Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti nem költöznétek el az após...

Evele123 kérdése:

Ti nem költöznétek el az após lakásából (Hosszú magyarázattal)?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Apósom budapesti lakásában lakunk a feleségemmel, akivel 4 éve ismerjük egymást, tavaly házasodtunk össze. A feleségem szülei gyalog kb. 8 percre laknak tőlünk a saját lakásukban. Gyakran bejelentés nélkül jöttek át hozzánk, jobbik esetben nem voltunk otthon, rosszabbik esetben (nem kevés alkalommal) alig tudott rólam leugrani az asszony, mikor szerelmeskedtünk és csak azt hallottuk, hogy nyílik a bejárati ajtó.

Mikor ezt szóvá tettük nekik, a párom apja így reagált: "Enyém a lakás, akkor jövünk-megyünk, amikor akarjuk! Nem fogok változtatni semmit." - Szerintem meg nem akkor jönnek, hiába hogy nem a miénk a kecó..

Ez a szitu addig fajult, hogy tavaly karácsonykor nem mentünk át hozzájuk a karácsonyi ebédre, hanem wellness-hétvégéztünk egy szállodában. Amit visszahallottam, hogy a szülei nem fogadtak el engem (tök mindegy, milyen másik férfi lenne a szerelmemmel, őt se fogadnák el, mert elraboltam tőlük az egyetlen lányukat), az is bántja őket, hogy én egy szegény vidéki családból származok. Szemtől-szemben persze tagadják. Azt akarják, hogy vegyünk fel egy hitelt (babaváró kölcsön 10 millió forint, amit rögtön le kellene kötnünk szerintük 4 évre), lakjunk itt az após lakásában 4 évig, amíg egyikőjük nyugdíjba megy, addig gyűjtsünk össze 4 millió forintot Fundamenta előtakarékosságba és az így összegyűlt pénzt önerőként bemutatva vegyünk fel a 4 év letelte után egy újabb hitelt (lakás célú), amiből már kijönne egy budapesti 25 milliós lakás... Kösz, de kösz nem, ezt mind a ketten így gondoljuk a feleségemmel. Amit tudok, hogy ki vannak akadva, ha nem azt tesszük, amit ők jónak gondolnak.

Most azt tervezzük az asszonnyal, hogy itthagyva Budapestet a vidéki kisvárosomba költözzünk. Após reakciója: "Ne csesz el a lányom életét!"

Munka ott is van, tudnánk fizetni a babaváró törlesztőjét és mindkettőnknek jót tenne a jó levegő és a nyugodtság.


Vélemények? Szerintetek jobb a mi tervünk, mint az övék?

Saját nyugodt életet akarunk.



2020. febr. 1. 11:58
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdés, a feleséged is melletted áll, költözzetek el mielőbb.
2020. febr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
93%

Én azonnal költöznék. Addig is megjátszanám, hogy haa szex közben jönnek, nem ugrálnék sehová, nyissanak csak rám nyugodtan.

Szerintem ők is legalább annyira zavarban lennének. :D

2020. febr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
88%
Após számítása egyébként is sántít, 25 millióból nem lehet már most sem lakást venni Budapesten, nem hogy négy év múlva.
2020. febr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
83%
Bár tudom, hogy nem olyan egyszerű egy költözés de ebből nincs más kiút. Maximálisan tiszteletlenek veletek szemben, ezt pedig ne tűrjétek tovább mert lehet, hogy minden rendben van a kapcsolatotokban de ők sok mindent elronthatnak. Abszurd amúgy, hogy bejelentés nélkül mennek be a lakásba. Ti egy pár vagytok, külön élettel, külön lakással. A saját utatokat kell járnotok, bár szerintem ezt te is tudod. A másik városba való költözést jól fontoljátok meg, mert a megélhetés Magyarországon egy két helyet leszámítva nagyon nehéz! Alapvetően jó a terv, de ez megvalósítható lenne talán Budapesten is. A lényeg először is egy saját ingatlan, ahova ők már nem akkor mennek be amikor kedvük tartja. Sok sikert kívánok nektek! :)
2020. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
98%
Apósod egy bunkó proli. Amúgy meg, ha bérbe adná, akkor sem járkálhatna át akkor, amikor ő akar.
2020. febr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek. Megyeszékhely közeli kis faluban 25 M ból szuper kertes házat vehetsz. Nekünk is 10km a város, de kocsival az semmi. Hozzá lehet szokni, hogy nem minden nap megyünk boltba. Cserébe az ablakból kávézás közben nézem a madarakat.
2020. febr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
28%
Apósod nem akar rosszat. Ahogy olvasom egy fillér megtakaritásotok sincs, még úgy se, hogy ingyen laktok. Babaváró 10 millió forint, ennyiért elég rossz helyeken lehet ingatlanokat venni, ráadásul ezért a pénzért cserébe gyereket is várnak behatárolt időn belül.
2020. febr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

