgy de neked kell ezeket rendbe tenni.

2019. dec. 25. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Én teljesen laza vagyok,de új társaságban én se tudok bekapcsolódni beszélgetésbe sokszor,mert vagy olyan téma van ami nem érdekel,semmi közöm hozzá,vagy nincs kedvem azokkal az emberekkel beszélgetni.Családi beszélgetésbe meg végképp nem,mert csak ők ismerik akikről szó van,ők tudják a sztorikat.Ha a barátodnak nem tetszik,keressen egy ultra vagány csajt,akinek be nem áll a szája.Amúgy én se szeretem mikor emberek órákig beszélnek a nagy semmiről csak azért,mert közléskényszerük van.
2019. dec. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Azert nem kell tulzasba esni, gondolom nem azt varjak hogy „ orakig beszelj a semmirol“, hanem h mutass egy kis erdeklodest felejuk. Az o szemukben ez ugy tunhet, hogy te esetleg lenezed oket, amiert nem vagx hajlando meg csak beszedbe elegxedni sem veluk. Keress fel szakembert, de ne miattuk, magad miatt. A masik , hogy barmilyen introvertalt is vagy, neha egy „ hogy vagytok?“ „ miujsag nalatok?“ vagy „ hogy keszitettetek ezt a finom sutit?“ nem halalos beszedmennyiseg. A csaladja sem azt varja , h minden infot adj ki magadrol.
2019. dec. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kerd meg a parodat, hogy mondja meg a csaladjanak, hogy neked ez nehezen megy, de nem veluk van bajod, csak nagyon nehezen nyilsz meg. Ha ezt nem ertik meg, az innentol az o problemajuk, nem a tied.

Mindemellett jot tenne, ha talalnal egy jo pszichologust/mentalhigienest, mert ahogy latom, szeretnel nyiltabb lenni, csak nem megy. Sirni, veszekedni nem erdemes miatta, ez csak megvisel teged. Tenyleg javaslom a szakembert, nehany alkalom is tud sokat segiteni, ha te is beleteszed a magadet.

2019. dec. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen sokan válaszoltatok. Kicsit ki vagyok már borulva, és annyira kötelezőnek érzem azt, hogy az anyjával puszipajtások legyünk, szerintem ez így valóban nem helyes. Párommal nem tudok beszélni erről, ő mindig az anyja álláspontját fogja csak figyelembe helyezni. Mindig azt mondja, hogy fejben dől el, és az egészről én tehetek. Már én is szörnyen érzem magam, hogy nem vagyok olyan, aki órákon át képes az anyósával beszélgetni, (akit sajnos nem is nagyon kedvelek) de a saját anyukámmal sem tudok órákat beszélni. Párommal másabb, vele teljesen nyílt vagyok.
2019. dec. 25. 08:14
 9/15 A kérdező kommentje:
#7: már sokszor el lett mondva nekik, párom mindig mondja. De ők csak bántják azzal, hogy miért megyek hozzájuk ritkán, (hétvégére, ott aludni. Azért nem, mert érettségizni fogok, és nem szeretek ott aludni.) illetve miért nem beszélek velük. Pedig mikor előzőleg voltam, akkor is beszélgettem anyósommal, csak párom akkor nem látta.
2019. dec. 25. 08:18
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

Add önmagad és ennyi. Aki elfogad, az elfogad, aki nem, az úgy marad. Nem szerethet mindenki és nem kell mindenkit szeretni.


Ott van a gond, ha a társad veszekszik veled emiatt, mert akkor ő sem fogad el téged, nem véd meg az előítéletes és kissé vagy nagyon tuskó családjától, hanem "átnevelni" akar. Gondolkozz el a kapcsolatoton. Van-e értelme folytatni.


Nem kell semmiféle pszichológus, max, a beszédhiba miatt logopédus, ha akarod. Vannak introvertált emberek (és bizony sokszor sokkal értékesebbek, mint az extrovertált többség), ha ilyen vagy, ezen nem szabad erőszakkal és nem is kell változtatni.


Ne pedálozz senkinek. Add önmagad.

2019. dec. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!