Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túl sok idő együtt anyósékkal?

Túl sok idő együtt anyósékkal?

Figyelt kérdés

2 éve 400kmre költöztünk a szülővárosunktól.

Haza szoktunk látogatni rövidebb időkre.A problémám az hogy a férjem szülei most már elég gyakran jönnek és nem csak pár napra hanem másfél 2 hetekre.

Sokat gondolkodtam azon h kiirjam e a kérdést de kiváncsi vagyok ki mit gondol erről.3 napja jelentették be h ma jönnek(hosszúhétvége de anyós kivette a jövő hetet is szabinak.

Minden hosszúhétvégén ami van egy évben mindig itt akarnak lenni,anyós a szabadságát is mindig idetervezi.Májusban voltak 10 napra.Mi juliusban voltunk 2 éjszakára.Most megint jönnének 11 napra.

Mindketten dolgozunk,sőt nekem van egy mellékállásom is a főmunka mellett.Korán kelek,heti 2-3szor este 7 re haza.A férjemmel nagyon nagyon jòl megvagyunk,kivéve ezeket a heteket amikor anyòsomék nálunk vannak.

Én is feszültebb vagyok,fáradtabb vagyok.Érzem néha h szinte robbani tudnék pàr nap után minden kis apròsàg miatt mert nem tudom magam kipihenni.Azért itt vannak,elvárják h körül legyenek ugràlva,mindig anyósom kitalál 1-2 kirándulast akár 2-300kmrel odébb.Anyós imád vàsárolgatni szóval több alkalommal kell cipelni őket.Apósom imád sörözni.

Naponta 5-6 sört megiszik.Mellé 4 személyre főzni,sütni,mosni.Csak úgy röpködnek a 10 ezresek.

Egyébként nem rossz emberek,csak annyira nem veszik észre ezt az egészet,hogy most már nagyon nagy teher ez nekünk.

Férjem még azért jobban viseli,persze azért megkönnyebül ha elmennek.H minden visszaáll a régi kerèkvágásba de mégis a szülei igy könnyebb neki.

Az en szüleim 1-2 szer jönnek évente 2-3 éjszakàra.

Ehhez viszonyitottan ugy gondolom h nagyon jó szokott lenni igy.Nem fàradunk el,ők is mi is jól éreztük magunkat.Senkise érzi magát kellemetlenül.Szép emlékek az ilyen alkalmak.

Én nem bánnám ha anyósék is hasonlóan jönnének.

Csak nem tudom ezt h tálaljam.Szeretem és tisztelem őket de félek h megbántom őket,h én leszek a feketebárány aki ellenük uszitotta a fiúkat.H én mit képzelek h én szabom meg mikor jön a fiához...stb...(szoktam ilyeneket hallani,olvasni)

Mivan ha a férjem megharagszik rám?Ha olyan hidat okozok hogy nagyon kínos lesz.

Volt valaki hasonló cipőben,mit érdemes tenni?

Mire figyeljek?

A férjemmel beszéltem erről.Ő mondta evente 2 szer max 1 hétre jo lenne ha jönnének.De ezt bőven túllépi.Amikor helyzet van nem mondja nekik,ahogy 3 napja se,mikor mondtam neki hiszen nem rég mentek el,csak annyi a válasz h a szülei,most mit csináljon.

Nekem rossz a meglátásom?én gondolhatom ezt túl soknak?

Van aki hasonló távolságban lakik?milyen gyakoriak a találkozások?

Ja és jövőre nyugdijasok lesznek mindketten,szóval félek h mégdurvább lesz.


2020. aug. 19. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim ***** válasza:
100%

A férjednek nem kell választania közted és a szülei közt, csak egy normális kompromisszumot kötni. Ebben őszintén meg kellene beszélni egymás közt, hogy mi az amit vállalni tudtok (hány napos vendégségek, mennyi és milyen kiadások stb...) és mi az ami már sok, utána ezt felvállalva a férjednek kellene rendezni mindezt a szüleivel. Normál esetben a szülők ezt nem fogják fel szakításnak megértik és alkalmazkodnak. Persze ehhez fontos a következetesség, pl. ha még egyszer megjelennek meglepetésből akkor nem kell beengedni őket ami kemény ugyan, de világosan jelzi a határokat.

Ha a szülők támadásnak veszik a határok kijelölését és választásra kényszerítik a férjedet az persze vezethet váláshoz, csak ne hitegesd magad, hogy ilyen szülőkkel ilyen kapcsolati rendszerben nem lesz ugyanaz a végeredmény pár év múlva mikor már a gyerek is a képben van és te is tönkrementél bele. Amúgy, ha a szülők kényszerítik választásra még mindig lehet, hogy melletted marad. Te ne kényszerítsd, hogy válasszon köztetek, csak normális kompromisszumot kérj, de ahhoz ragaszkodj és tartasd is be következetesen, mert különben könnyen "visszaszivárognak" pár év alatt.

