Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós kitehet képet a gyermekü...

Anyós kitehet képet a gyermekünkről facebookon?

Figyelt kérdés
Tegnap született babánk, pár családtagnak küldtünk képeket, amíg nem jönnek haza a kórházból direkt nem teszünk ki képet, anyós meg csak azért is ki akarja rakni, és erősködik, hogy jó akkor vegyük úgy, hogy inkább nem is kérdezte meg, hogy kirakhatja e, mert nem engedtük neki.

2020. márc. 26. 16:46
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
90%
Én csak gratulálni jöttem 😊🤷‍♀️
2020. márc. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
30%
Az anyóst úgy hívják: nagymama. Mivel ti magatok is fel fogjátok tenni a facebookra képeket, nyilvánvaló hogy a cél nem a gyerek védelme, hanem a nagyi megalázása, lenyomása, hogy neki nincs joga a képekhez.
2020. márc. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
44%

Nagyiszörny (anyós) jött fotózkodni hogy majd ő felteszi.

Mondom igen, magának, análisan vagy vaginálisan. A gyerekről nem. Semmit. Majd ha engedem.Vagy engedjük.

És a saját lánya is ugyanezen a véleményen volt.

Ja igen, nem újszülöttek a gyerekek, hanem párom előző házasságából valóak.

De ő akkor is felteszi.

Mondjuk egyszerre -szerencsére párom normális- igen, a tampont, magának, ha úgy tetszik. A gyerekekről semmit se. Mert se mi, se a gyerekek nem úgy akarjuk. És még a macskáinkról se. Fotózgassa otthon a dáliáit, azt.

Anyós azóta nem beszél velem (túlélem), és nem beszél a lányával sem (ő is túléli, sőt!!!) :)

2020. márc. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

Nekem az anyósom, páromnak anyukája, "nagyika" szerepben sosem volt nálunk. Ultrahang képeket sem tettünk ki, és a terhesség alatt terhes fotókat sem, pár kép van csak kinn rólunk, illetve a nagyobbik gyermekünkről, így a legtöbb ismerős azt sem tudja, hogy terhesség volt, és baba lett. Szüleimnek illetve pár barátnak küldtünk képet, ők tudják, hogy mi nem szeretnénk, ha kitennék nyilvánosságra, így nem is fordult meg a fejükben, hogy kitegyék, ez valahogy magától értetődő nekik.


Aki gratulált annak köszönöm szépen :-)


# 15-nek: sosem kértük, hogy vigyázzon a nagyobbig gyermekünkre sem, évente max. 2 alkalommal találkozunk velük 1-2 órára, ennyi bőven elég is, de nem rossz a kapcsolatunk ettől függetlenül.


# 29- nek: Pontosan úgy van ahogy írod, csak a barátnőinek akar "menőzni"

2020. márc. 27. 00:00
 35/45 A kérdező kommentje:

A kérdező kommentje:


Mi sosem teszünk róla ki képet nem olyan tetszetős példány :D


# 5/34


A "nagyira" gondoltam nem a gyerekemre, csak eltűnt a válasz amire reagáltam, így viccesen jött ki :D

2020. márc. 27. 00:02
 36/45 anonim ***** válasza:
69%

Érdekes kommentek. Az én anyósom is próbálkozott, tett is fel egy magzatmázas, puffadt szemű, lila színű síró fél órája született gyermekemről képet. Férjem egyből rászólt, azonnal le is szedte. Mi sem teszünk ki képet, soha, semmiről , nem kell ilyen intim pillanatokat megosztani távoli ismerősökkel stb. Családi ünneplések, nyaralások, hol jártunk, mit ettünk senkire sem tartoznak, max szűk családra, mi nem a közösségi médiának élünk, hanem az élményeinknek.

Az én anyósom annyira nagymama, hogy terhességem alatt egyszer sem hívott fel, hogy vagyok, vagy hogy van a még pocakban lévő unokájat, azt se kérdezte, fiú e, egészséges e, jól fejlődik e. Semmi nem érdekelte. Unokája születése után, igyekezett megmutatni, hogy ő már felnevelt két gyereket és mindent jobban tud, pl mikor kell szoptatnom (ő maga két hétig szoptatott), szülés után hozzánk akart költözni, hogy én tudjak vasalni, amíg ő babázik - eteti is ha kell. De ugye ebbe nem mentem bele, pláne, mivel kizárólag szoptattam az első hat hónapban, se cumi se cumisüveg nem volt. Amikor átjött, nem az unokájával foglalkozott, hanem azzal, hogy ő szerinte mit nem csinálok jól :)

Szépen lassan leépítettem, továbbra sem próbált vissza venni, cserébe ritkán unokázik. Nincs igénye rá. Ennyit arról, hogy ki milyen nagymama, nem attól lesz valaki jó nagyszüló, hogy előnytelen képeket tesz Facebookra az unokáról.

2020. márc. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
22%
Kérd vissza tőle a fotót😄
2020. márc. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

Én se facebookon élem az életem.

Van akinek csak ez ad önbizalmat h mindent megoszt az életéröl.

És a like-ok mennyiségét nézi.

Nekem màr az a fura hogy a nagyi ekkora facebook függö😀

Ha ezt is akkor mást is folyamatosan felpakolna.

1hònapja férjem munkatársànál voltunk babalátogatoban.

A ferfi testvere pakolgatja fel a piciröl a kepeket.

3 hònapos volt.Mi ugy gondoltuk nagyon jo a viszony közöttük de mint kiderült azért megy el hozzàjuk mert mindig kell neki valami segitség.

Mivel postàs mindig viszi oda a csomagokat,leveleket.Meg ezt nem tudja azt nem tudja.

Lö pàr képet facebookra.Aztán elmegy

Kivülröl ugy latszott h jajj de imádja de panaszkodnak h nem is foglalkozik a picivel.Pedig nagybácsi bármikor megfoghatná.De az érdeklödes 0.A lényeg hogy fennt vannak a képek facebookon.

Ö a szuper nagybácsi.A külvilág felé.


Szerintem sem attol lesz jo nagymama hogy vegig posztolja az unoka felnövèsét.Ezt pròbáljátok meg elmondani neki.

2020. márc. 27. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
56%
De a kérdező azt mondta ők is raknak ki képet ha hazamentek a kórházból. Ez a hiszti nála nem a közösségi média ellen szól hanem az anyós ellen.
2020. márc. 27. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
42%
Milyen szép családok vannak.. Képek miatt marják meg alázzák egymást, azon vitáznak kinek van joga a képekhez. Remélem majd akkor is szar lesz az anyós ha segíteni kéne. Örülök hogy maradi családból való vagyok, nálunk még nem szokás a másik lenyomása, alázása.
2020. márc. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!