Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért utálod vagy szereted az...

Miért utálod vagy szereted az anyósodat, párod anyját?

Figyelt kérdés
Olyanokat olvasok,hallok hogy nem tudok megszólalni olyan durva! Beleszól? Miért is tud róla? Jön és nem hív előtte titeket, miért hagyjátok? Beleszól a gyereknevelésbe, hogy van esélye? Kritizál téged? Miért beszélsz neki a dolgaidról? Mit szeretettek vagy utáltok bennük?

2020. febr. 22. 19:48
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
82%
Kedves kérdező! Végig olvastam az itt leírt hozzászólásokat és azt kell mondjam nyugodt szívvel, a legnagyobb lúzer vagyok a világon. Belehúztam a pakliba, mert nekem kettő anyós jutott. Igen jól látod, méghozzá a lehető legszivatósabb kettő. Az egész sztori sorozatba illő és címeres marha vagyok, de ez van, szeretem a férjemet és kitartok mellette. A férjem még alíg egy éves lehetett amikor elváltak a szülei. Az anyjával maradt az anyai nagyszülők házában. Az apja rendszeresen vitte, látogatta, így az új felesége, akinek nem lehetett saját gyereke, szintén anyukaként volt kezelve a párom részéről. Muszáj is volt, mert a szülőanyja nem igazán viselkedett anyaként. Ott lakott ő is, de főként a nagyszülők viselték gondját a páromnak, mert az anyja bulizott, pasizott. Közben meg folyamatosan veszekedtek a gyereken, leginkább a semmirekellő anyja veszekedett, aki amúgy leszarta a fiát, de apósom bármit csinált az nem tetszett neki. Az évek alatt apósomék kemény munkával, saját vállalkozással nagy vagyonra tettek szert, míg a párom anyja sose dolgozott, mindig az aktuális férjek tartották el, ameddig el bírták viselni. A nagypapa idő közben meghalt, a nagymama meg agyvérzést kapott, ágyban fekvő lett, gondozni kellett. A párom anyja az ő nyugdíjából élt. Sajnáltatta magát, hogy milyen nehéz neki, hogy gondozni kell a beteg anyját. Közben meg sokszor napokra eltünt, magára hagyta a tehetetlen anyját, piált valamelyik alkesz cimborájával. A párom 20 éves korától kezdve dolgozik. Megfelelt az apja szigorú elvárásainak, két diplomát is szerzett, mellette dolgozott, sokáig külföldön, plussz támogatta a semmirekellő anyját. Aztán jöttem én, majd lett egy fiunk. Egyik anyósom eddigre teljesen eladósította magát, elcseszte még a házat is a feje felől, nincs nyugdíja csak valami 38000 - ft. Önellátó, de nincs jó állapotban, a fiára szorul anyagilag és minden hogy. Másik anyósom pedig mindenbe beleszól, mindent jobban tud, mindent tudni akar, mindent ellenőríz. Mindig mindennek úgy kell lennie ahogy ő jónak látja. Egyik anyósom egy semmirekellő vérszívó nőstény, aki világ életében másokkal tarttatta el magát, ráadásul kiállhatatlan és gonosz. Anyagilag is meg mindenhogy ránk telepszik. A másik meg pont a pénzével fog meg úgymond és próbál manipulálni és irányítani. Segítségnek, ajándéknak adja elő a dolgokat, de nála mindennek ára van. Nem ragozom tovább, így is hosszú.
2020. márc. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
82%

Az én anyósom a férjem nagymamája. Ő nevelte fel a férjemet, mert a szülők nem törődtek vele, a gyámügy a nagyszülőkre bízta 8 éves korában. A mama most 82 éves. Remek formában van, energikus, erős talpraesett asszony aki sokmindent megélt. Háborút, a lánya hanyag, elkallódott életét, a férje sok távollétét... Sokat segített nekünk, hogy kikerüljünk az albérletből, saját házunk legyen, velünk együtt spórolt ő is nekünk.

Szóval minden tiszteletem az övé. Imádja a dédunokáját és még sosem veszekedtünk pedig nagyon különbözőek vagyunk. Én ateista, jobboldali, lelkizős, cserfes nő vagyok, ő pedig a zárkózott, szigorú szent, és megrögzött fideszes :D na de tiszteljük egymást, persze szeret okoskodni de nem árt vele és jót akar, meg hát én se vagyok 100 % jó ember, nekem is vannak hibáim mint mindenkinek.

A kedvünkért megtanulta használni az okos kütyüket, hogy minden nap tartsuk a kapcsolatot, és ebben a járványidőben is láthassa az imádott angyalkáját. Szóval csak jót mondhatok róla, és remélem sokáig köztünk marad még!

2020. márc. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Amikor terhes voltam azt mondta hogy a gyermek biztosan nem a fiae. Sose csaltam meg. Foztem mostam takaritottam. Csak azert mondta mert utalt mert a fia nem nem tudta kello mertekben apolni a nagyanyjat. Termeszetesen ez nem igaz mert en is kivettem a reszem belole rendesen. Aztan ultrahangra jott velem....nem minositem. Osszeveszett az orvossal mert nem latszodott egeszben a gyerek az ultrahangon... 38 heten, majd a nogyogyasz udvarisan kikuldte vuzsgalat elott. Zengett a varo hogy a baba nem a fia gyermeke azert kuldte ki. Tonkre is ment a kapcsolatunk.

Ezt meg mind be is nyeltem volna. 1.5 utan kitalalta hogy neki van egy unokaja es at4 utcan uvoltott velem ugy hogy a gyerek a karomban hogy elperelei a gyereket es o fogja nevelni mert alkalmatlan vagyok az anyasagra. Oka: miutan nem szoptattam es a gyermekem aludt volt hogy ragyujtottam az erkelyen. Ezen kivul csokit is kapott, es szerinte napi 3szor 3 fele fozelekkel kell taplalni a 3 fo etkezes között. A gyamugyrol kutya helyett zavartak el. Azota mar eltelt jo par ev. Beszelo viszonyban vagyunk, de csak azert hogy segitsek a fianak...

2020. márc. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:

Hat ezek utan az atya ur isten is kerhetne. Nem szolnek hozza tobbe! Sot a gyereknek ha felno megmondanam mit mondott a nagyi. :D ez 100%

A parod sehol sem emlited miert nem orditotta le az anyja fejet egy ilyenert.

Masik hogy velem max parom jonne a dokihoz. Mas biztos nem.

2020. márc. 30. 23:19
 45/47 A kérdező kommentje:
Meredek dolgok ezek! Hihetetlen onuralom van bennetek!! En mar biztos az oruletbe uldoztem volna az ilyeneket a helyetekben.
2020. márc. 30. 23:22
 46/47 anonim ***** válasza:
A gyermekem apja elhagyott meg terhessegem ideje alatt. Edeasanyja jovoltabol. Majd a masik not is eluldozte mellole. Olyam szinten nem erdekelnek mar hogy arra sem veszem a faradsagot hogy az oruletbe kergessem :)
2020. márc. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 A kérdező kommentje:
Ha nem akart volna menni nem megy. Nem donthet helyettunk senki mas. Az anyja ezek szerint egy kigyo DE ha a fia melletted akart volna maradni barki barmit armanykodhat..melletted marad. Egy ilyenert nem kar! Nem vesztettel semmit senkit.
2020. márc. 31. 16:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!