Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg nem fog beleszólni a...

Tényleg nem fog beleszólni a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés

Anyósomék 1,5 óra autóútra laknak tőlünk, nem is vezetnek,meg a vírus miatt amúgy sem találkoztunk kb 2 hónapja.

Babát várunk, aki hamarosan meg is születik. A kapcsolatunkról annyit kell tudni, hogy havi 1x szoktuk őket meglátogatni és majdnem minden nap beszélünk telefonon néhàny percet. A férjem csak akkor beszél velük ha mondanivalója van, sokszor a semmiről fecserészek velük.

Az anyósom a terhességem elején azt mondta hogy nem szól bele a gyereknevelésbe, akkor meg is nyugodtam hogy nem lesz vitaforrás és tényleg béke lesz ezután is.

A terhességem folyamán ennek ellenére mindig volt valami, amibe belekötött. Pl a hálózsák kell a gyereknek mindenképp, mert az ő lánya nagyon szerette. Hiába mondom neki, hogy én nem viseltem el magamon és egyébként a férjem sem, június eleji baba lesz, és panelben lakunk, itt egyébként is meg lehet sülni majd. Mivel nem vettem mert egyelőre feleslegesnek is tartottam, vett ő. Mirellának hívják majd a kiányunkat, úgy becézem mostanában, hogy Rella . Erre rám szól, hogy ne hívjam már így a gyereket, mert ez nem becenév hanem egy másik önálló név.

Ez csak néhány példa volt, de remélem atjön rajtuk a lényeg.

Gondolkodtam azon, hogy nem veszem fel a telefont, ha hívnak, de akkor meg azt gondolnák hogy baj van. Nem tudom mit tegyek, hogy jobb legyen a helyzet. Màr most aggódom azon hogy mi lesz ha megszületik a baba. Szerintetek mit csinaljak hogy visszábbvegyen?


2020. máj. 3. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Külön vennem a tanácsokat!

A halozsak típusát rá hagynám hogy köszönöm mindenképp ki próbálom aztán csinálom ahogy nekem tetszik.

A név viszont már egy súlyosabb ott meg kell húzni a határt hogy az én lányom és ha a mirellat doranak fogom becezni akkor úgy fogom.

2020. máj. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Én szembesíteném h ahhoz képest h ő nem szól bele, mennyi minden nem tetszik neki. A másik része a dolognak, h amikor olyat mond v tesz ami neked nem tetszik akkor azt rögtön mondd el neki. Kicsit kellemetlen, de le fogja vágni előbb utóbb. Ha folyton csak a háta mögött morgolódsz nem érsz el semmit. Tessék rászólni.
2020. máj. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Most szólj, amíg még kedvesen el tudod mondani neki, hogy bizonyos dolgokba ne szóljon be.
2020. máj. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi tanacsokat. Egyből szólok neki, a becenévvel kapcsolatban is mondtam neki, hogy úgy hívom a saját gyerekemet ahogy szeretném, és ha bármi nem tetszik, egyből szólok. Sajnos nem vagyok az a szolid típus, nem bírom visszafogni magam és örlődni hogy miér nem szóltam akkor. Megmondom neki telefonba is vagy szemtől szembe, ha olyat szól. Csak nem látom értelmét, ugyanúgy folytatja. Ő sem tud lakatot tenni a szájára ha valamit máshogy gondol mint én.

Csak az a baj, hogy ezeknek a “tanácsoknak” az a vége, hogy felemlegeti hogyha máshogy csinálom hogy ő nem így mondta. Hiába mondom hogy nekem ez tetszik/így gondoltam. A saját igazát bizonygatja/véleményét nyomja. Apróságnak tűnhet, de nagyon idegesítő. És itt ne nagy dolgokra gondoljatok egyébként. A babafészek sem tetszett neki, mert sima rózsaszínt rendeltem, neki pedig az angyalkás minta tetszett.

2020. máj. 3. 22:56
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

"Szerintetek mit csinaljak hogy visszábbvegyen?"

Nézd a nem veszem fel a telefont miért merül fel előbb opciónak, mint hogy szólsz neki? Ez nem megy egyértelmű kommunikáció nélkül sajnos.

Vett hálózsákot, na és? Lehet hogy a lányod imádni fogja :) ha meg nem eladod aztán jónapot.

2020. máj. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Itt nem a hálózsákról van szó, hanem az elvekről :)

Ha már most az ellenkezőjét csinálja annak amit én kérek tőle, mi lesz később...

2020. máj. 3. 23:06
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Vedd be a lexarom tablettát és ennyi.
2020. máj. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Minden egyes alkalommal: "Én így látom jónak, így csinálom. Ő az én lányom, tehát a döntés az enyém."

Aztán nincsen "de" meg "csak".

2020. máj. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk minek cseverészel vele minden nap a semmiről? A férjed viselkedik helyesen: akkor beszél vele, ha mondanivalója van.


A beleszólást illetően:

Hálózsák: nyáron nyilván nem kell, de eljön majd az ősz is. Igaza van anyósodnak, legyen otthon kéznél. Amikor nem szükséges, nyilván ne add rá.

Név és becézése: Ebbe tényleg hülyeség, hogy belepofázik. Ha a gyerekem Gergely lenne, attól még szólíthatnám Gergőnek, akkor is, ha ez önállóan anyakönyvezhető név.

Szerintem a konfliktust okozó helyzeteknél kérhetnéd, hogy a férjed beszéljen vele, hogy ebbe ne szóljon bele, vagy ne okoskodjon veletek. Az ember az anyjával mégiscsak könnyebben szót ért, mint az anyósával.

2020. máj. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Életemben nem volt vitám az anyósommal, pedig egy nagyon primitív lélek volt szegénykém. Szerinte a gyerek azért aludt csecsemőként sokat, mert "megverték szemmel" és hasonlók.

Mivel nem laktunk együtt, hagytam, hogy lökje a rizsát, egyik fülemen be, a másikon ki, ráhagytam és utána azt csináltam amit akartam.

Elvek?

Hagyd a fenébe, ne állj bele vitákba, mert felesleges!

Másfél órás autóútnyira, havi-kéthavi találkozás mellett nem mindegy, hogy mit mond?

Ha egymás szájában laknátok, akkor mást tanácsolnék, de így semmi jelentősége nincs.

2020. máj. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!