Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen anyós, apóssal élni...

Milyen anyós, apóssal élni hosszú távon?

Figyelt kérdés
Én albérletbe szeretnék költözni minél hamarabb, de páromat úgy érzem lehetetlen meggyőzni, mert sajátot(családi ház vagy lakás) akar majd idővel. Már annyit elértem, hogy amiket meg lehetne nézni megnézné velem, de nem költözne be szívesen ha minket választanának. Az a baj hogy hamarosan házasok leszünk és babánk is lesz. Anyukája már most túl van pörögve, hogy jön az első unokája és már pár dolgot meg is vett neki. Én pl egy kádat is inkább megvettem volna, mivel kérdezés nélkül hoztak egyet használtan. Ahogy telik az idő folyton mondja nekem, hogy még erre meg erre lesz majd szükséged, hálóinget majd nézek neked. Bombáz a tanácsaival, megvesz olyan dolgokat, amiket én szeretnék kiválasztani a saját gyerekemnek. Az esküvőre a tortát mondtam neki hogy már kértem pár helyről ajánlatot, intézzük erre de lesz aki ételérzékeny nekik külön torta kell, sütiket meg az ő rokonaik sütnek. Szóval mindenbe bele akarnak szólni, pedig még szüleimmel élek és hétvégén egy vagy két éjszakára jövök csak ki. Páromat és a szüleit is ez nagyon zavarja és mikor korábban mondtam nekik hogy albérletbe tervezünk menni, páromat egyből befolyásolták az anyagiakkal. Azóta azt akarja ide szüljek és itt éljünk évekig. Az a baj, hogy elkülönülni nem lehet, mivel nincs külön bejáratú tetőtér. Én azt látom lenne elég pénzünk elmenni, sőt szüleim is támogatnának, meg párom szülei is tudnának, csak féltik a páromat. Nem nézik ki belőlünk hogy önállóak tudnánk lenni és állandó kontroll alatt akarnának tartani. Páromnak pedig semmi áldozatot nem kellene hoznia, kényelmes itt neki, mivel kiszolgálják. Én viszont házasság után egy család szeretnék lenni vele külön csak 3man. Ti mit csinálnátok a helyemben? Van aki anyósékhoz szült úgy hogy együtt van mindenki?
2020. febr. 9. 08:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
70%
Gyereket elvetetni, ha még lehet és minden kapcsolatot megszüntetni ezzel a bagázzsal.
2020. febr. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
79%
Én kapásból közölném, hogy ha.nem élhetünk külön, akkor esküvő lefújva!
2020. febr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%

Ezzel a minden lében kanál anyóssal nem fogod bírni az együttélést. Szólj a párodnak, hogy tapintatosan közölje az anyjával, hogy ne akarjon mindent ő intézni helyettetek, ami a Ti dolgotok és nem az övé. Az anyó-meny viszonyt nem Te, hanem a leendő anyósod mérgezi.

Az albérletet, különélést jól gondoljátok meg, mert sok pénzbe kerül (persze, attól függ, hol fogtok lakni).

Én 6 évig éltem együtt az anyóssal 2 szobában, később 2 gyerekkel. Sokat segített nekünk. Kisebb nézeteltérések voltak, de mindig megoldottuk, mert meg akartuk oldani...

2020. febr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem, hogy lehet úgy házasságba belemenni és gyereket is vállalni, hogy soha nem éltetek együtt. A párod szülei azért nem hiszik el, hogy tudnátok önállóan, felelősségteljesen létezni, mert ennek eddig pont az ellenkezője bizonyosodott be: együtt sem laktok és már terhes vagy. Ezen kívül az alapján, amit leírsz, a párod még nem nőtt fel. És hogyha odaköltözöl te is, akkor nem is fog.
2020. febr. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
28%
Tedd össze a kezedet és örülj neki hogy van hol lennetek. A szülők nyilván azt akarják hogy gyüjtsétek a pénzt és ne az albérlet tulajdonosát gazdagítsátok. Befognám a számat. Apropó a te drága kincs szüleid merre kószálnak? Menjetek azokhoz.
2020. febr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%

Sosem költöznék az anyósomhoz, max átmenetileg, mondjuk egy felújítás alatt, pedig az én anyósom egészen normális.

