Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párommal, nem kedveljük...

A párommal, nem kedveljük egymást Édesanyját. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lényeg, az anyósom folyamatosan szidja Édesanyámat, mert szerinte nem jó szülő.

Nem kapok ajándékot szülinapomra, csak felköszönt, szerinte ez nem elég.

Az ő fiai mindig kapnak ajándékot.

Továbbá szerinte nem foglalkozik velem úgy ahogy szerinte normális lenne... pl.: nem hív fel minden nap az édesanyám.. és még sorolhatnám, apró dolgokat amik engem egyáltalán nem zavarnak...de anyóst annál inkább.. meg kért hogy ezeket ne mondjam el Anyumnak, de mivel róla van szó és mindig nyíltan beszéltünk egymással, elmondtam neki.

Mert ezt meg akartam vele beszélni, nem azért mert zavart, de nekünk tényleg jó kapcsolatunk van mindent meg tudunk beszélni.

Ez után az anyós rigolyái át szálltak a fiára is akivel együtt vagyok.... ...?.

Most már ő is szemre hányja hogy milyen rossz szerinte is anyum.... persze amiket ők látnak engem nem zavarnak inkább az ahogy beszélnek róla... az bánt hogy édesanyám rendes ember aki szereti a gyerekeit és nem ezt érdemli.. egyedül nevelt fel minket, 4 en vagyunk testvérek.

Nem tudott minden hol ott lenni, de igyekezett minden megadni nekünk, amit csak tudott...... ...?

Amiatt mert anyósom ilyen véleménnyel van édesanyámról és bántja... utálom, soha nem fogom kedvelni e miatt, és hogy már a fia is kezdi egyszerűen idegesítő... ..?Édesanyám is érzi a hatást, hogy nem kedveli a párom, de mondtam neki hogy ne foglalkozzon vele... ebben csak az a rossz hogy boldog lenne a párkapcsolat ha ez nem lenne... ráadásul jön a közös babánk és szeretném rendbe tenni a dolgokat... mert ez megoldható dolog lenne...

Vélemény mit tegyek hogy rendbe jöjjön a helyzet..?

Köszönöm a válaszokat

25/L



2020. febr. 27. 12:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sem lesz ez így jó köztetek.

Én a párommal 18 éve vagyok együtt, de még egy hangos szóváltás sem volt köztünk.

Ellentétes vélemények voltak számos alkalommal, de mivel mindketten hajlunk arra, hogy megbeszéljük a problémát, nem egyszer 2-3 órás beszélgetések keretében, így mindig sikerült zöld ágra vergődnünk. Én is engedek egy kicsit és Ő is enged. Volt, hogy én egyáltalán nem engedtem, de cserébe volt olyan amiből Ő nem engedett. Valahogy mindig egálba kerültünk.

Lehet,hogy csak szerencsések vagyunk és megtaláltuk egymásban a tökéletes egymáshoz illő puzzle kockákat.

2020. febr. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
82%

Itt a férjed az, aki a legnehezebb helyzetben van. Vagy felvállalja az anyjával a konfliktust, aminek az a vége, hogy kvázi szakít vele, vagy nem - ekkor a házasságotok mehet rá. Nem tudom, tisztában van-e ő ezzel. Nagy a tét. Ha kettőtök között megáll félúton, vége lesz a házasságának, miközben te meg anyósod a tipikus anyós-meny háborút vívjátok. Ezt tudatosítani kellene benne valahogy.


"A férfi elhagyja anyját és apját, ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy test. (Genezis könyve)". Ezt minden férfiben tudatosítani kellene.

2020. febr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Az anyósom, párom minden volt barátnőjével ezt csinálta, a családokban kereste a hibát.

Ezt a városban hallottam több embertől, mivel sokan ismerik anyóst és nem kedvelik.(kis városban élek)

Párom bátyját addig basztatta hogy a családját is elhagyta, mert a nő ellen beszélt folyamatosan az anyós és a fia hitt neki..

Sokszor az irigység beszél belőle, és folyamatosan okoskodik, holott sok mindenben nincs tapasztalata.... egy ideig vele laktunk a párommal, és elég jól ki ismertem..

2020. febr. 29. 18:38
 24/26 A kérdező kommentje:

Szembesítve már volt, nem szeretném ha neki rossz lenne e miatt a kapcsolta az édesanyjával.

Párom nem tehet arról hogy az anyja ilyen, őt soha nem hibáztattam.

2020. febr. 29. 19:00
 25/26 anonim ***** válasza:
A párodnak mindenképpen meg kell húznia egy határt, hogy az anyja meddig mehet el, és óhatatlanul is konfrontálódnia kell vele, ezt nem ússza meg, ha normális életet akar, meg családot, és nem az anyja szoknyáján ülni örökké.
2020. febr. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Hát igen, bár a párom abból soha nem szokott tanulni ha ketten megbeszéljük, kell neki egy konfliktus helyzet hogy rá jöjjön mi a hiba...
2020. febr. 29. 19:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!