Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is en vagyok a...

Szerintetek is en vagyok a "gonosz, aki mindenkiben a rosszat keresi"? Anyosom miatt sokat veszekszunk a parommal.

Figyelt kérdés

Megosztanek par peldat, amivel anyosom kiverte nalam a biztositekot. Egyebkent felszinesen jo a kapcsolatom vele, de csakis a ferjem miatt teszem, aki pedig ahogy latom minden egyes alkalommal az anyja oldalan all. Szoval roviden:

Mikor nagyritkan atjon hozzank, elkezd pakolni, rendezkedni. Ilyenkor megkerem szepen h jatsszon inkabb az unokajaval, addig en gyorsan megcsinalom amit kell. Bemegy a nappaliba, lepasszolja a ferjemnek es 2p mulva megint a spagettitesztat kevergeti (mintha puding lenne).

Vagy mikor a ferjem csaladja jon hozzank (tesok felesegekkel) en fozok, intezem a babat, kiszolgalok mindenkit, kb lenyelem a kajat, elpakolok, kozben a gyerekre is figyelek es utana jatsszok vele. Anyosom ezt szepen vegignezi a nappalibol, mig trecsel. A gyerekkel 2 percnel tovabb nem foglalkozik. Persze mikor hazamegy, az az elso h kepeket oszt meg az unokajarol az oldalan- minta nagymama.

Multkor hozott egy bebikompot is magaval, holott megkertem hogy ezt ne! Lehet 30 evvel ezelott ebben nevelte fel a gyerekeit, de az enyemet nem teszem bele. Hat lesz**rta es akkor is belerakta a babat. A baba meg nem tud magatol felallni, de anyosom folyamatosan labra allitja, holott erre is megkertem szepen h legyen szives ne tegye!

Egyszer nala hagytam a babat 10 percre mig leszaladtam pelenkaert (gondoltam en idiota h ennyi idore rabizhatom), mire visszajottem az a kep fogadott hogy egy tal teli elemekkel, retkes regi napszemuvegek, narancs -es meg sorolhatnam- jatszanak. Kerdeztem h ez meg mi?! A valasza, hogy nezd milyen jol elvan. Persze a ferjemmel utana elbeszelgettem, o fel is hivta az anyjat de ez volt az egyetlen alkalom, hogy kiallt mellettem. A tobbi esetben en vagyok a "hisztis", "negativ", "miert keresed a rosszat anyamban" stb. Annyira elegem van ebbol, foleg a ferjembol es ugy erzem h kezd megromlani a kapcsolatunk.

Mit gondoltok?

Kerlek titeket h a "miert mentel felesegul hozza stb" kommentekkel hagyjatok!


2020. márc. 4. 09:50
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A ferjem is segit persze, csak mikor atjon a nagyi "segiteni" tenne o is a dolgat foleg ugy h koltozes utan vagyunk. Viszont igy a ferjemmel felvatlva babazunk mig a mama trecsel vagy epp pakol...
2020. márc. 4. 12:30
 12/23 anonim ***** válasza:
40%
Komoly összegben mernék fogadni hogy első gyerek. Egész picit túl spilázod szerintem ezt az egészet. Oka: zsigerből rühelled az anyósodat. Ha van rajta sapka azért, ha nincs akkor még azért.
2020. márc. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
66%

A bébikompon kívül szerintem a többit felfújod. Azt fog meg és add el.

Anyósokkal szinte mindenkinek nehéz, ha ez vigasztal. Sosem lehetsz elég jó a pici fiának, akit ő szerinte sokkal profibban kiszolgált nálad :) Ha mosogatni, teregetni akar, ne vedd magadra, hogy szemrehányásból csinálja, babázz te, ő legyen tőle boldog. De ha valami zavar, udvariasan és jó hangosan kérd meg te, hogy azt ne csinálja, ne a férjedre várj.