Bár ott kezdődik, hogy mi már évek óta együtt éltünk, mikor összehazasodtunk és gyereket terveztünk.

Neked nyilvánvalóan pokol lesz az életed ott, hiszen a párod se állítja le anyukát, ha jól értem. Miért nem azelőtt beszéltétek ezt meg, hogy gyereket vállaltatok?

2020. febr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%

Neked úgy tűnik, hogy mindenben beleszólnak és dirigálnak. és persze valahol így is van, és biztos is, hogy idegesítő ez. Viszont! Mondd, ha ennyire felelőtlen vagy, hogy még se saját lakásod(vagy házad), se egy valamilyen szinten biztos albérlet, szülőkkel nem vagy hajlandó együttélni gyerekszülés után.... de már azt a gyereket összehoztad a fickóval, akkor nem kéne egy kicsit alkalmazkodni? Te is mindent állambácsitól vársz? Hogy majd lebabázol pár porontyot, oszt majd kapsz házra ingyenpénzt, meg adómentességet, meg minden ingyenes anyámkínját? Nagyon gáz, hogy így gondolkodsz! Mit fog tanulni a gyereked tőled, hogy neki is minden jár, anélkül, hogy megdolgozna érte,stb?

Ha szültél, mikor fogsz újra dolgozni menni? Magyarul ha eddig nincs annyi pénzed, hogy lakást vegyél (még a fickóéval együtt se), akkor mondd, mikor lesz annyi megtakarításod, hogy vegyél??????


Lehet persze tizen-huszonévesen gyereket csinálni, csak akkor meg kell alkudni a sorssal, és igenis a szülőknél lakni... Ők meg vérmérsékletüktől függően beleszólnak, ez van. Meg kell tudni velük beszélni veszekedés nélkül, hogy mi az ami már sok, de nem az, hogy otthagyni mindent és pont mikor nincs rendes bevételed, albérletre kidobni a pénzt, amit a gyerekre költhetnél...


Arra is gondolj, hogy ha így vagy a fickó szüleivel, nem biztos, hogy túléli ezt a kapcsolatotok, elég esélyes, hogy elvált anyuka leszel, ha egyáltalán megvalósul az az esküvő.


Tudni kell meddig ér az a bizonyos takaró, ennyi!

2020. febr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
53%
Tehát ne szóljon semmit csak a pénzt tolja, mert ti olyan nagyon felnőttek vagytok? Semmi rossz nincs abban, amit eddig csinált, ez nem beleszólás. Nőjj fel, itt egyedül veled van a gond.
2020. febr. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
77%

Majd megtudod. Alkalmazkodnod kell, mert az az ő házuk, ahol laksz, az ő pénzük, amiből a babádnak veszed a homit. És mivel te is ama ostoba libák közé tartozol, akinek ha ketyeg a bébitikktakk, nem lát maga körül semmit, nem sok jót jósolok. Beszívtad a gyereket, csak hogy megtartsd a pasit, de annyi eszed nincs, hogy sem önálló nem vagy, sem önálló életre nincs - eddig sem volt - lehetőséged és akaratod.


Kell a baba, igaz? Meg az esküvősdi? Neki viszont szülők kellenének. Nem két éretlen, fel nem nőtt, önállótlan tinédzser, aki csak elvár, és közben játssza a felnőttesdit.


Sajnálom a gyereket, de a karma az karma. A válást már most borítékolom. Olyan biztos, hogy ha erre fogadnék, elnyerném a zoknidat is.

2020. febr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem meg nem kell abortusz,sem esküvőt lefújni! Ülj le velük és beszéljétek meg! Együtt 4-en! Kössetek kompromisszumot, pl 1 évre megpróbáljátok ott anyósékkal együtt,úgy is látjátok majd,mennyi pénzetek marad úgy havonta,amit félre tudtok tenni. Albérlet elég sok pénzbe kerül,mi több milliót dobtunk így ki az ablakon,míg nem lett saját! De rohadt nehéz ám albérlet mellett még félrerakni is,ráadásul annyit,hogy akár egy önerőre elég legyen. Ha pl. nem tetszik a kád,amit anyós vett,akkor veszel egyet ami tetszik,és elmondod neki,te nem ilyet gondoltál a babádnak. Minden csak ezen múlik,meg kell beszélni mindent.
2020. febr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!