Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy kezeljem az anyóst, ha...

Hogy kezeljem az anyóst, ha nem kedvel engem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A párom anyukája sokszor borzasztó elviselhetetlen. Ha meglátogat minket rendszerint nekiáll takarítani, főz, mos, mintha ő is ott lakna. A párom múltkor már szó szerint kiabált vele, hogy ezt fejezze be, de nem is foglalkozott vele.

Azt tudni kell, hogy a lakás régen a párom szüleié volt, de már régóta nem laknak ott, és nekiadták a páromnak. Na most anyósnak ki kellene fizikálisan is költöznie, azon túl, hogy már évek óta nem alszik ott. Vannak még ruhái, dokumentumai, könyvei, stb. Ott maradtak, mert nem kellettek neki, de párom pár hónapja szólt neki, hogy légyszíves vigye már el őket, hogy jobban elférjünk. Na itt kezdődött a probléma. Az apukájával semmi gond, viszont az anyukája, nekünk vágta, hogy ezek szerint tűnjön el onnan? Mi meg kb se köpni se nyelni nem tudtunk. A párom milliószor elmondta neki, hogy pakoljon. Erre ő mindent csinál, csak éppen nem pakol. Múltkor otthagytuk, és elmentünk pár órára. Mire visszatértünk kb az egész lakást kitakarította. Nem élünk koszban, szoktunk takarítani, de az anyja annyira kitakarította a lakást, hogy rosszul éreztem magam. A párom meg kikelt magából, hogy ezt mi is meg tudjuk csinálni. De az anyja nem is foglalkozott vele.

És valahol úgy érzem ez miattam van. Voltak már elejtett megjegyzései. Amikor először felhozta a párom neki, hogy pakolja ki a cuccait, egyszerűen nem akart eljönni, és most utólag kiderült, hogy elvileg miattam nem akart, nehogy zavarjon. Legalábbis ezt mondta. Párom szerint ez nem igaz, és ne is foglalkozzak vele. De korábban olyat is mondott az anyukája, hogy azért van vele kevesebbet a párom, mert valaki mással van elfoglalva.

Ezek után, hogy ne gondolnám, hogy miattam csinálja ezt az anyja?

Feszélyezve érzem magam amikor az anyjával találkozunk. Görcsöl a gyomrom, nehogy olyat mondjak, vagy tegyek, amire megsértődik.


Szerencsére a párom mellettem áll, de ő se tud mit csinálni az anyjával. Egyszerűen megkéri valamire, és nem azt csinálja. Ha pedig számon kérjük, megsértődik.


Mit csináljak vele?



2019. dec. 27. 18:47
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

De értem. Jogilag nem a páromé. De pont azért írtam, hogy milyen anya az olyan aki ilyet tesz?

Tervezünk saját lakást/házat. Előbb utóbb biztos az lesz. De ezek után oda nem fog jönni rendezkedni az biztos. Sőt ha lesznek gyerekeink, azoknál se fog semmit rendezkedni. Örülni fog ha láthatja őket. Volt egy esélye, hogy normálisan kezelje a szituációt úgy, ahogy egy anyának kellene. Nem tette.

Most ő van jó helyzetben, mert jogilag övé a lakás ahol lakunk, de ha lesz egy sajátunk ez megváltozik. Nem tiltom el az unokáktól, de szívből kívánom, hogy változzon meg, és legyen normális addigra.

2019. dec. 28. 11:24
 32/49 anonim ***** válasza:
73%

Ahogy ti hozhatok szabályokat majd a saját házatokban, úgy ő is csinálhatja ugyanezt a sajátjában, amit meg is tesz.

Attól, hogy odaadja nektek a házat, hogy használjátok, mért kéne a pártod nevére íratnia?

Ezt a logikát nem értem. Ebbe mi a borzasztó, hogy nem így tette? Mért lenne köteles egy szülő a házát a gyereke nevére íratni?

