Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túl sok idő együtt anyósékkal?

Túl sok idő együtt anyósékkal?

Figyelt kérdés

2 éve 400kmre költöztünk a szülővárosunktól.

Haza szoktunk látogatni rövidebb időkre.A problémám az hogy a férjem szülei most már elég gyakran jönnek és nem csak pár napra hanem másfél 2 hetekre.

Sokat gondolkodtam azon h kiirjam e a kérdést de kiváncsi vagyok ki mit gondol erről.3 napja jelentették be h ma jönnek(hosszúhétvége de anyós kivette a jövő hetet is szabinak.

Minden hosszúhétvégén ami van egy évben mindig itt akarnak lenni,anyós a szabadságát is mindig idetervezi.Májusban voltak 10 napra.Mi juliusban voltunk 2 éjszakára.Most megint jönnének 11 napra.

Mindketten dolgozunk,sőt nekem van egy mellékállásom is a főmunka mellett.Korán kelek,heti 2-3szor este 7 re haza.A férjemmel nagyon nagyon jòl megvagyunk,kivéve ezeket a heteket amikor anyòsomék nálunk vannak.

Én is feszültebb vagyok,fáradtabb vagyok.Érzem néha h szinte robbani tudnék pàr nap után minden kis apròsàg miatt mert nem tudom magam kipihenni.Azért itt vannak,elvárják h körül legyenek ugràlva,mindig anyósom kitalál 1-2 kirándulast akár 2-300kmrel odébb.Anyós imád vàsárolgatni szóval több alkalommal kell cipelni őket.Apósom imád sörözni.

Naponta 5-6 sört megiszik.Mellé 4 személyre főzni,sütni,mosni.Csak úgy röpködnek a 10 ezresek.

Egyébként nem rossz emberek,csak annyira nem veszik észre ezt az egészet,hogy most már nagyon nagy teher ez nekünk.

Férjem még azért jobban viseli,persze azért megkönnyebül ha elmennek.H minden visszaáll a régi kerèkvágásba de mégis a szülei igy könnyebb neki.

Az en szüleim 1-2 szer jönnek évente 2-3 éjszakàra.

Ehhez viszonyitottan ugy gondolom h nagyon jó szokott lenni igy.Nem fàradunk el,ők is mi is jól éreztük magunkat.Senkise érzi magát kellemetlenül.Szép emlékek az ilyen alkalmak.

Én nem bánnám ha anyósék is hasonlóan jönnének.

Csak nem tudom ezt h tálaljam.Szeretem és tisztelem őket de félek h megbántom őket,h én leszek a feketebárány aki ellenük uszitotta a fiúkat.H én mit képzelek h én szabom meg mikor jön a fiához...stb...(szoktam ilyeneket hallani,olvasni)

Mivan ha a férjem megharagszik rám?Ha olyan hidat okozok hogy nagyon kínos lesz.

Volt valaki hasonló cipőben,mit érdemes tenni?

Mire figyeljek?

A férjemmel beszéltem erről.Ő mondta evente 2 szer max 1 hétre jo lenne ha jönnének.De ezt bőven túllépi.Amikor helyzet van nem mondja nekik,ahogy 3 napja se,mikor mondtam neki hiszen nem rég mentek el,csak annyi a válasz h a szülei,most mit csináljon.

Nekem rossz a meglátásom?én gondolhatom ezt túl soknak?

Van aki hasonló távolságban lakik?milyen gyakoriak a találkozások?

Ja és jövőre nyugdijasok lesznek mindketten,szóval félek h mégdurvább lesz.


2020. aug. 19. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, ezzel sajnos tényleg nem érsz sokat. Vannak az életben olyan szituációk, amikor az ember önbecsülésének vörös vonalát karistolják, mert kíváncsiak, hogy meddig mehetnek el. Azzal, hogy passzív agresszíven próbálod kierőszakolni a férjedből a megoldást, nem segít téged abban, hogy ezt a vörös vonalat megtartsd, sőt, ezzel a viselkedéssel valójában már át is lépték anyósodék, mert nem állsz bele egyértelműen. Lószar nem fog történni mindaddig, amíg a saját kezedbe nem veszed és nagyon asszertiven, de határozottan elküldöd őket a pcsaba. Gondolkozz el ezen és ha tényleg nem áldozati bárány akarsz lenni, akkor vegyél erőt magadon és légy bátor, kifizetődik ha azt látják, hogy veled nem lehet akármit megtenni.
2020. aug. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 anonim ***** válasza:
76%
Ne haragudj kérdező, de te egy gyenge ember vagy. Mindenki más szava előbbrevaló, mint a tiéd. Ezt te hagyod. Oké, hogy nem ugrálsz anyósodéknak, de nem is mersz konfrontálódni. Már elmúlt hétvége, de még mindig ott vannak, te még mindig miattuk idegeskedsz, ők még mindig bosszantanak téged. Tehát ők vannak nyeregben. És mindig lesznek is. Nem a férjed fülébe kell pusmogni, hanem kiállni anyós elé és a szemébe mondani a problémád. Mert mindig is a problémád lesz. Férjed meg egy puhepöts, nem áll ki érted :D
2020. aug. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/87 A kérdező kommentje:

Ha a férjem fél tőlük és védi őket szerinted mi lesz ha elkuldom oket a p.csába???

Még nagyobb önbizalmat adok annak az akaratoskodó nőszemélynek.

Csak saját magam teszem nevetségessé ha netán a férjem

nem mer mellém állni.Jajj de jó lesz!onnantól fogva anyuci tudni fogja h egyedul vagyok és igen mondhatom azt is h ide tobbet jon

de ha akar mit csinálok?hmm?kihivom a rendorséget?

kirohognek.álljak minden nap nap minden percben az ajtoban bene tegye a làbát?

