Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túl sok idő együtt anyósékkal?

Túl sok idő együtt anyósékkal?

Figyelt kérdés

2 éve 400kmre költöztünk a szülővárosunktól.

Haza szoktunk látogatni rövidebb időkre.A problémám az hogy a férjem szülei most már elég gyakran jönnek és nem csak pár napra hanem másfél 2 hetekre.

Sokat gondolkodtam azon h kiirjam e a kérdést de kiváncsi vagyok ki mit gondol erről.3 napja jelentették be h ma jönnek(hosszúhétvége de anyós kivette a jövő hetet is szabinak.

Minden hosszúhétvégén ami van egy évben mindig itt akarnak lenni,anyós a szabadságát is mindig idetervezi.Májusban voltak 10 napra.Mi juliusban voltunk 2 éjszakára.Most megint jönnének 11 napra.

Mindketten dolgozunk,sőt nekem van egy mellékállásom is a főmunka mellett.Korán kelek,heti 2-3szor este 7 re haza.A férjemmel nagyon nagyon jòl megvagyunk,kivéve ezeket a heteket amikor anyòsomék nálunk vannak.

Én is feszültebb vagyok,fáradtabb vagyok.Érzem néha h szinte robbani tudnék pàr nap után minden kis apròsàg miatt mert nem tudom magam kipihenni.Azért itt vannak,elvárják h körül legyenek ugràlva,mindig anyósom kitalál 1-2 kirándulast akár 2-300kmrel odébb.Anyós imád vàsárolgatni szóval több alkalommal kell cipelni őket.Apósom imád sörözni.

Naponta 5-6 sört megiszik.Mellé 4 személyre főzni,sütni,mosni.Csak úgy röpködnek a 10 ezresek.

Egyébként nem rossz emberek,csak annyira nem veszik észre ezt az egészet,hogy most már nagyon nagy teher ez nekünk.

Férjem még azért jobban viseli,persze azért megkönnyebül ha elmennek.H minden visszaáll a régi kerèkvágásba de mégis a szülei igy könnyebb neki.

Az en szüleim 1-2 szer jönnek évente 2-3 éjszakàra.

Ehhez viszonyitottan ugy gondolom h nagyon jó szokott lenni igy.Nem fàradunk el,ők is mi is jól éreztük magunkat.Senkise érzi magát kellemetlenül.Szép emlékek az ilyen alkalmak.

Én nem bánnám ha anyósék is hasonlóan jönnének.

Csak nem tudom ezt h tálaljam.Szeretem és tisztelem őket de félek h megbántom őket,h én leszek a feketebárány aki ellenük uszitotta a fiúkat.H én mit képzelek h én szabom meg mikor jön a fiához...stb...(szoktam ilyeneket hallani,olvasni)

Mivan ha a férjem megharagszik rám?Ha olyan hidat okozok hogy nagyon kínos lesz.

Volt valaki hasonló cipőben,mit érdemes tenni?

Mire figyeljek?

A férjemmel beszéltem erről.Ő mondta evente 2 szer max 1 hétre jo lenne ha jönnének.De ezt bőven túllépi.Amikor helyzet van nem mondja nekik,ahogy 3 napja se,mikor mondtam neki hiszen nem rég mentek el,csak annyi a válasz h a szülei,most mit csináljon.

Nekem rossz a meglátásom?én gondolhatom ezt túl soknak?

Van aki hasonló távolságban lakik?milyen gyakoriak a találkozások?

Ja és jövőre nyugdijasok lesznek mindketten,szóval félek h mégdurvább lesz.


2020. aug. 19. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
94%

Ez nagyon gáz... magyarul sose tudtok pihenni és időt tölteni kettesben. Gondolj arra, hogy ez szétzilálhatja a kapcsolatodat a férjeddel, ha ez nem kellő motiváció, hogy a sarkadra állj, akkor semmi.


Tuti direkt csinálják, egyetértek azokkal, akik ezt írták, pont ezért sztem belefér a durvább elutasítás, mert másból nem fognak érteni. Nekem még annyi jutott eszembe, hogy megmondjátok, hogy elutaztok, de sztem ezek képesek arra is, hogy személyesen győződjenek meg róla, hogy tényleg nem vagytok otthon :D szóval jobb az őszinteség és az egyenesség.

