Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túl sok idő együtt anyósékkal?

Túl sok idő együtt anyósékkal?

Figyelt kérdés

2 éve 400kmre költöztünk a szülővárosunktól.

Haza szoktunk látogatni rövidebb időkre.A problémám az hogy a férjem szülei most már elég gyakran jönnek és nem csak pár napra hanem másfél 2 hetekre.

Sokat gondolkodtam azon h kiirjam e a kérdést de kiváncsi vagyok ki mit gondol erről.3 napja jelentették be h ma jönnek(hosszúhétvége de anyós kivette a jövő hetet is szabinak.

Minden hosszúhétvégén ami van egy évben mindig itt akarnak lenni,anyós a szabadságát is mindig idetervezi.Májusban voltak 10 napra.Mi juliusban voltunk 2 éjszakára.Most megint jönnének 11 napra.

Mindketten dolgozunk,sőt nekem van egy mellékállásom is a főmunka mellett.Korán kelek,heti 2-3szor este 7 re haza.A férjemmel nagyon nagyon jòl megvagyunk,kivéve ezeket a heteket amikor anyòsomék nálunk vannak.

Én is feszültebb vagyok,fáradtabb vagyok.Érzem néha h szinte robbani tudnék pàr nap után minden kis apròsàg miatt mert nem tudom magam kipihenni.Azért itt vannak,elvárják h körül legyenek ugràlva,mindig anyósom kitalál 1-2 kirándulast akár 2-300kmrel odébb.Anyós imád vàsárolgatni szóval több alkalommal kell cipelni őket.Apósom imád sörözni.

Naponta 5-6 sört megiszik.Mellé 4 személyre főzni,sütni,mosni.Csak úgy röpködnek a 10 ezresek.

Egyébként nem rossz emberek,csak annyira nem veszik észre ezt az egészet,hogy most már nagyon nagy teher ez nekünk.

Férjem még azért jobban viseli,persze azért megkönnyebül ha elmennek.H minden visszaáll a régi kerèkvágásba de mégis a szülei igy könnyebb neki.

Az en szüleim 1-2 szer jönnek évente 2-3 éjszakàra.

Ehhez viszonyitottan ugy gondolom h nagyon jó szokott lenni igy.Nem fàradunk el,ők is mi is jól éreztük magunkat.Senkise érzi magát kellemetlenül.Szép emlékek az ilyen alkalmak.

Én nem bánnám ha anyósék is hasonlóan jönnének.

Csak nem tudom ezt h tálaljam.Szeretem és tisztelem őket de félek h megbántom őket,h én leszek a feketebárány aki ellenük uszitotta a fiúkat.H én mit képzelek h én szabom meg mikor jön a fiához...stb...(szoktam ilyeneket hallani,olvasni)

Mivan ha a férjem megharagszik rám?Ha olyan hidat okozok hogy nagyon kínos lesz.

Volt valaki hasonló cipőben,mit érdemes tenni?

Mire figyeljek?

A férjemmel beszéltem erről.Ő mondta evente 2 szer max 1 hétre jo lenne ha jönnének.De ezt bőven túllépi.Amikor helyzet van nem mondja nekik,ahogy 3 napja se,mikor mondtam neki hiszen nem rég mentek el,csak annyi a válasz h a szülei,most mit csináljon.

Nekem rossz a meglátásom?én gondolhatom ezt túl soknak?

Van aki hasonló távolságban lakik?milyen gyakoriak a találkozások?

Ja és jövőre nyugdijasok lesznek mindketten,szóval félek h mégdurvább lesz.


2020. aug. 19. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, majd írd meg a fejleményeket, sztem sokan kivancsiak most már, mi lesz a sztori vége. Hajra :)
2020. aug. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
100%
Mondd h az unokám szeretnétek dolgozni XD hátha akkor észreveszik magukat és lekopnak. Amúgy ha párod nem erzi h kellemetlen neked a sajat szüleidet is cuccoltasd oda 2 hétre aztán hátha átérzi milyen "idegeneket" kerülgetni
2020. aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
93%
Ha kivette anyós a szabit, menjenek haza aztán apóssal induljanak vmerre. Csináljanak kettesben programot, menjenek kirándulni, wellnessbe, akárhova. Találják fel magukat, nem gyerekek már.
2020. aug. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
100%
Tuti amúgy, hogy egymást nem bírják elviselni anyósodék, azért menekülnek hozzátok, nehogy otthon kettesben kelljen lenni. De hát ezt is le kell sz.rni, errő nem te tehetsz és nem a te dolgod őket boldoggá tenni. Meg nem is a férjedé.
2020. aug. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 anonim ***** válasza:
100%

anyós lesz itten a gyökérprobléma.