A férjem kell ahhoz h elfogadják,neki kell az eszének megjönnie

pár hónap,de akkor nyugodt szivvel vàlok el h esélytelen mert magàtól a férjem sose fog ràjönni beteg amit a családja művel.

Ha elveszit,lehet megbánja,lehet onnantól anyucinak beolvas mert nem akarja megint azt amin atmentunk.

Figyu en is szeretem a szuleimet de nem esne jol ha a ferjem okoskodna nekik,sertegetne oket,vagy azt mondana ott az ajto el lehet fàradni.

Es nem tudom h viselnem,h latom anyukam sir,megvan bàntva akar igaza volt a ferjemnek akar nem.

Biztos plafonon lennek és haragudnák a férjemre,nem tudnam elfelejteni 1 nap alatt.Ha en igy erzem,o is igy fogja sot talan o rosszabb is lesz.Megis arrol a norol van szo aki felnevelte.

Döntse el a férjem mit akar az életével.

Es tudni fogja azt mi mivel jár,mi milyen lemondàssal jár

Tudok en is olyan esetrol ahol a vej megmondta amit gondol-válás lett a vége.

Nem ugy fogok tavozni innen h a ferjem mondja azt h valjunk el,mert en bantom a szuleit.az anyosom meg rohog a markában.

En fogok innen tàvozni ugy h felszabadulok,onszantambol valok el,h nem

veszitek semmit.Nem pedig hisztis libaként beolvasok nekik.

Koszonom a válaszokat.Ugy dontottem par honapig igy lesz,talan mivel a sajat fiukat ugral,faradtan dolgozik mert ok is vannak,en meg nem segitek be semmit talán lesz annyi esze h nem cuccol ide h a sajat fianak csinalja a munkát,arrol nem beszélve h a férjem is tud durrani,és ha sok lesz neki,elfog durrani de akkor anyuci is megismeri a fianak azt az oldalat

2020. aug. 25. 19:49
 84/87 anonim ***** válasza:
55%

😅 Hú kérdező, érdekes felfogásod van.

További jó kínlódást kívánok....

2020. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Van abban is valami amit írsz, de ilyet akkor sem lehet csinálni, hogy menekülnöd kell a saját otthonodból amikor ezeket oda eszi a fene. És ahogy írtad, nemsokára nyugdíjasok lesznek, szóval egyre többször és hosszabb ideig oda fogja őket, a férjed pedig nem fogja se kirakni őket, se a pénzcsapot elzárni.

Szerintem változásokra ne nagyon számíts, az anyuci pici fia típus nem változik. Te meg bármeddig nyelsz is, egyszer úgyis ki fog törni belőled a sok elfojtott harag és düh, nah akkor lesz nagy balhé.

2020. aug. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim ***** válasza:
83%

Támadt egy igazán meredek ötletem.

Mi volna, ha férjjel előzetesen egyeztetve egy vacsora mellett szóba hoznád (azért te, mert ő az anyatejjel együtt vélhetően a golyóit is lenyelte), hogy:


"Kedves Anyuka és Apuka, a következő napirendi pont megbeszélése nélkül innen most senki nem megy sehova.

Az a helyzet, hogy a mi - egyébként kiváló kapcsolatunk a Jenővel - sajnos amiatt látszik megromlani, mert maguk nem tisztelik a mi magánéletünket, az életritmusunkat, a privát szféránkat: irreálisan sok időt töltenek nálunk, velünk.

Azt szeretnénk, ha ezt innentől ésszerű keretek közé tennénk a jövőben, ahogyan például az én szüleimmel is tesszük, meg az ismerőseink is az ő rokonaikkal.

Hetekkel előre megbeszélik, hogy pontosan mikor jönnek és hány napot maradnak, és ezt szigorúan be is tartják.

Van az a mondás, hogy "akármilyen kedves vendég, három napig bőven elég" - na ez sem véletlenül alakult így.

Tehát ha fontos maguknak, hogy a Jenővel továbbra is boldog házasságunk - és majdan maguknak unokáik is legyenek, tessenek ezt most átgondolni és a vacsora végéig válaszolni rá, hogy megértették és hajlandóak együttműködni velünk.

További jó étvágyat."


A cinizmusomat nyugodtan ki lehet hagyni, felbosszantott ez a helyzet és a sarokbaszorított léted, ahogy erőlteted, hogy jólérzedmagad így is, és nem lenne nagy veszteség,ha vége lenne....

Sajnos az asszertivitás egyikőtöknek sem az erőssége, ezért aki jobban látja a problémát és hangosabban szól a fejében a vészcsengő (ez te vagy) , annak kell mindkettőtöket képviselni és konfrontálódni. A férjednek kellene, hisz az ő szülei - de ő nem fog.

Marad az, hogy te fogsz vagy egyikőtök sem.

Utóbbinál borítékolható a negatív végkifejlet, akár kezdhetsz is csomagolni. A másik verziónál - ha férj belátja, csak nem mer meccsezni - van esély rá, hogy ti együtt maradtok, csak anyósék robbannak fel.


Ha utóbbi lenne, mindenképpen javasolnék párterápiát nektek, mert ellenkező esetben anyós telefonon is addig oltogathatja a jól idomított, bűntudatra kondicionált fiát, mígnem ő csapja az orrodra az ajtót. El kell érni, hogy Férj is öntudatra ébredjen, ne legyen bevonható anyós játszmáiba, és ehhez a te támogatásod is kell - a szakemberé meg mindkettőtöknek.

Bocs ha hosszú voltam, reménykedek benne, hogy ügyesek lesztek.

2020. aug. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 A kérdező kommentje:

86-os

hálásan köszönöm neked😚ez nagyon jó ötlet

és igazad van

2020. aug. 26. 18:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!