Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túl sok idő együtt anyósékkal?

Túl sok idő együtt anyósékkal?

Figyelt kérdés

2 éve 400kmre költöztünk a szülővárosunktól.

Haza szoktunk látogatni rövidebb időkre.A problémám az hogy a férjem szülei most már elég gyakran jönnek és nem csak pár napra hanem másfél 2 hetekre.

Sokat gondolkodtam azon h kiirjam e a kérdést de kiváncsi vagyok ki mit gondol erről.3 napja jelentették be h ma jönnek(hosszúhétvége de anyós kivette a jövő hetet is szabinak.

Minden hosszúhétvégén ami van egy évben mindig itt akarnak lenni,anyós a szabadságát is mindig idetervezi.Májusban voltak 10 napra.Mi juliusban voltunk 2 éjszakára.Most megint jönnének 11 napra.

Mindketten dolgozunk,sőt nekem van egy mellékállásom is a főmunka mellett.Korán kelek,heti 2-3szor este 7 re haza.A férjemmel nagyon nagyon jòl megvagyunk,kivéve ezeket a heteket amikor anyòsomék nálunk vannak.

Én is feszültebb vagyok,fáradtabb vagyok.Érzem néha h szinte robbani tudnék pàr nap után minden kis apròsàg miatt mert nem tudom magam kipihenni.Azért itt vannak,elvárják h körül legyenek ugràlva,mindig anyósom kitalál 1-2 kirándulast akár 2-300kmrel odébb.Anyós imád vàsárolgatni szóval több alkalommal kell cipelni őket.Apósom imád sörözni.

Naponta 5-6 sört megiszik.Mellé 4 személyre főzni,sütni,mosni.Csak úgy röpködnek a 10 ezresek.

Egyébként nem rossz emberek,csak annyira nem veszik észre ezt az egészet,hogy most már nagyon nagy teher ez nekünk.

Férjem még azért jobban viseli,persze azért megkönnyebül ha elmennek.H minden visszaáll a régi kerèkvágásba de mégis a szülei igy könnyebb neki.

Az en szüleim 1-2 szer jönnek évente 2-3 éjszakàra.

Ehhez viszonyitottan ugy gondolom h nagyon jó szokott lenni igy.Nem fàradunk el,ők is mi is jól éreztük magunkat.Senkise érzi magát kellemetlenül.Szép emlékek az ilyen alkalmak.

Én nem bánnám ha anyósék is hasonlóan jönnének.

Csak nem tudom ezt h tálaljam.Szeretem és tisztelem őket de félek h megbántom őket,h én leszek a feketebárány aki ellenük uszitotta a fiúkat.H én mit képzelek h én szabom meg mikor jön a fiához...stb...(szoktam ilyeneket hallani,olvasni)

Mivan ha a férjem megharagszik rám?Ha olyan hidat okozok hogy nagyon kínos lesz.

Volt valaki hasonló cipőben,mit érdemes tenni?

Mire figyeljek?

A férjemmel beszéltem erről.Ő mondta evente 2 szer max 1 hétre jo lenne ha jönnének.De ezt bőven túllépi.Amikor helyzet van nem mondja nekik,ahogy 3 napja se,mikor mondtam neki hiszen nem rég mentek el,csak annyi a válasz h a szülei,most mit csináljon.

Nekem rossz a meglátásom?én gondolhatom ezt túl soknak?

Van aki hasonló távolságban lakik?milyen gyakoriak a találkozások?

Ja és jövőre nyugdijasok lesznek mindketten,szóval félek h mégdurvább lesz.


