Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi a megoldás anyósommal...

Mi a megoldás anyósommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Anyósommal teljesen rendezett és jó volt a kapcsolatunk, minden héten mentünk hozzájuk, volt hogy 2x is átugrottunk. Egyszer csak azt vettem észre, hogy elkezdett tanácsokat adni és egyre intimebb kérdéseket feltenni. Furcsa volt, de elengedtem a rágódást ezen.

Később már nagyon személyes és intim kérdésekkel jött, heti sokszor teljesen rámállt, sokszor hivogatott hogy tanácsot adjon pedig sose kértem. Felhivott hogy főzök-e a páromnak. Felhivott, hogy mennyit dolgozom, jaj az már sok lesz menjek haza. Stb. Felhivott hogy mikor megyünk már át. Pedig 2 napja látogattuk meg akkor. Mindenbe belekotyogott még abba is hogy mit eszek mit edzek.

Egyre terhesebb lett ez a kapcsolat és egy nap szóvá tettem neki, hogy nekem egy kicsit több levegő kell, nem szeretem ha beleszólnak az életembe és a személyes témák pedig rám tartoznak és a páromra. Nagyon tisztelettudóan és finoman jegyeztem meg ezeket.

Erre elkezdett bömbölni a páromnak hogy én milyen mélységesen megsértettem. A páromnak drámaian sírt hogy ő mennyire megbántódott.

Azóta nyíltan gyűlölködik és a páromnak olyan megjegyzéseket tesz amivel próbálja elhidegíteni tőlem.

Mit tudnék csinálni most?


2020. júl. 2. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Mennyi idő alatt jutottatok idáig?

Mert nekem eszembe jutott, hogy nem e direkt kontárkodott bele, mert tudta hogy ez zavarni fog! Aztán, hogy ki is buktál ezen, most áldozatként tüntetheti fel magát. Ezáltal te lettél a rossz, mert leoltottad őt, őt aki csak érdeklődött és jót akart!

Te mit gondolsz?

Mivel nem ismerem, nem tudom lehet e ilyen a háttérben.

Mert az én anyósom nagyon kedves tudott lenni ha a helyzet úgy kívánta, közben meg kedvesen bele próbált szólni a dolgainkba és nekem megmondani, hogy hogy kéne csinálnom a dolgokat a fiával. Meg osztogatott néha amikor a fia nem látta. A fiának meg folyamatosan az áldozatot játszotta, mikor éppen miért. A lényeg hogy őt mindig mindenért sajnálni kell és bármi van, ő sosem hibás semmiért. Mindig csak más a szar és az a baj, hogy rohadtul nagy színész! Képes ő is remegő hangon sírni, ha a helyzet úgy kívánja. Hányszor láttam már én azt az álszent meghatódást amikor mesélt valami hú de meghatót... Nagyon oda kell figyelni a dolgokra! Hogy mit mond, mással hogy beszél, másokról mit mond, milyen elveket vall, neked hogy beszél amikor nem hallják és neked hogy beszél amikor hallják...

Én már senkiben nem bízok hála nekik.


Gyanús nekem ez a hirtelen utálkodás egy olyan dologért, ami teljesen logikus, hogy senki nem szereti az örökös kéretlen tanácsokat, pláne ha párkapcsolatról is szó van! Szépen elmondtad neki téged ez zavar. Ez még nem bántó, ezt neki el kellett volna fogadni. Ehelyett mit csinál?

Nem hiszem, hogy szimplán ennyire megsértődött ezen. Ha igen, akkor idióta. Ha meg direkt fúr, akkor egy szemét.

2020. júl. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Még egy!

Párod mit szól ehhez?

2020. júl. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Te is kezdd el hívogatni random időpontokban hogy bevette-e már a gyógyszerét, nem kell-e segíteni vacsorát főzni, vagy új bugyit vásárolni. Esetleg este hívd fel hogy alszik-e már 😀 Kezeld úgy mint egy magatehetetlen öregasszonyt hátha elege lesz belőled.
2020. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Huuh kérdező nehéz dolgod lesz egy ilyen anyóssal:( Az enyém is ilyen drámakirálynő és 4!!!év kellett, hogy a fia is észrevegye és felfogja, hogy az anyja ilyen.

A párod mit szól ehhez?

2020. júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én anyósom is ilyen. Szemben nagyon kedves, de ha drámázni kellett, abban profi volt. Mindig mindenben ő volt az áldozat. Kellett néhány év, mire a férjem is rájött, milyen az anyja. Most már képes rászólni egy ilyen dráma kezdetén az anyjára.


Szerintem csak leesett neki, hogy komoly a kapcsolatototok vagy esetleg a fia beszélt vele egy komolyabb lépésről.

2020. júl. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!