Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy kezeljem az anyóst, ha...

Hogy kezeljem az anyóst, ha nem kedvel engem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A párom anyukája sokszor borzasztó elviselhetetlen. Ha meglátogat minket rendszerint nekiáll takarítani, főz, mos, mintha ő is ott lakna. A párom múltkor már szó szerint kiabált vele, hogy ezt fejezze be, de nem is foglalkozott vele.

Azt tudni kell, hogy a lakás régen a párom szüleié volt, de már régóta nem laknak ott, és nekiadták a páromnak. Na most anyósnak ki kellene fizikálisan is költöznie, azon túl, hogy már évek óta nem alszik ott. Vannak még ruhái, dokumentumai, könyvei, stb. Ott maradtak, mert nem kellettek neki, de párom pár hónapja szólt neki, hogy légyszíves vigye már el őket, hogy jobban elférjünk. Na itt kezdődött a probléma. Az apukájával semmi gond, viszont az anyukája, nekünk vágta, hogy ezek szerint tűnjön el onnan? Mi meg kb se köpni se nyelni nem tudtunk. A párom milliószor elmondta neki, hogy pakoljon. Erre ő mindent csinál, csak éppen nem pakol. Múltkor otthagytuk, és elmentünk pár órára. Mire visszatértünk kb az egész lakást kitakarította. Nem élünk koszban, szoktunk takarítani, de az anyja annyira kitakarította a lakást, hogy rosszul éreztem magam. A párom meg kikelt magából, hogy ezt mi is meg tudjuk csinálni. De az anyja nem is foglalkozott vele.

És valahol úgy érzem ez miattam van. Voltak már elejtett megjegyzései. Amikor először felhozta a párom neki, hogy pakolja ki a cuccait, egyszerűen nem akart eljönni, és most utólag kiderült, hogy elvileg miattam nem akart, nehogy zavarjon. Legalábbis ezt mondta. Párom szerint ez nem igaz, és ne is foglalkozzak vele. De korábban olyat is mondott az anyukája, hogy azért van vele kevesebbet a párom, mert valaki mással van elfoglalva.

Ezek után, hogy ne gondolnám, hogy miattam csinálja ezt az anyja?

Feszélyezve érzem magam amikor az anyjával találkozunk. Görcsöl a gyomrom, nehogy olyat mondjak, vagy tegyek, amire megsértődik.


Szerencsére a párom mellettem áll, de ő se tud mit csinálni az anyjával. Egyszerűen megkéri valamire, és nem azt csinálja. Ha pedig számon kérjük, megsértődik.


Mit csináljak vele?



2019. dec. 27. 18:47
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
14%

Ha tudjátok, hogy mikor megy látogatni, tehát előre meg van beszélve, akkor amilyen élelmiszert csak lehet tegyetek be egy szobába, amit kulcsra zártok. Az olyasmiből, amit hűtőben kell tárolni, minél kevesebb legyen, így nem fog tudni miből főzni!

A takarítószereket is el kell zárni.

Majd csak leesik neki.

2019. dec. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
30%
Bocsi nem olvastam el ezt a panaszregényt csak magára a kérdésre válaszolnék: nem kell sűrűn találkozni vele, legyél vele alapból udvarias olyankor, és kezeld felnőttek módjára a szituációkat.
2019. dec. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
54%
Pakoljátok össze a cuccait dobozokba. Mondjátok neki, hogy össze van pakolva, csak el kell vinni. Ha nem viszi, kiteszitek a cuccait lomtalanításba, kirakjátok a kuka mellé, hátha elviszik, vagy ami használható adjátok oda olyannak, akinek szüksége van rá (ruhák).
2019. dec. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

Első:

Bocsi azt nem írtam, hogy hoz magával takarítószert és ennivalót is nyersen, amit nálunk főz meg. A párom már ezzel kapcsolatban is futott kört nála. Süket fülekre talált. Nem érdekli, ő akkor is azt hoz és azt csinál, amit jónak lát.


Kettes:

Szerencsére nem sűrű a találkozás. De akkor annál emlékezetesebb.


Hármas:

Igen ezen már gondolkoztunk párommal, hogy egy helyre összepakolni a cuccait. Valószínű az lesz. De ettől még sajnos úgyanúgy fel kéne fognia az anyukájának, hogy felnőtt emberek vagyunk.

2019. dec. 27. 19:04
 5/49 szántóvető ***** válasza:
75%
lehet kapni 200 literes szemeteszsákot,összepakolhatnátok a holmijait és aztán már csak át kell vinni.végül zárcsere ha eddig még nem történt meg.
2019. dec. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

Négyes:


Történt zárcsere. Múltkor kérni akart kulcsot, de nem kapott.

2019. dec. 27. 19:08
 7/49 anonim ***** válasza:
78%
Remélem papíron is a párod nevén van az ingatlan, mert lehet a híd alatt éltek majd szerelmesen, ha a mama meglátja szemeteszsákban a cuccait a saját lakásában :))
2019. dec. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
51%
S mi az, hogy te mit csinálj vele??? Intézze a párod, az ő lakása, nem a tiéd! Te csak vagy ott jelenleg!
2019. dec. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

Elvileg a párom nevére akarják, de még nem történt meg. Attól félek nem is fog.


A cuccait meg nyilván nem dobjuk ki és rakjuk ki a ház elé. Csak egy helyre pakoljuk, hogy könnyebben el tudja vinni. Bár párom már olyat is mondott, hogy tényleg összepakol ő és elviszi hozzá. Ha viszont emiatt képes lenne kirakni a fiát, hát arra már nem tudok mit mondani...

2019. dec. 27. 19:13
 10/49 anonim ***** válasza:
50%
Na ugye... Én a helyetekben nem ugrálnék! Nem olcsók a bérelt lakások ha arra kerülne a sor!
2019. dec. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!