Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehet udvariasan elviseln...

Kecskeméti-Varga Kata kérdése:

Hogy lehet udvariasan elviselni egy családi eseményen(esküvő) azt az anyóst aki kb. 30 éve egyfolytában panaszkodik hogy milyen beteg, ezzel lelki terrorban tartja a családot?Simán kiharcolja hogy ott is ő legyen a középpontban ne az unoka aki nősül.

Figyelt kérdés
Amióta ismerem mindig haldoklik olyan beteg, csak ezt már 30 éve csinálja. Már tucatnyi rokon és szomszéd halt meg aki szerinte csak megjátszotta hogy beteg,de ő még mindig él. Beindult a szülés nálam a 34. héten, jöttek a mentősök de először őt kellett megvizsgálni mert "jajistenemavérnyomásomhúdeszúradzivem" persze semmi baja nem volt,ekg rendben volt.

2020. júl. 26. 18:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%

Mikor beindult nálad a szülés akkor is őt vizsgálták meg először a mentősök?!? Megáll az eszem...

Ez nekem nagyon durva, hogy még ebben a helyzetben is magara vonja a figyelmet

2020. júl. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%

Az a gáz, hogy együtt laktok.

Azon nem lehet változtatni?

Nekem nem probléma a neved, nem ismerlek. De, ha ismernék is?

Ez egy értelmes, valós probléma.

2020. júl. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

A mentős ügy röviden: rosszul lettem és alig tudtam mentőt hívni,ő elméletileg rám vigyázott mert veszélyeztetett terhes voltam,de gyakorlatilag valamelyik szomszédban pletykált. Amikor meghallotta a szirénát haza sietett és jött a nagy jelenet hogy rosszul van. Mivel én akkor már "jobban" voltam "csak" beindult a szülés és szivárgott a magzatvíz ő viszont infarktus tüneteket produkált őt kezdték vizsgálni. A felrakott EKG szerint nem volt semmilyen keringési probléma, sem infarktus,még a vérnyomása sem volt magas. Csak 20 percig tartotta fel a mentőt,alig értek be velem a kórházba,már a szülőszoba folyosóján megszültem. A tények ismeretében mindenki döntse el mit gondol.


Szerencsére már nem lakunk együtt de családi események alkalmával sem könnyű elviselni.

Két unoka csak szülőkkel, testvérekkel, tanúkkal nősült tavaly,ők harminchoz közel elég jól megoldották nélküle.

Aki most megy férjhez 21 éves lány,ő nagy esküvőt szeretne, remélem nem fogja anyós elrontani 🙏 A többi unokája aki még nem házas mind az én gyerekem, szóval egyszerű lenne megkérdezni vagy rábeszélni őket...de nem célom ellene hangolni senkit.

2020. júl. 29. 20:16
 14/23 anonim ***** válasza:
53%

#13, szemét egY dolog volt tőle.

A mentősök még sajna ilyen lelkiismeretesek.


Nem kell "hangolni" ellene senkit, elintézi maga.

2020. júl. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
67%

A leírás alapján én valahol sajnálom az anyóst. Borzasztó lehet, ha csak ilyen módszerekkel tud magának figyelmet kicsikarni, mert másképp a kutyát se érdekli.

Félre ne érts, nagyon gáz, hogy ennyire egoista (mármint, hogy fontosabb neki a figyelem, mint a menye szülése/ unokája születése), de ez is jön valahonnan.

Őt nem fogod tudni megváltoztatni, de talán könnyebb elviselni, ha szánakozással vegyes érdeklődéssel figyeled a következő előadását.

A családban volt egy öreg bácsi, aki ilyen volt. Néha kijött a szobájából, előadta, hogy

* agyvérzése van

* szívinfarktusa van

* anyósom megmérgezte (valójában kihúzta a saját hűtőjét, elfelejtette visszadugni és megette a majonézes salátáját egy nappal később).

Már fogadtunk, hogy legközelebb mi baja lesz. Aztán egyszer csak tényleg agyvérzése volt, de akkor már nem nagyon hitte el senki. Három napra rá meghalt.

2020. júl. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Megvolt az esküvő...a menyasszony kikéréskor beállt az ara és a szülei közé, konkrétan eltakarta őket egymástól ... Beállt középre és úgy siratta az unokát akit évente egyszer- kétszer ha látott mert külföldön született és él mintha nem esküvő lenne hanem temetés... lement sirató asszonyba. Nyílván más is könnyezett a meghatottságtól de ő túlzásba esett szokás szerint.

Viszont utána amikor a vendégek csipegettek a lányos háznál a szertartásra indulás előtt félre vonta őt a vőlegény tanúja aki orvos, hogy ad neki valamit nehogy rosszul legyen a templomban vagy a vacsorán. Boldogan kiélvezte hogy aggódnak érte és bevette a gyógyszert ami lórúgás nyugtató volt- szóval az este hátralévő részében eszegetett, üldögélt és nem volt cirkusz.

Tulajdonképpen minden rendben volt de nekem elég keserű lett a szám íze a történtek után.

2020. aug. 9. 11:56
 17/23 anonim ***** válasza:
55%

Te jó ég :D :D

És a kedves orvos tanú tisztában volt a mama esetleges gyógyszerallergiáival, kórelőzményével, jelenleg szedett gyógyszerekkel? Tudta, hogy nem pityókázott be az öreglány egy kicsit az esemény előtt? Simán benne volt a pakliban, hogy pont emiatt tényleg rosszul lesz.

Meredek húzás volt nagyon.

2020. aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Nagyjából ez jutott eszembe nekem is... illetve az, hogy miért nem lehet vele egyszerűen megbeszélni...miért kell (ett)

eljutni idáig?

2020. aug. 9. 14:30
 19/23 anonim ***** válasza:
57%

Pont az ilyen orvost kedvelem, aki nem 8-17 között az, és a probléma megoldásán van, nem beutal ók gyártásán.

Minden döntés kockázatos, gondolom nem egyszerűen a szájába nyomta. Pár kérdéssel kb képbe tud kerülni, aki ért hozzá.

2020. aug. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Hát igen, némelyik orvos elég érdekesen működik..

Például Kecskemét korábbi polgármestere ( most országgyűlési képviselő) segítségnyújtás nélkül végig nézte egy 03.15- i ünnepség huszár bemutatóján hogy az egyik kamasz lovas leesett a lóról tőle jó húsz méterre. Nem jutott eszébe hogy orvos volt évekig, mint polgármester nem ment oda segíteni.

2020. aug. 9. 18:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!