Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy közöljem anyósommal és...

Hogy közöljem anyósommal és apósommal, hogy nem fogunk a közelükben lakni?

Figyelt kérdés

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy párommal meg fogjuk kapni az ő házukat egy pár év múlva. Roppant aranyosak és kedvesek, hogy ilyen módon akarják támogatni az életünket, de hogy őszinte legyek, én ki nem állhatom a fővárost. Azt meg semmiképp sem szeretném, hogy a gyerekeim egy kis, sorházban, zsúfoltan 2 másik család közvetlen közelében (közös az udvar rész), kert nélkül nőjenek fel. Arról nem is beszélve, hogy az én szüleim és testvérem is jóval távolabb laknak, egy barátságosabb, békésebb, zöld kisvárosban.

Nem szeretnék a fővárosban letelepedni, és ezt párom is nagyon jól tudja, de egyikünk se mer arról beszélni, hogy ezt a lakást az első adandó alkalommal eladnánk, és vidéken vennénk belőle egy kis házikót.

Mikor, és hogy kellene ezt beadagolnunk anyósnak és apósnak?

A környéken akarnak ők is másik házat venni, mondván hogy közel legyenek és segíthessenek egyszer az unokákkal.

Vagy felesleges erről beszélni még most? Ha majd ténylegesen miénk a ház, nevünkre lesz íratva, akkor végül is, azt kezdünk vele amit akarunk, igaz?

Nem szeretnék nekik gondot okozni, de én nem fogok itt élni. Semmi se köt ide engem (se munka, se tanulás).



2020. aug. 10. 23:01
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Lol, nem döntöttem. :D Nem is aktuális még, mérlegelem majd az adott időben/pillanatban hogy s mint kéne dönteni.


Nem kell tovább agonizálni a kérdésemen, köszi mindenkinek a választ, meglátjuk hogy fogadják anyósék, finoman a tudtukra adjuk, hogy nem fogunk Budapesten letelepedni, azt ha nagyon magukra veszik, max nem adják oda a lakást. De őket ismerve az lesz, hogy odaadják, azt kezdjünk vele amit akarunk.

2020. aug. 12. 14:47
 32/36 anonim ***** válasza:
54%
Neked semmit se kell mondani, ez a hapsid dolga. Feltéve, ha ő is azt gondolja mint te, nem csak az van, hogy lapít, mint szar a fűben és őrülten reméli, hogy ha megkapjátok a házat, akkor elfelejted, hogy máshova akarsz költözni.
2020. aug. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mertek egy ilyen egyszerű dolgot megmondani, akkor várjatok még azzal az esküvővel.
2020. aug. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

33-as, ki beszélt itt esküvőről?

Már rég megvolt.

2020. aug. 15. 12:12
 35/36 anonim ***** válasza:
25%

Gyere a xv. kerületbe Kérdező, ez olyan mint egy falu. Én egy zajos vidéki megyeszékhelyről költöztem a faluszerű pesti külvárosba. Párom családja tartottak évekig itt a kertben kakast, csirkét, meg egyéb haszonállatot. Van barackfa, meggyfa, krumpli, meg minden földi jó, amit még nyár elején ültettünk. Néha már nekem is unalmas itt, olyan nyugalom van, vidéken nekem sokkal zajosabb volt, ráadásul az emberek összetétele is, mit is mondjak kissé diverz. :D Budapest annyira sokarcú, hogy baromság beskatulyázni vagy ilyennek vagy olyannak.

Egyébként meg a kérdésedre annyit, hogy nem szabad visszaélni a kedvességükkel, ez egy olyan segítség amit a legtöbb szülő nem tud vagy nem is akar megadni a gyereküknek. Egyenesek, kedvesek, őszinték legyetek velük. Nekem úgy tűnik kicsit, hogy az lesz amit te akarsz úgyis, mert te majd jól megmondod a pesti párodnak, hogy mennyire büdös,zajos, undorító hely ez a pest, neked csak a nyugodt, tiszta, békés, csendes, tiszta vidék felel meg.

2020. aug. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

Mit érsz azzal ha kiforgatod a szavaimat meg kioktatsz, hogy márpedig én rosszul ismerem azt a helyet ahol 7 évig éltem?

Semmit.

2020. aug. 18. 14:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!