2020. aug. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez már az a kategória, ahol nem lehet finomkodni meg célozgatni, mert le se sz.rják. Meg kell mondani kerek perec, hogy nektek ez így nem megy tovább, van önálló életetek, ne jöjjenek 10 napra, bőven elég a 3, ez nem egy szálloda, hanem a ti otthonotok. Százezer százalék h meg fognak sértődni, mert tipikusan azok a fajták, megy majd az érzelmi zsarolás, de könyörgöm ne foglalkozz velük, ne engedjetek nekik, felnőtt emberek vagytok, nem kell már a szüleiteknek megfelelni. És igen, ezt marhára a férjednek kellene elmondani nekik, de ha nálunk ez lenne és a férjem nem csinálna semmit, akkor én biztos h beszélnék velük helyette, de úgy h ő is ott legyen. Hát ne vicceljünk már, nem kötelességed neked az alkoholista apósodat vedeltetni, meg anyósod bemászkál a szobátokba és turkál, ti meg egy szót nem szóltok... Hihetetlen, komolyan.
2020. aug. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/87 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nagyon birkatürelmű lehetsz kérdező, én a második ilyen után a harmadiknál megmutattam volna ,hogy arra van az ajtó. Főleg ha valaki nálam inná le magát.

Igaza van aki előttem irt,ne finomkodj mert itt a célzás már nem használ hanem keményen és erélyesen. Ha megsértődnek nekik lesz rosszabb mert egyáltalán nem jöhetnek lehet otthon gubbasztani.

2020. aug. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csinálnám, hogy a látogatás idejére a férjemre hárítanék kb mindent : szolgálja ő ki a szüleit, pakoljon el utánuk, főzzön rájuk, vigye el őket vásárolni stbstb, amíg te pihensz, aztán a férjednek valószínűleg le fog esni, hogy ez így tényleg nagyon nincs rendben. Kíváncsi lennék mit szólna férjed, ha te nem lennél a szülei cselédje és őneki kéne mindent csinálni.
2020. aug. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 A kérdező kommentje:

A problémám az h egyszerüen par napig érzem jól magam,utána befeszülök szorongok

Az első napokban nem érzem tehernek őket.De igy utan annyira felborulnak a napok h az minden vágyam h eltünjenek es végre ketten legyünk.

Ha akarok nem huzok melltartót,ha akarok bugyiban alszom es nem gond ha ugy megyek ki vécére éjjel,nem kell mindent zárni magam után,letudok ülni a saját kanapémra a saját tévém elé megnézni a kedvenc filmem.

Mert após befoglalja én nem férek el,ha nèzni akarunk valamit akkor az szar,ők azt nem akarják nézni,állandóan foci meg forma1.

Anyósnak meg nem jó az akciófilm sem a szomorú film...

Tenyleg az a baj h én érzem magam vendégnek,nekem kell alkalmazkodnom és hiba volt hagynom h eddig fajuljon,eleinte ugy gondoltam h a férjem szülei,ez minimum,a tiszteletet nekem is meg kell adnom,de nem gondoltam volna h idáig fajul a dolog

Férjemmel akarok beszélni,ha nem érti meg tenyleg hagyom h azt csináljom amit akarnak,takaritson pakoljon utánuk.Remélem ez megoldás lesz,különben kemény beszélgetés vár az férjem szüleivel.

2020. aug. 20. 21:34
 56/87 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj kérdező, de te úgy érzed, hogy tiszteletet kell adni nekik, ez rendben is lenne! De! Ők hol tisztelnek téged???

A tisztelet kölcsönös kell, hogy legyen! Ne hagyd magad!

2020. aug. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 anonim ***** válasza:
100%

Ott vannak már?


Amúgy teljesen igazad van. Hihetetlen, hogy a férjed ezt nem látja és nem álllítja le őket.

2020. aug. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/87 A kérdező kommentje:

Igen tegnap jöttek,ma akarok a férjemmel beszélni.

Megmondom intezze el h vasàrnap induljanak vissza.

A baj h bemanipulàljàk a férjem,mert jovoheten szabin van anyós,após nyugdijas már.Tuti az lesz hogy szabin van,miért vette ki,meg h most otthon ülje le?

Ezt nem szeretem.A férjem meg nehezen làtja be mikor manipulálni próbàlják

De valoszinu kezembe kell venni az irànyitást

rettegek tőle de muszály lesz

2020. aug. 21. 08:41
 59/87 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ülje le otthon. Nem ti kértétek h vegyen ki másfél hét szabit és addig boldogítson titeket. Tényleg legyél kemény, ezt meg kell harcolni, különben tönkre fogják tenni az életeteket.
2020. aug. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 anonim ***** válasza:
100%
Pihenj, menj strandra. Ők felnőtt emberek, oldják meg az ebédet, vacsorát, férjed főzzön, mosson ki, söpörjön fel, porszívózzon,menjen el vásárolni stb.
2020. aug. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!