Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is en vagyok a...

Szerintetek is en vagyok a "gonosz, aki mindenkiben a rosszat keresi"? Anyosom miatt sokat veszekszunk a parommal.

Figyelt kérdés

Megosztanek par peldat, amivel anyosom kiverte nalam a biztositekot. Egyebkent felszinesen jo a kapcsolatom vele, de csakis a ferjem miatt teszem, aki pedig ahogy latom minden egyes alkalommal az anyja oldalan all. Szoval roviden:

Mikor nagyritkan atjon hozzank, elkezd pakolni, rendezkedni. Ilyenkor megkerem szepen h jatsszon inkabb az unokajaval, addig en gyorsan megcsinalom amit kell. Bemegy a nappaliba, lepasszolja a ferjemnek es 2p mulva megint a spagettitesztat kevergeti (mintha puding lenne).

Vagy mikor a ferjem csaladja jon hozzank (tesok felesegekkel) en fozok, intezem a babat, kiszolgalok mindenkit, kb lenyelem a kajat, elpakolok, kozben a gyerekre is figyelek es utana jatsszok vele. Anyosom ezt szepen vegignezi a nappalibol, mig trecsel. A gyerekkel 2 percnel tovabb nem foglalkozik. Persze mikor hazamegy, az az elso h kepeket oszt meg az unokajarol az oldalan- minta nagymama.

Multkor hozott egy bebikompot is magaval, holott megkertem hogy ezt ne! Lehet 30 evvel ezelott ebben nevelte fel a gyerekeit, de az enyemet nem teszem bele. Hat lesz**rta es akkor is belerakta a babat. A baba meg nem tud magatol felallni, de anyosom folyamatosan labra allitja, holott erre is megkertem szepen h legyen szives ne tegye!

Egyszer nala hagytam a babat 10 percre mig leszaladtam pelenkaert (gondoltam en idiota h ennyi idore rabizhatom), mire visszajottem az a kep fogadott hogy egy tal teli elemekkel, retkes regi napszemuvegek, narancs -es meg sorolhatnam- jatszanak. Kerdeztem h ez meg mi?! A valasza, hogy nezd milyen jol elvan. Persze a ferjemmel utana elbeszelgettem, o fel is hivta az anyjat de ez volt az egyetlen alkalom, hogy kiallt mellettem. A tobbi esetben en vagyok a "hisztis", "negativ", "miert keresed a rosszat anyamban" stb. Annyira elegem van ebbol, foleg a ferjembol es ugy erzem h kezd megromlani a kapcsolatunk.

Mit gondoltok?

Kerlek titeket h a "miert mentel felesegul hozza stb" kommentekkel hagyjatok!


2020. márc. 4. 09:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Ezentúl egyszer szólsz neki, ha csak azért is csinálja, akkor megköszönöd a látogatás és kitessékeled.
2020. márc. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
#1-es: Na abbol lenne meg nagy vita...:D
2020. márc. 4. 10:04
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

Fel kell vállalni a konfliktust, másképp nem megy. Ha csak magadban dünnyögsz akkor semmi nem fog változni. 1-2x alaposan helyreteszed, lesz nagy sértődés, sírásrívás, de aztán nem lesz vele gondod.

Ha gyáva vagy kiállni magadért és a gyerekedért akkor szenvedj csendben.

2020. márc. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Előre kéred valamire és az ellenkezőjét csinálja sokadszor is, ezek után nem jópofiznék vele. A férjed nem érzékeli ezeket akkora gondnak, de ettől még az. Inkább konfrontálódj és mondd el, mielőtt nagyobb horderejű dologban megy szembe veled.
2020. márc. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is volt ezzel probléma.

Anyós részéről: Vannak olyan nagymamák (nálunk is), akik nem tudnak hosszabb ideig foglalkozni gyerekekkel. Egyszerűen nem köti le, nincs hozzá türelme. Ettől még szeretheti, de egyszerűen nem képes foglalkozni vele. Ezt el kell fogadni, a gyereket ti akartátok, nektek kell vele foglalkozni. Lehet szeretne segíteni, de azzal nem tud, hogy unokázik, ezért próbál máshogy. Ha pakol, én megmondanám, hogy nincs szükséged a segítségre, megoldod, Ő beszélgessen a fiával, ha unokázni nem szeretne.

A férjed: Vannak olyan férfiak, akik tényleg nem veszik észre, hogy mi a probléma, téged miért zavar egy adott dolog. Le kell ülni beszélgetni és elmagyarázni, hogy az adott eset neked miért esett rosszul. Nálunk is néha tényleg órákig tartott mire a férjem megértette a szempontjaimat. Nálunk is volt pakolás, de a férjem nem értette miért gond hiszen utána mindig is pakolt az anyja. Volt áskálódás, oda-oda szúrás, amit tényleg nem vett észre. Megbeszéltük,elfogadta és beszélt az anyjával.

2020. márc. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%
Addig olvastam, hogy a spagettitésztát kevergeti. Innentől nem kell több bizonyíték, hogy nem normális. :P
2020. márc. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
31%
Úgy érzem, hogy te túlérzékeny vagy, anyósod meg valójában unatkozik (talán férfi sincs mellette).
2020. márc. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
22%
Aha, árulj már el valamit? Miért az anyósodnak kéne segíteni a főzésben vagy vigyázni a gyerekedre mikor férjed is van? És komolyan ekkora hisztit kell levágnia hülye bébikomp miatt? Nem fog belerokkanni a gyerek.. Az elemek.. Na igen, az egész más téma. Nagyon nem kéne hagyni hogy a gyerek azzal játsszon, a szájába vegye.
2020. márc. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
62%

Ahogy én olvastam a sztorit arra gondoltam, hogy te nagyon negatívan fogod fel ezt.

Figyeld meg másik oldalról a tortenetet:

Amikor megérkezik akkor beűl a férjed hez és a babához beszélgetni, te meg pakolaszol.

Valóban olyan retkes volt a teli tál ahogy annak láttad? Lett valami baja a babának?

Jobb lenne, ha amikor vendégek vannak nálatok akkor tevékenykedne és olyan szinbe tüntetne fel hogy nem vagy képes megcsinalni a dolgokat?

Egyébként ahogy írtam azon tűnőtem hogy a férjed egyáltalán csinál valamit?

2020. márc. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megkérdezem egyenesen: A férjed mi az istent csinál míg te ugrálsz?
2020. márc. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!