Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti nem költöznétek el az após...

Evele123 kérdése:

Ti nem költöznétek el az após lakásából (Hosszú magyarázattal)?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Apósom budapesti lakásában lakunk a feleségemmel, akivel 4 éve ismerjük egymást, tavaly házasodtunk össze. A feleségem szülei gyalog kb. 8 percre laknak tőlünk a saját lakásukban. Gyakran bejelentés nélkül jöttek át hozzánk, jobbik esetben nem voltunk otthon, rosszabbik esetben (nem kevés alkalommal) alig tudott rólam leugrani az asszony, mikor szerelmeskedtünk és csak azt hallottuk, hogy nyílik a bejárati ajtó.

Mikor ezt szóvá tettük nekik, a párom apja így reagált: "Enyém a lakás, akkor jövünk-megyünk, amikor akarjuk! Nem fogok változtatni semmit." - Szerintem meg nem akkor jönnek, hiába hogy nem a miénk a kecó..

Ez a szitu addig fajult, hogy tavaly karácsonykor nem mentünk át hozzájuk a karácsonyi ebédre, hanem wellness-hétvégéztünk egy szállodában. Amit visszahallottam, hogy a szülei nem fogadtak el engem (tök mindegy, milyen másik férfi lenne a szerelmemmel, őt se fogadnák el, mert elraboltam tőlük az egyetlen lányukat), az is bántja őket, hogy én egy szegény vidéki családból származok. Szemtől-szemben persze tagadják. Azt akarják, hogy vegyünk fel egy hitelt (babaváró kölcsön 10 millió forint, amit rögtön le kellene kötnünk szerintük 4 évre), lakjunk itt az após lakásában 4 évig, amíg egyikőjük nyugdíjba megy, addig gyűjtsünk össze 4 millió forintot Fundamenta előtakarékosságba és az így összegyűlt pénzt önerőként bemutatva vegyünk fel a 4 év letelte után egy újabb hitelt (lakás célú), amiből már kijönne egy budapesti 25 milliós lakás... Kösz, de kösz nem, ezt mind a ketten így gondoljuk a feleségemmel. Amit tudok, hogy ki vannak akadva, ha nem azt tesszük, amit ők jónak gondolnak.

Most azt tervezzük az asszonnyal, hogy itthagyva Budapestet a vidéki kisvárosomba költözzünk. Após reakciója: "Ne csesz el a lányom életét!"

Munka ott is van, tudnánk fizetni a babaváró törlesztőjét és mindkettőnknek jót tenne a jó levegő és a nyugodtság.


Vélemények? Szerintetek jobb a mi tervünk, mint az övék?

Saját nyugodt életet akarunk.



2020. febr. 1. 11:58
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
36%
4 év alatt pont annyit romlik a lakás allapota mint amennyit ráköltöttetek. En megertem valamilyen szinten apost is, gondolom latja, hogy ha igy elnetek bérelt lakasban, nem futna mindenre. Ő osztonozni probal a sporolasra, saját lakas vasarlasra a maga bunko módján. Azért sokat koszonhettek neki, szerintem ne valjatok el haragban tőlük. Majd ird meg egyszer mi lett a story vége pár év múlva
2020. febr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
76%
Az apósod egy egoista ember.
2020. febr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
86%

Az após/szülök igencsak primitív emberek.

Attól, hogy ök a lakás tuajdnosok, még nincs joguk bejelentés nélkül rátok törni rendszeresen.

Szóval az egyetlen értelmes megoldás elköltözni olyan messze, hogy ne tudjanak csak úgy beállítani.

Ezért sem igazán jó szülök lakásába költözni, mert sokan ilyenek.

Persze akadnak normálisabbak is, mi pl több évig éltünk a párom szüleivel egy házban - ök a fölsö lakásban, mi a földszinten. Egész idö alatt egyetlen egyszer sem jöttek csak úgy be hozzánk, legtöbbször elöre odaszóltak, fontos esetekben meg csöngettek, nem pedig berontottak.

2020. febr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
29%

Inkább Vácon nézelődjetek lakás ügyben, vagy máshol Pest megyében, de Budapesten kívül, mert Pesten 25 milkóért egy ideig max. sufnit kaptok, ha csak nem kaptok lakást egy ismerőstől protekciós alapon.


Egyszer a nejednek helyretennie apukáékat, de akkor nagyon, mert az ő szülei és ha te teszed meg, akkor mindenki szemében te leszel a bunkó. Akár meg is mondhatja, ha így folytatják, felejtsék el, hogy volt valaha lányuk, mert ez nem állapot, hogy így uralkodnak egy emberi lényen.


Amíg nem gyűlik össze az önerő, kulcs a zárban vagy akár egy zárcserét is megejthettek.

2020. febr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
66%

Adjak kölcsön 616 Ft-ot?

[link]

2020. febr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
84%

Legközelebb szerelmeskedés közben nyitnának rátok, csavarjátok fel kicsit a hangerőt, garantálom, hogy azonnal visszacsukja az ajtót és jó ideig nem fog benyitni többet. Ha esetleg felháborodna, csak vállat vonnék, hogy házasok vagytok, mégis mire számított?

Amúgy Budapesten 25 millióért mégis mit tudnál venni? Kb semmit. Legalábbis, ha a babaváróban gondolkodtok, ami feltételezi ugye, hogy babát is akartok, azt nem lehet egy szoba-konyhás garzonban.


Én semmiképpen sem maradnék.

2020. febr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Megoldódni látszódik a helyzet.

Márciusban költözünk vidékre.

2020. febr. 23. 20:39
 28/28 anonim ***** válasza:
46%
Hajrá kérdező :)
2020. febr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!