2020. aug. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 anonim ***** válasza:
100%
Párod szülei, így neki kéne szólni.
2020. aug. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 anonim ***** válasza:
100%
Elképesztő milyen pofátlan emberek vannak. Én megmondanám a férjemnek, hogy vagy leállítja a szüleit, vagy te elmész arra az X napra a saját szüleidhez vagy egy panzióba. Senkit nem lehet arra kényszeríteni, hogy a saját otthonában 11 napig etessen, itasson, altasson felnőtt embereket, amikor a háta közepére se kívánja őket. Ha majd a férjednek kéne egyedül ellátni addig a mamáékat, hidd el hamar elbeszélgetne velük.
2020. aug. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég, attól félsz, hogyha konfrontálódsz, majd rámehet a házasságodra? Elárulom, ha így hagyod a helyzetet, még hamarabb tönkrementek... Bocs.
2020. aug. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a 34esnek, ha ezt nem bírja ki a házasságotok, akkor eleve nagyon gyenge lábakon áll az egész. Össze se kellett volna házasodni.
2020. aug. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az utolsóhoz, ultimátumként ezt adnám, HA nem hajlandó megbeszélni ő velük - akár a te jelenlétedben is (vagy skype stb.), de a lényeg, hogy a szülei felé neki kell benneteket képviselni és konfrontálódni is.


Amúgy meg tényleg barátnő vagy panzió a közelben - bár itt meg rizikós, hogy Férj mit mondana, hol vagy.

És miért.

És ha az igazat, vajon nem tudnák-e ellened fordítani a szülei.(?)

Vagy ha mégis, hogyan tovább.


Ez kritikus helyzet, és ha jól értem, gyereketek még nincs - ami most kifejezetten jó alaphelyzet.

El se képzelem inkabb, mi történne, ha ugyanezen emberek vérszemet kapnának az unokától.

2020. aug. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 A kérdező kommentje:

Tudom h tonkremehet igy is úgyis,azért kérdeztem mit tennétek.

Oltári nagy balhé ha nem tetszik nekik,férj elakar vàlni mert nem birja h "választania" kell a szülei és közülem.

De azt is tudom ha igy marad szép lassan kinyirjuk a házasságukat.

Patt helyzet...Sajnos és mind azért mert a párom szülei nem hagynak nekünk magán életet.


Tudom h megkell próbálni felvenni a kesztyüt és nem

hagyni magunk,de az àllandó családi balhék?

Párom apja nem beszél a testvéreivel,férjem

nem is ismeri az unokatestvéreit,sem az apai nagyszüleit mert összerugta mindenkivel a port.


Pedig lépnem kell

2020. aug. 19. 13:09
 38/87 anonim ***** válasza:
95%

Ha olyan nagyon-nagyon jó lenne a kapcsolatotok ahogyan írod,akkor nem okozna problémát erről beszélni félelmek nélkül.

Egy jó kapcsolat alapja a jó kommunikáció (többek között) ha nem mered neki elmondani ott gondok vannak.

Kerek perec meg kell mondani nekik,hogy szívesen látjátok őket de max 1 hétig mert nektek is van programotok,vagy csak pihenni szeretnétek. Ennyi.

2020. aug. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
100%

"nem birja h "választania" kell a szülei és közülem."


Nem vagyok vallásos, de most eszembe jutott egy mondat, amit minden esküvőn el kellene mondania a papnak:


"Az ember ezért elhagyja apját, anyját, a feleségéhez ragaszkodik, és ketten egy test lesznek. Ettől kezdve többé már nem két test, hanem csak egy."

//Márk//


Szóval a férjedet emlékeztesd, hogy a phötsét akarja egyedül verni és mama ölében az ujját szopni, vagy veled élni egy normális életet?

2020. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
92%
38-as, akkor is jönni fognak, hát mikor kérték, ne jöjjenek, jöttek váratlanul akkor is, h. meglepetéés.
2020. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!