Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg nem fog beleszólni a...

Tényleg nem fog beleszólni a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés

Anyósomék 1,5 óra autóútra laknak tőlünk, nem is vezetnek,meg a vírus miatt amúgy sem találkoztunk kb 2 hónapja.

Babát várunk, aki hamarosan meg is születik. A kapcsolatunkról annyit kell tudni, hogy havi 1x szoktuk őket meglátogatni és majdnem minden nap beszélünk telefonon néhàny percet. A férjem csak akkor beszél velük ha mondanivalója van, sokszor a semmiről fecserészek velük.

Az anyósom a terhességem elején azt mondta hogy nem szól bele a gyereknevelésbe, akkor meg is nyugodtam hogy nem lesz vitaforrás és tényleg béke lesz ezután is.

A terhességem folyamán ennek ellenére mindig volt valami, amibe belekötött. Pl a hálózsák kell a gyereknek mindenképp, mert az ő lánya nagyon szerette. Hiába mondom neki, hogy én nem viseltem el magamon és egyébként a férjem sem, június eleji baba lesz, és panelben lakunk, itt egyébként is meg lehet sülni majd. Mivel nem vettem mert egyelőre feleslegesnek is tartottam, vett ő. Mirellának hívják majd a kiányunkat, úgy becézem mostanában, hogy Rella . Erre rám szól, hogy ne hívjam már így a gyereket, mert ez nem becenév hanem egy másik önálló név.

Ez csak néhány példa volt, de remélem atjön rajtuk a lényeg.

Gondolkodtam azon, hogy nem veszem fel a telefont, ha hívnak, de akkor meg azt gondolnák hogy baj van. Nem tudom mit tegyek, hogy jobb legyen a helyzet. Màr most aggódom azon hogy mi lesz ha megszületik a baba. Szerintetek mit csinaljak hogy visszábbvegyen?


2020. máj. 3. 22:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos az ilyen anyós sose fog megváltozni. Nekem pontosan ilyen, sőt még rosszabb van. Csak mi közelebb élünk és így több beleszólása lehetne de nem hagyom.

Az első, amit tisztázni kell, hogy a te gyereked, úgy neveled ahogy akarod.

Meghallgatod amit mondd és elfelejted ha olyan hülyeség, ha okos gondolat megfogadod.

Semmi értelme nincs vitázni, mert ők sose ismereik el a más igazát.

Az én drága anyósom is okos mint a tavalyi kos, hisz ő felnevelt 3 gyereket.. Semmit sem úgy csináltam mint ő, így én szar anya vagyok. Mert törődtem a gyerekkel míg ő hagyta sírni nem szoptatta, berakta a járókába egész napra. Én a vitába szálásra annyit mondok, hogy hiába.. Nálunk a férjem mondta el neki ami nem tetszett eleinte két hétig duzzogott, sírt mint egy színésznő, utána minden ugyanúgy ment lökte a sódert, okoskodott.

És jobb elején tisztázni a határokat mert borzalmasan meg tudja keseríteni az életed. Nekem szülés után egy héttel csődítette oda a rokonait, 10 főt és elvárták volna a kaját, meg hogy mosolyogva fogadjam őket. Na itt mondtam hogy vége a kedvességnek.

Én azóta leszarom őt, amit mondd meghallgatom de abszolút nem veszek róla tudomást mert általában csak hasonlitgat, nem kérek tőle tanácsot, mert mindent ellentétesen tesz. Ha én azt mondom a kicsinek h ezt nem szabad, ő már csak azért is engedi, és hogy látod anya milyen nem engedi.... És más anyákat dicsér fennhangon engem meg fikáz a hátam mögött.

Sajnos az ilyen embert ki kell irtani az életedből, de mivel ő messze van anit tehetsz hogy nem veszel róla tudomást, telefonon kevesebbet vagy alig beszéltek. És elengeded amit mondd.

Ha vesz vmit megköszönöd és elrakod, ha felesleges.

Sok sikert!!

2020. máj. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!