Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós kitehet képet a gyermekü...

Anyós kitehet képet a gyermekünkről facebookon?

Figyelt kérdés
Tegnap született babánk, pár családtagnak küldtünk képeket, amíg nem jönnek haza a kórházból direkt nem teszünk ki képet, anyós meg csak azért is ki akarja rakni, és erősködik, hogy jó akkor vegyük úgy, hogy inkább nem is kérdezte meg, hogy kirakhatja e, mert nem engedtük neki.

2020. márc. 26. 16:46
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem át kéne küldeni neki egy képet, hogy azt kiteheti, és akkor kontrolláljátok, hogy mit mutat a világnak, de mégsincs tiltva neki. Nekem anyukám a frászt hozta rám, mikor velük nyaralt a lányom, 5-8 évesen kócos meg eltorzult, homályos képek, azonnal leszedettem vele. Ha már feltesz valaki valamit, akkor az normális kép legyen. Anyós igényli, hogy együtt örüljenek vele, meg kell neki hagyni ezt az élményt. Valóban minden baba egyforma, a kutyát nem érdekli, hogy néz ki. Szerintem aki fent van facebookon, az ne játssza meg, hogy sose láttat magából semmit. Az több rosszat sugall, mintha legalább néha valami életjelet ad. Egy ismerősöm a 2. gyerekről tett ki először képet. Gratuláltak neki az első babához, majd közölte, hogy ő már a 2. Hát a reakció olyan volt, hogy hagyjuk... Egy nagy kérdőjel. Miért nem kommunikálta, miért nem örülhetett vele senki, miért kellett titkolni, miért nem tudhat róla senki semmit, mikor csak olyan ismerőse van, aki család, barát, közeli ismerős. Én nem értem az ilyen embereket komolyan, akik eljátsszák fészen a titkos életűt. Én havonta életjelek adok, pont azért, mert tudom, hogy érdekli a családot, a barátainkat, és tudom, hogy ha képben vannak, akkor mindig van téma, tudják, hogy elköltöztünk, házat vettünk, mekkora már a gyerek, kicsit közelebb érzi ettől magát az ember a másikhoz. Erről szólna ez az egész. A nagyi is csak az ismerőseivel akarja a család örömét megosztani, nem vadidegenekkel.
2020. márc. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
86%

De ha annyira senkit nem érdekel a más gyereke és tök mindegy, akkor miért rakna ki képet eleve? Jaj, ne álszenteskedjünk már. Mindenki magát akarja sztárolni, aki a gyerekéről/unokájáról a közösségi médiába fotót tölt fel. "Idenézzetek mim van!" Mindenki lájkokat akar vele gyűjteni, kirakja, aztán lesi, ki mit kommentel meg ki lájkolja. Aki nem lájkot akar gyűjteni, annak eszébe se jut kirakni, hanem annak mutatja meg, akire tényleg tartozik, például egy védett posztban. De már azzal is a facebookra bízza a képet mondjuk.

Ha a szülő nem engedi, hogy a nagyi képet posztoljon a gyerekről, akkor a nagyi ne posztoljon képet a gyerekről, és kész. Nem fogom fel, mi az összefüggés eközött és aközött, hogy akkor már meg se kérje őt a kérdező a gyerekvigyázásra. Szóval, ha nem tölthet fel képet a gyerekről facebookra, az feljogosítja az élethosszig tartó sértődésre és egyben fel is menti nagyszülői teendői alól? Hihi. Viccesek vagytok :D

2020. márc. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
78%
Mekkora gyökerek vannak itt. Mi magunkról sem rakunk ki kepet facera parommal, max néhány kivételes alkalmat. A gyerekemből meg bőven nem fog senki majmot csinálni, akit mutogatnak. Igen, senkit nem érdekel, tényleg, de attól még látják. Az én gyerekem nem like vadászatra van. Nézegetheti a képét a telójan, vagy eljöhet megnézni, vagy nyomtatok ki neki képet, de ennyi. Nem rakjuk fel mar születése pillanatában a gyereket a világ hálóra. Bexaras milyen emberek vannak. Ez csak a szülők döntése. És mi az mar hogy "akkor ne is várjatok el hogy vigyázzon ra". Könyörgöm, mi köze is a kettőnek egymáshoz? Csak mert a mamus nem rakhat ki képet facere az unokáról mar nem is elvárható hogy kapcsolatban legyenek? Komolyan agyrém itt egy némely ember.
2020. márc. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
30%

Sok hűhó semmiért. Majd az utcán is takarjátok le a babakocsit, nehogy valaki meglássa a gyereket...

Istenem micsoda problémák, irigylésre méltó.

2020. márc. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
57%
Gyönyörű szép kislányom van! Én sem rakok ki képet róla, így más se tegye. Mi ezt meg is beszéltük mielőtt megszületett. Semmk helye egy gyerek fényképének a facebookon. Miért kell mutogatni? Miért kell bazári majmot csinálni belőlük?
2020. márc. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
29%
A szülők engedélyével teheti ki bárki. Amúgy nem értem, miért ne tehetne ki képet a nagyszülő az unokájáról. Gondolom, nem 500 képet akar kitenni, meg nem pucér képet. És csak a saját ismerősei láthatják. Komolyan olyan végletekben gondolkodik mindenki. Vagy egy darab ártalmatlan képet nem rak ki vki, vagy teleszórja száz képpel a Facebookot. Miért nem lehet a kettő közt vhol megállapodni?
2020. márc. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
57%

Nem, de hogy állítod meg hogy ne tegye ki?

Amúgy meg szerintem mindenki leszrja. Jóindulatból lájkolja majd 1-2 ember, de senkit sem fog különösebben érdekelni.

2020. márc. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
26%
Tipikus first world problem.
2020. márc. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
45%

Èn se engednèm.

Tipikus nagyika aki facebookon nagyzol majd az unokával

de 1 évben egyszer is nehézséget okoz neki hogy meglàtogassa.

2020. márc. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
39%

Ha végképp teljesen hajthatatlan, akkor legalább arra kérjétek meg, hogy ne nyilvánosan ossza meg a képet, hanem úgy, hogy csak az ismerősei láthassák.


((nemrég találtam a facebookon kiskamaszkori képeket magamról, amiket apám osztott meg nyilvánosan, az én beleegyezésem nélkül, amikor nekem magamnak még nem is volt Facebook fiókom. Olyan emberek likeolták és kommenteltek alá, akikkel életemben nem találkoztam. Arról nem is beszélve, hogy borzasztó rosszul sikerült fotók. Ez számomra rohadt ijesztő, tolakodó és sértő is.))

2020. márc. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!