a férje is menekül a sörbe és a tévézésbe

2020. aug. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:
100%
Anyuka, ha már úgyis ide tetszett jönni, amíg mi elmegyünk dolgozni, legyen szíves pucolja meg az ablakokat, öntözze meg a kertet, söpörje fel az udvart, ja és a fürdő csempére is ráférne egy kis fugatisztítás. Mindezt persze határozottan, és mosolyogva. Lehet mire hazaértek a munkából, már össze is csomagolnak. Én egyszer így ráztam le egy ingyenélő barátnőmet. Állandóan jött, nem vette magát észre, mindenből kért, aztán meguntam. Adtam neki ebédet, aztán szépen mondtam neki, hogy igazán elmosogathatna, ha már ennyiszer megkínáltam. Azóta csak 5 percre ugrik be.
2020. aug. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 anonim ***** válasza:
100%

Nem foglak áltatni, szerintem ha érintetlenül hagyjátok ezt az ügyet, jövőre, mikor anyós(ék) nyugdíjba megy/mennek, még rosszabb lesz a helyzet. Egyértelmű, hogy nem bírják elviselni egymást a négy fal között, ezért azt hiszik, ha 400 km-el odébb apósod ugyanúgy leül tv-t nézni és sört vedelni, mint otthon, anyós pedig a turkálással foglalja el magát és más nyakán teszik ezeket, a szőnyeg alatt tartható a probléma. A tudtukra kell hozni, hogy nekik kell megoldaniuk a problémáikat és nem rajtatok csüngeni. Az, hogy az ő kapcsolatuk már megromlott, nem kéne, hogy azzal járjon, hogy a tiéd is megromoljon a férjeddel. Jövőre ez még durvább lesz, mikor szabadságot sem kell kivenniük, hanem hobbiszinten ugorhatnak le hozzátok a legváratlanabb időpontokban.

Azt javaslom, hogy legyen egy “biztonsági terved”. Ahogy kiderül, hogy jönnének, a 2-3. naptól szervezz le magadnak valami programot, családlátogatást, egész napos elfoglaltságot. A férjed hamar ki fog ábrándulni ebből a helyzetből, ha rá szakad a sörös dobozok eltakarítása, ha nem akarja kerülgetni, meg az anyja sipákolását hallgatni. Elvégre az ő szülei.

2020. aug. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 A kérdező kommentje:

Beszéltem a férejmmel,nem igazán érti miért baj ez a hosszú idő hiszen a szülei,nem mondhat nemet mert hálátlan lesz.

Annyit mondtam rendben,ahogy akarod,de éreztetve vele h birom ameddig birom,aztán viszlát lesz

Innentol programokat csinálok,leszarom h itt vannak

ha nem tetszik valakinek osszepakolok beadom a válást aztán megyek hírével

talán elgondolkozik azon h anyuci,apucival akarja e leélni az életét vagy egy nővel és saját családdal.

Erre ennyit mondok.

Én nem mondok anyóséknak semmit,persze ha valami nem tetszik ràjuk förmedek én is,nem akarok én lenni a màrtir.

Ha én intézem és a szülők összevesznek velem,mert volt már h ők is csunyán odaszóltak vagy célozgattak,szóval tuti ahogy érzem ugye védi őket.

Tuti h ott vége a házasságunknak.Mert én leszek a hibás.

Ugyh igy lesz egy esélye h a fejéhez kapjon.Ha ők?akkor legyenek boldogok.

Élem közben az életem,külön tölük ha neadj megyek életem az legyen.

Ha feleszmél időben az meg csak jó.

Ma leugrok egy munkatársammal egy tóra fürödni.

Ők már elmentek 200kmre egy vàrosba sétálni mert anyós látta a tévében milyen szép az a hely.Persze a mi kocsinkal,férjem vezet,és persze telitankal ami megint a mi pénzünk.

Gondolkodom azon is külön kasszára megyek.

Nem azért dolgozom h ezt finanszirozzam

2020. aug. 22. 11:31
 69/87 A kérdező kommentje:
*Isten
2020. aug. 22. 11:32
 70/87 anonim ***** válasza:
64%
Ne haragudj, de most ezután nem tudlak sajnálni. Ezt nem nekünk, hanem így a férjednek kellene elmondani. Válással fenyegetőzöl a háta mögött, mert nem vagy képes a szemébe mondani, jaj nehogy megbántsd őt vagy szüleit. De egy válással megbántanád. Nem értelek esküszöm h mit vergődsz ezen ennyit.
2020. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!