17-esnek: van 1 milliónk megtakarítva (nem itthon tartjuk, de banki nyitvatartási időn belül "könnyen" hozzáférhetünk).

Amit még nem írtam, hogy másfél milliót ráköltöttünk a 2. évben apósom lakására, mert felújítottuk. Akkor még nem sejtettük, hogy ilyen lesz a helyzet. Egyébként egy jelképes összeget 25e. Ft. fizetünk apósnak, mint "lakbér", de spórolni is tudunk amellett, hogy egy autót is fenntartunk (nem én akartam az autót, de nagyban megkönnyíti az életünket).

2020. febr. 1. 16:22
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Fájdalmasan ismerős a helyzet. Nem volt ebben a lakás "átadásban" sok kedvesség vagy törődés. Csak kicsi lánykájukat akarják közel tartani és kontrollálni. SOha nem fognak elfogadni párod szülei mert mindig te leszel a manipulatív, csúnya vidéki sutyerák aki elrabolta a kis hercegnőjüket. Nem látok teljesen bele az életetekbe de célszerűbb lenne Messze elköltözni mert a barátnőd szülei ennél erősebb kontrollt fognak rátok gyakorolni. Tippként. Szereljetek fel egy zárat vagy cseréljétek le a mostanit. Rakjátok bentről a zárba a kulcsot mikor otthon vagytok.
2020. febr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így teljesen jó terv, amit írtál a részetekről. Ha már most nem tartja tiszteletben a határokat, hidd el hiába lesz saját lakásotok/házatok akkor sem fogja. Szóval erre bizony egy megoldás van: messzebb költözni tőlük. Így részükről nem lesz más megoldás mint hogy előre bejelentsék hogy mikor szándékoznak menni nálatok, mert ha nem így teszik, és nem vagytok otthon nyugodtan lehet mondani higy idő pontot előre jó lenne egyeztetni ha legközelebb nem akarnak feleslegesen utazgatni :)


Az ilyen szülőktőp meg a hideg ráz ki, akinek ilyen felfogása van: amíg az én hazamban laksz, addig az van amit én mondok. A gyerek nem tulajdon. És nem kell úgy ugrálnia ahogy a szülő füttyent, csak azért mert a szülőnél lakik. Aki így gondolkodik, ne vállaljon gyereket. Érdekes, én is párommal szüleim egyik panel lakásában laktunk évekig, és mégsem jöttek bejelentés nélkül, mert intelligens emberek, és meg tudtuk beszélni a dolgokat, és szóltak előre mindig. Megvolt a kölcsönös tisztelet, ők vidéken laktak, így azért szerettek feljönni Pestre "kirándulni" két három hetente, amire ugye mi nem mondhattunk nemet, hiszen az ő lakásuk. De SOHA nem éltek ezzel vissza és mindig előre szóltak, hogy ekkor és ekkor jönnének, megfelel e nekünk is. Szóval minden csak felfogás és intelligencia kérdése, a kérdésben szereplő szülők pedig a primitív fajtából valók sajnos.

2020. febr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!