Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy kezeljem az anyóst, ha...

Hogy kezeljem az anyóst, ha nem kedvel engem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A párom anyukája sokszor borzasztó elviselhetetlen. Ha meglátogat minket rendszerint nekiáll takarítani, főz, mos, mintha ő is ott lakna. A párom múltkor már szó szerint kiabált vele, hogy ezt fejezze be, de nem is foglalkozott vele.

Azt tudni kell, hogy a lakás régen a párom szüleié volt, de már régóta nem laknak ott, és nekiadták a páromnak. Na most anyósnak ki kellene fizikálisan is költöznie, azon túl, hogy már évek óta nem alszik ott. Vannak még ruhái, dokumentumai, könyvei, stb. Ott maradtak, mert nem kellettek neki, de párom pár hónapja szólt neki, hogy légyszíves vigye már el őket, hogy jobban elférjünk. Na itt kezdődött a probléma. Az apukájával semmi gond, viszont az anyukája, nekünk vágta, hogy ezek szerint tűnjön el onnan? Mi meg kb se köpni se nyelni nem tudtunk. A párom milliószor elmondta neki, hogy pakoljon. Erre ő mindent csinál, csak éppen nem pakol. Múltkor otthagytuk, és elmentünk pár órára. Mire visszatértünk kb az egész lakást kitakarította. Nem élünk koszban, szoktunk takarítani, de az anyja annyira kitakarította a lakást, hogy rosszul éreztem magam. A párom meg kikelt magából, hogy ezt mi is meg tudjuk csinálni. De az anyja nem is foglalkozott vele.

És valahol úgy érzem ez miattam van. Voltak már elejtett megjegyzései. Amikor először felhozta a párom neki, hogy pakolja ki a cuccait, egyszerűen nem akart eljönni, és most utólag kiderült, hogy elvileg miattam nem akart, nehogy zavarjon. Legalábbis ezt mondta. Párom szerint ez nem igaz, és ne is foglalkozzak vele. De korábban olyat is mondott az anyukája, hogy azért van vele kevesebbet a párom, mert valaki mással van elfoglalva.

Ezek után, hogy ne gondolnám, hogy miattam csinálja ezt az anyja?

Feszélyezve érzem magam amikor az anyjával találkozunk. Görcsöl a gyomrom, nehogy olyat mondjak, vagy tegyek, amire megsértődik.


Szerencsére a párom mellettem áll, de ő se tud mit csinálni az anyjával. Egyszerűen megkéri valamire, és nem azt csinálja. Ha pedig számon kérjük, megsértődik.


Mit csináljak vele?



2019. dec. 27. 18:47
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
61%
Ne már emberek..ha én odaadok valamit valakinek használatra nem.megyek oda trollkodni. Persze az ő lakása is( meg ugyr apósé, szóval ha a tulajdonjogon akarunk lovagolni akkor a lakás felében rendezkedhet) de ez normalis embereknél nem igy működik. Ha meg nek akarja hogy használják álljon oda eléjük és mondja meg.
2019. dec. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem se öribe adták a lakást, csak ott-lakásra, ti pedig zárat cseréltetek, úgy, hogy kért külcsot, nem adtatok, azt írod, hogy "számonkéritek"

Ha csak nem egy garzon, miért ne lehetnének ott dobozba rakva a cuccai?

Szerintem gyerekes módon, de az időnkénti (hiszen azt írtad, ritkán fordul elő) látogatással, takarítással azt akarja jelezni, hogy övé is a ház.

Nem értek vele egyet, én tuti nem járnék oda, de az is biztos, hogy nem engedném, hogy a fiam meg a párja számonkérjen, meg ki akarjon a cuccaimmal együtt paterolni a saját házamból.

2019. dec. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
74%

Az a fő probléma, hogy bármit mondtok neki, sz*rik rátok. A következő ötlet arra szolgál, hogy kinyissa a füleit, amikor beszéltek hozzá:


Keressetek egy valós lakashirdetést meg egy valós lakashitel lehetőséget. Tegyétek elé és közöljétek hogy az a lakás a célotok, (akkor is, ha amúgy nem). Rögtön hápogni fog, mert ha elmennétek, ő elveszítené felettetek a kontrolt. Le akar majd beszélni. Jön majd azzal hogy ez pénzkidobás, hisz ott ingyen lakhattok.