2020. aug. 19. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
94%
Jó a meglátásod, de ezt ne te közöld velük. A férjed csatolja fel a tökèt és kérje meg őket, hogy ritkábban menjenek.
2020. aug. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
95%
Nekem ez olyannak tűnt rögtön, mint akik lassacskán végleg oda akarnak költözni hozzátok. Fokozatosan mindig többet, míg már alig lesznek otthon.
2020. aug. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
42%
Mi lenne, ha megbeszélnéd ezt a te szüleiddel is, és összedugnátok a fejeteket, hogy anyósék magukat túlságosan szállodában érzik nálatok; amikor ők jönnek, akkorra hívd el mindig a te szüleidet is. Akkor nyilván jóval kevésbé lenne kényelmes nekik, és le is szoknának a kényelmetlenség miatt erről a dologról. Ha mindig, amikor így jönnek, a tieid is feláldoznák magukat, és szintén jönnének. Hogy amazoknak ne legyen akkora kényelmük. Mert nyugdíjasként tényleg be fogják jelenteni, hogy eladják, ahol most laknak, és odaköltöznek hozzátok, az lehet ám ennek a vége.
2020. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
47%
Vagy te a családoddal olyankor mindig elutaznál valahová. Bár ha eléggé pimaszok, akkor jönnének az üres lakásotokba is...
2020. aug. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
89%
Így ahogy ezt ide leírtad. Ha olyan fajták, akkor ez nem fog sértődés nélkül menni. De lehet hogy egyszerűen tényleg nem veszik észre, hogy ez neked gond. Pláne mivel a fiacskája mindig azonnal igent mond, te meg fáradtan is szó nélkül nyalod a seggüket.
2020. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
95%
De legalább nem kéne őket etetni, ha ezeket a hosszú hétvégéket valami kisebb üdülőben töltenétek mindig. Azt fogják mondani, hogy ők is akarnak veletek menni nyaralni, de azt nem ti fizetnétek, és nem neked kéne főzni rájuk, meg itatni az öreg piást.
2020. aug. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
97%
Hetekre oda ülnek amikor ti dolgoztok napkozben akkor mit csinálnak? Mert ennyi szabitok nektek sincsen gondolom
2020. aug. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 A kérdező kommentje:

Ö voltak már kisebb összerezdülések és pont ebböl gondolva szerintem nem jó néven vennék a dolgot.

Mivel apósom szeret inni,igy a rengeteg sör fogy folyamatosan és van h a vitrinbe is belenyúl.Anno vettem egy különleges italt,igaz hónapok óta megvolt de ugy gondoltam egy jó alkalomra jó lesz,egyébként ne értsétek félre mi nem iszunk,férjem nyàron szokott néha 1-1 sört inni.

A férjemnek mondtam mikor megtudtam h jönnek,h bármi mást ihat csak azt nem.

Persze após egyböl azt szemelte ki magának.Férjem akarta is bontani,en meg eleg idegesen odaszoltam hogy abból nincs ivászat.Elég furcsán néztek ràm.Neha vannak ilyen duhkitoreseim,de mindig akkor amikor napok óta ittvannak,és ez nagyon nem jó😕Anyósom is mindent vinne a lakásból és unok állandóan magyarázkodni,h nem azt nem adom oda,8szor megkérdezte már de 9szedjére is mondja h azt adjam neki mert tetszik,belefáradtam màr

2020. aug. 19. 11:24
 9/87 anonim ***** válasza:
100%

1. Vidd el őket vásárolni, de tedd ki őket a boltnál, hogy addig te elemzést postára ide-oda, addig ok vásárolnak (fizetnek is). Költségcsökkentés pipa

2. A ferjednek mondd el akit itt leírtál, anyosek látogatását meg te irányítsd, pl. Várunk titeket szeretettel szerdáig de kivel csütörtök reggel el utazunk sajnos nem tudunk titeket tovább vendégül látni

3. Nem kell leszarni őket de kinyalni sem a segguket ha jönnek

2020. aug. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
98%

Nagymamámék voltak ilyenek, képesek voltak hetente a nyakunkra járni és szinte beköltözni hozzánk.

Pár alkalommal eljátszottam, hogy amikor közölték hogy jönnek, megmondtam nekik, hogy nem leszünk itthon. Aztán szépen lassan leszoktak róla. Sértődés sem volt.

2020. aug. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!