Viszont Anyósod gondolom nem egy mai darab, sajnos nem fog változni. Lehet vele összeveszni, de a férjednek is rosszul fog esni, hogy választania kell, és amikor már iskolában hosszú lesz a nyári szünet, jól fog jönni egy anyós, aki ha nem is egészen úgy csinálja a dolgokat, ahogy szeretnéd, de azért szereti a gyereket, aki ismeri is őt, és remélhetőleg nem sodorja életveszélybe. :) Végül is nem bébiszitter, a szívességnek meg mindig ára van.

És majd emlékezz minderre, amikor te leszel anyós :)

2020. márc. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%

Jó akkor példával is alátámasztom.


"2p mulva megint a spagettitesztat kevergeti (mintha puding lenne)."


Van rajta sapka...


"en fozok, intezem a babat, kiszolgalok mindenkit, kb lenyelem a kajat, elpakolok, kozben a gyerekre is figyelek es utana jatsszok vele. Anyosom ezt szepen vegignezi a nappalibol, mig trecsel"


Nincs rajta sapka...

2020. márc. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
83%
Engem nem érdekel hogy ki szerint van ez felfújva. Ez az ő házuk. Ha nem akarja hogy az anyósa az etelt kavargassa, vagy a gyereket bele rakja abba a micsodába, akkor anyos nem teheti meg. Csak ugye itt nem eleg kerni, parancsolni kell, hisz a te hazad. A válaszom csak annyi hogy eletkeptelen vagy. Nem rászólni kell, meg gyakorira írni, hanem kibaxni a házból. Megteszed vagy elviseled.
2020. márc. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Ha "kib**szom" a hazbol vagy hazakuldom akkor ezzel egyutt megutaltatom magam az egesz csaladdal. Ez 100%! Aposom jofej, a sogoraim is, igy nem akarok konfliktust.

Igen elso gyerek es lehet tullihegem a dolgot ahogy sokan irtak, de ha a ti 6 honapos babatok elemekkel (-lenyelheto) jatszana meg narancsot nyalogatna, aminek a zacskojara szepen ra van irva h semmikepp se hasznaljuk fel a hejat, lehet nektek sem tetszene. Vagy pedig az, hogy hazitunder szerepebe bujsz, kiszolgalod az egesz csaladot, kozben figyelsz a gyerekre is es a kedves nagymama, aki azert jott at h segitsen vagy beleb**sza a gyerekemet a jarokaba amit hozott, vagy lepasszolja a ferjemnek, hogy o nyugodtan cseveghessen...

2020. márc. 4. 14:11
 17/23 anonim ***** válasza:
56%

Bocsánat de nekem ez nagyon tetszett :D

,,Nem rászólni kell, meg gyakorira írni, hanem kibaxni a házból,,

2020. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolso: hahaha igen ezen en is nevettem :D
2020. márc. 4. 14:15
 19/23 anonim ***** válasza:
38%
megkeverte a spagettit? Máglyára vele...
2020. márc. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
80%

Nincs gyerekünk, nem is tervezzük, így csak az anyós-témához tudok hozzászólni. Írjátok páran a kérdezőnek, hogy látszik, hogy rühelli az anyósát. Igen, látszik. De a kérdés, hogy miért is?

Azért, mert a nyakukra járkál, beleszól a dolgokba, sőt a határozott kérése ellenére felesleges kacatokat hoz a házhoz. Odamegy és matat a konyhájában, bezzeg vendégség idején két szalmaszálat sem tesz keresztbe egymáson segítségképpen. Plusz egy jó kis konfliktusforrás közte meg a férje között, mert vitákat robbant ki köztük az, hogy a férj mindig az anyjának ad igazat.


Hasznos tanácsot nem tudok neked adni, mert itt tényleg csak a tipikus közhelyek segítenének: távolságtartás, határozott fellépés, lesz@romtabletta és a magadért való kiállás. A férjeddel kapcsolatban pedig: ne panaszkodj az anyjára, ne kérj tőle védelmet, mert látod hogy semmi értelme, csak konfliktusok meg veszekedések lesznek belőle.

2020. márc. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!