Ezen a ponton szépen ujra elmondjátok neki, hogy mi mindent csinál veletek, ami miatt nektek ingyen sem kell az ő lakása. Ekkor majd megsértődik és elmegy duzzogni. Ezután vártok. Miután lenyugszik, rájön, hogy még mindig több hatással lehet rátok, ha a tulajdonában maradtok, de engednie kell, hogy ez így legyen továbbra is. Ha esetleg nagyon vaskalapos, be lehet dobni, hogy rögtön külföldre mentek, ha kirak titeket, mert több penzt szeretnétek a lakás önrészhez. Hidd el, nem hagyná hogy nulla legyen a kontrol felettetek.

2019. dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
34%
Igen, majd pitizni fog, hogy a lakásában éljenek ingyen. Még ha a fia is, főleg a pereputtyával. Ha van egy kis esze, eladja a próbálkozások után! Amúgy helyesen úgy írják okoska, kontroLL. :)
2019. dec. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
76%

Atyaég, vétettem egy helyesírási hibát, most kövezzetek meg!


Ez a nő KONTROLL mániás. Ez egy betegség. Nem fogja csak úgy elengedni őket. de ha mégis, akkor mi van? Beváltják a blöfföket és a saját lábukra állnak. Hiába sok egy hitel vagy egy lakbér, elég egy hétig belekóstolni a nyugalomba és utána minden pénzt megér.

2019. dec. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
86%
Ha van egy csöpp eszed gyereket nem szülsz oda. Azt írod tervezitek a jövőben, de felelősen csak akkor kellene belevágni, ha önerőből is meg tudnátok oldani a lakhatásotokat, ha úgy hozza a sors, hogy szükség lesz rá. Eleve Neked is stabil lábakon kell állnod, ha csak úgy boldogulsz, hogy anyósék lakásában élsz ingyen és másképp még nem menne az önálló élet, vagy csak súlyos lemondások árán, akkor korai gondolkodni is rajta. Ha a párod meg is kapná a jövőben, közös akkor sem lesz, te gyerekestől bármikor "lapátra tehető" leszel, ezen azért érdemes elgondolkodni. Egyéb iránt ezek eddig csak ígéretek, nincsen a nevén és lehet soha nem is lesz, az após meg egymaga nem dönthet úgy, hogy nekiadja, hiszen kettőjüké. Nyugodtan le kell ülni és megbeszélni,ha nem bírja anyós elengedni a dolgot, vagy valami más zavarja (Te), azt is vitassátok meg és döntsetek a tények ismeretében. Nem kell kiebrudálni a holmijait, ha sok helyet nem foglal, de ne járjon oda rendezkedni. Ha úgy gondolja mindig is köze lesz a lakáshoz és szeretné részben a sajátjaként kezelni, akkor meg nem kell hosszútávra berendezkednetek ott. Pláne Neked, hiszen tényleg semmi közöd a lakáshoz, a vele kapcsolatos dolgokat és bonyodalmakat is intézze a párod, mert az tuti nem veszi ki magát jól, ha kvázi vadidegenként rászólsz az anyósra mit tehet meg a saját lakásában és mit nem, meg mit hova vigyen el onnan. Ha mindenáron oda akar járni a jövőben is és jogot formál benne rendezkedni is, akkor meg pláne nem terveznék az ott lakással hosszabb távon, mert sosem lesz igazi otthon, ha még Ő is a magáénak érzi. Azt valahol megértem, ha nem ajándékozzák a kedvesednek, nem kerül egyelőre a nevére. Ahogy írták már feljebb, bármit is hoz a jövő, az az ingatlan a szülőké, így egy esetleges különválás esetén sem képezi vita tárgyát kié és ki hova menjen, pláne gyerekestől és nem jár úgy a párod, hogy a nevén lévő ingatlan használati jogát Neked ítélik kiskorú gyerek okán, volt már rá precedens, de a szülőkével ezt nem tudják megtenni. A mai világban már sosem lehet elég óvatos az ember. A lényeg, hogy úgy terveznék a helyedben a jövőre nézve, hogy ehhez az ingatlanhoz neked sok közöd nem lesz sosem, boldogulnál-e úgyis, ha menned kellene, esetlegesen egy gyerekkel belőle? Ha megoldható minden úgyis, akkor oké, de bizonytalan talajra nem építkeznék a helyedben, mert nagyon nagy meglepetések érhetnek a jövőben.
2019. dec. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
90%
Amikor elkezd nálad takaritani, gyorsan küldd át HOZZÁM! Főzhet is.:-)
2019. dec. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
46%

