Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is en vagyok a...

Szerintetek is en vagyok a "gonosz, aki mindenkiben a rosszat keresi"? Anyosom miatt sokat veszekszunk a parommal.

Figyelt kérdés

Megosztanek par peldat, amivel anyosom kiverte nalam a biztositekot. Egyebkent felszinesen jo a kapcsolatom vele, de csakis a ferjem miatt teszem, aki pedig ahogy latom minden egyes alkalommal az anyja oldalan all. Szoval roviden:

Mikor nagyritkan atjon hozzank, elkezd pakolni, rendezkedni. Ilyenkor megkerem szepen h jatsszon inkabb az unokajaval, addig en gyorsan megcsinalom amit kell. Bemegy a nappaliba, lepasszolja a ferjemnek es 2p mulva megint a spagettitesztat kevergeti (mintha puding lenne).

Vagy mikor a ferjem csaladja jon hozzank (tesok felesegekkel) en fozok, intezem a babat, kiszolgalok mindenkit, kb lenyelem a kajat, elpakolok, kozben a gyerekre is figyelek es utana jatsszok vele. Anyosom ezt szepen vegignezi a nappalibol, mig trecsel. A gyerekkel 2 percnel tovabb nem foglalkozik. Persze mikor hazamegy, az az elso h kepeket oszt meg az unokajarol az oldalan- minta nagymama.

Multkor hozott egy bebikompot is magaval, holott megkertem hogy ezt ne! Lehet 30 evvel ezelott ebben nevelte fel a gyerekeit, de az enyemet nem teszem bele. Hat lesz**rta es akkor is belerakta a babat. A baba meg nem tud magatol felallni, de anyosom folyamatosan labra allitja, holott erre is megkertem szepen h legyen szives ne tegye!

Egyszer nala hagytam a babat 10 percre mig leszaladtam pelenkaert (gondoltam en idiota h ennyi idore rabizhatom), mire visszajottem az a kep fogadott hogy egy tal teli elemekkel, retkes regi napszemuvegek, narancs -es meg sorolhatnam- jatszanak. Kerdeztem h ez meg mi?! A valasza, hogy nezd milyen jol elvan. Persze a ferjemmel utana elbeszelgettem, o fel is hivta az anyjat de ez volt az egyetlen alkalom, hogy kiallt mellettem. A tobbi esetben en vagyok a "hisztis", "negativ", "miert keresed a rosszat anyamban" stb. Annyira elegem van ebbol, foleg a ferjembol es ugy erzem h kezd megromlani a kapcsolatunk.

Mit gondoltok?

Kerlek titeket h a "miert mentel felesegul hozza stb" kommentekkel hagyjatok!


2020. márc. 4. 09:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
73%

A párom (lassan férjem) anyukája nárcisztikus nagy valószínűséggel.

Mind a kettőnket piszkálta, stb, de a párom nem hitte el, hogy az anyja szid és hazugságokat állít rólam másoknak. (Piti dolgokat is, mint pl a párom mamájának azt, hogy fiatal kislámy vagyok aki még főzni sem tud. Persze ezeket nem vettem magamra, de azt igen, hogy én teszem tönkre a fiával való kapcsolatát.) Egy nagy vita során anyós kimutatta a foga fehérjét felém, holott az addigi rossz kapcsolatát próbáltam helyrehozni a fiával, és szerencsére párom is hallotta.

Ő azután mellém állt, 2 éve nem beszéltünk egy szót sem az anyjával, mert majdnem tönkretette a kapcsolatunkat. Mindig a szülőkkel volt problémánk, de egymással sosem vitatkoztunk velünk kapcsolatos dolgokról, csak a külső tényezők miatt. (szülők)

Sajnos ha a férjed nem látja be az anyja hibáit, és nem kezd melletted állni, akkor valószínűleg be fogsz sokkalni, de gondolom ezt te is tudod.

Én is olyan kapcsolatban voltam anyossal, amiben te, hogy látszólag nincs semmi bajom, mert ha nem látja talán kevesebbet bánt, de én a helyedben kiallnek magamért, mert hosszútávon ez képes felorolni, én két évig bírtam, elég kemény időszak volt nekem is,illetve a körülöttem lévő embereknek is.

Lehetséges, hogy te nem látod be, de ha valakit nem szeretünk akkor a kakan is csomót keresünk, ezért lehet, hogy te vagy a "hisztis" stb. Azért mert már annyira idegesít a jelenléte, hogy mindenre ugrasz.

A férjeddel csak egyre rosszabbak lesznek a viták. De remélem tévedek.

2020. márc. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
81%

"#1-es: Na abbol lenne meg nagy vita...:D"


És? Pont ez a baj hogy csak kerülgetitek a vitát, pedig te is látod hogy a szép szó már nem elég. Akkor ez a következő lépcső, hogy komolyabban lépsz fel, és bizony ha kérsz tőle valamit és nem csinálja meg akkor kitessékeled. Azért van ennyi feszültség sok családban mert nem tudnak az emberek a sarkukra állni, mert annyira betegesen félnek a családi balhéktól, meg hogy valaki úristen megsértődik, hogy ez már azért túlzás. Egyszer élünk. Ebbe kell belegondolni hogy ezt az egy éltet feszültségben akarjátok leélni vagy nyugodtan. Ha neked ez így jó hogy folyamatosan feszkos vagy miatta, akkor hagyd így az egészet ahogy most van, és nem lesz sértődés. De ha eleged van, állj a sarkadra. Ha megsértődik legalább nem jön egy darabig és akkor is nyugodtság van ;-)

2020. márc. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
39%
En vagyok a TOP komment es a TOP menyjelolt. Ugyhogy figyu: :) Anyossal legyel joban DE ne jojjon csak ugy at. A ferjed melletted alljon hisz Te vagy neki az elsoszamu No. Tiszteljetek a mamat DE ne aruljatok el semmit. Babat nem bizunk nagyszulokre :D anyosra plane. Ez a titkom. Es puff mukodik. Velemeny erdekel e a csaladbol? Hmm... Magasrol letojom. :)
2020. márc. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!