2019. dec. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:

Kedves előző:


Kérlek olvasd el amiket írtam. A páromnak ajándékozta a lakást, csak még nincs a párom nevére íratva. Mit nem lehet ezen érteni? Nem odaadta nekünk, hogy használjuk, hanem mondta a páromnak, hogy az övé lehet.


Mint korábban is írtam, volt már ilyenre példa a családunkban, de soha senki nem rugózott azon, hogy kinek a nevére van írva a ház. Főleg úgy nem, hogy itt anyáról és fiáról beszélünk ugye.


Ha meg nekünk lesz saját házunk/lakásunk, ott az lesz a különbség, hogy mi nem ajándékozzuk oda neki, hogy az övé lehet, tehát mi majd úgy "pattoghatunk" a sajátunkban, hogy nem ígérjük neki oda.

2019. dec. 28. 12:03
 34/49 anonim ***** válasza:
78%
A zárat lecseréltétek, anyósnak nincs kulcsa, akkor hol itt a gond? Nem kell beengedni. Ti csináljátok magatoknak a problémát azzal, hogy beengeditek.
2019. dec. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
78%

A jogi dolgokon nem pattognék a helyedben. Mindig a sajátjának fogja kezelni.

Viszont az kiakasztó hogy bemászkál rendezkedni. Akkor inkabb mondja meg hogy mi zavarja, ha kell kérdezzetek ra többször. Lehet te vagy a baja. Felnőtt ember, illene kinyögnie, gyerekes jatszmak helyett. Akárhányszor átjön próbáljatok beszelni vele. Vagy egyszer mondjatok meg hogy nemsokára visszakapja a lakását, rendezkedhet mert néztetek albit. Kivancsi vagyok mit szól.

Ha máshogy nem megy,tényleg albérlet..inkább eszek vajas kenyeret, minthogy jöjjön hozzam agyalni valaki. Meg vegül is az övé, sose éreznem jól magam ott (de ez nyilvan en vagyok, másoknak lehet jó így is)

2019. dec. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
35%

Nem olvastam végig a választ, de elmentek a francba a pampogással, hogy "miért ne pakolna a saját lakásában", stb.


Szerintetek az normális hozzáállás, hogy oké nektek adom, de papíron nem, és ezt kihasználva pedig gyakorlatilag le sem szarom a másik privát szféráját? Akkor inkább ne adjon semmit, vagy írassák át már holnap!

2020. jan. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
69%
Mi lett a vége, kérdező?
2020. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:
Túl sok minden nem változott. Annyi, hogy már szinte egyáltalán nem jön az anyja. Amikor viszont igen, akkor se a cuccaiért. Párom kitalálta, hogy régi ezer éve nem használt bútorokat eladományoz rászorulóknak, szóltunk az anyjának, hogy jöjjön el és vigye el ami neki kell. Segítettünk volna neki elpakolni, ezen nem múlott. De nem jött, helyette, amikor megtudta, hogy el lettek adományozva a bútorok, megsértődött, hogy nem vártuk meg. Csak hogy tiszta legyen, jelenleg az anyja otthon van, nem dolgozik, kocsija van, ideje is, de mégsem jött. Párom kikötötte meddig vár, de így se jött. Amikor meg mondtuk neki, hogy gazdára leltek a bútorok még ő volt megsértődve. Így állunk most. Szerencsére már nem érzem feszélyezve mellette magam, és tervezzük párommal, hogy eladjuk azt a lakást és elköltözünk. Jobb lesz úgy. Én mondtam is páromnak, hogy a lakásba így nem szeretnék gyereket szülni.
2020. dec. 20. 12:31
 39/49 anonim ***** válasza:
77%
Sok szerencsét az eladáshoz. Legjobb lenne először a párod nevére íratni, mert könnyen meghiúsulhat így az eladás.
2020. dec. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:
Sajnos akkor 5 évig nem lehetne eladni, és a párom 2 éven belül el szeretné. Úgyhogy elég szorult helyzet ez. :(
2020. dec. 22. 12:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!