Hát azért elég fontos információkat nem írtál bele a kérdésedbe.

Szóval, nem neki adták, csupán átadták neki a lehetőséget, hogy lakjon benne. Ha nem a nemén van, nem a párodé, ezt nagyon benézted. Így is bunkóság, amit csinál, és jó lenne minél előbb leállítanotok, de igazából semmi törvénybe ütközőt nem csinál. Igazából abban a házban ti vagyok a nem odaillők.

Fizettek bérleti díjat? Vagy teljesen ingyen laktok?

Mert ha teljesen ingyen vagytok ott, akkor végképp azt tesz, amit akar. Ha fizettek bérletit, akkor viszont mondhatjátok neki, hogy takarodó van, egy kiadott lakásban nem jön-megy a tulaj kénye-kedve szerint.

Viszont ha semmit nem fizettek, nem akar leszállni rólatok, akkor menjetek külön albérletbe, mint ahogy egy csomóan mások.

Arra nem gondolatok még, hogy esetleg ez a célja? Hogy kitakarodjatok onnan, csak a fiának ezt így nevem akarja mondani?

2019. dec. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:

Sok dolgot írtatok. Ki így, ki úgy.

Köszönöm mindenkinek.


Viszont, én még mindig úgy gondolom, ha neki adta a fiának a lakást, akkor kezelje is úgy. Ezt a jogi dolgot hagyjuk már. Anyáról és fiáról beszélünk. Szembeköpném magam, ha a gyerekemmel ezt tenném. Ráadásul az én családomban úgy működik, hogy a gyerekek nevén van a ház/lakás. A szüleim háza is az én nevemen, és a tesóm nevén van. A nagyszüleim háza mindkét oldalról apukám és anyukám nevén van. Azért ha a szülők szétmennek, a gyereknek legyen hol laknia. Szerintem ez normális felfogás. Ti meg azt írjátok azért nem íratja a fiára, hogy tudjon hol lakni? Ez milyen felfogás? Én a gyerekem védném, óvnám. Nem keresztbe tennék neki. Másik: Szüleim is anno a nagyszüleim házában költöztek össze. Senki nem lakott ott, így a szüleimé lett, annak ellenére, hogy nem lett a nevükre íratva. Ott laktunk 7éves koromig. Majd utána lett saját házunk, elköltöztünk, így a nagyszüleim eladták.

A holmiról meg: Nem dobozban vannak a párom anyjának cuccai, hanem a szekrényekben, fiókokban, polcokon meg a könyvei. Mintha félig ott lakna úgy, hogy nekiadta a fiának a lakást. A zárcsere meg az apja ötlete volt, mert tudta, hogy az anyjával nehéz lesz. Csak nem gondoltuk, hogy ennyire. A lakás nem kell hogy az enyém is legyen. A páromat illeti. Nyilván én is ott laknék amíg együtt vagyunk, főleg ha gyerekünk is lesz.

2019. dec. 28. 10:50
 30/49 anonim ***** válasza:
46%

Tehát nem fizettek bérleti díjat, holott NEM a férjed megán van a ház.

Amit írtál az előbb, abban a példában a gyerekre átírták a házat, de nálatok NEM ez a helyzet. Tényleg nem érted a különbséget?

Lehet azt akarja elérni, hogy takarodjatok ki a házból, csak ezt így a fiának nem akarja mondani. Arra vár, hogy mikor unjátok meg őt. Lehet terve van a házzal, de mivel az övé, azt csinál vele amit akar.

2019. dec. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!