Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szüleit vèdő fèrj kontra felesèg?

Szüleit vèdő fèrj kontra felesèg?

Figyelt kérdés

Adott a férj aki nem mer nemet mondani a csalàdjànak ès felesèg aki nem birja a terheket amik velük jàrnak.

Felesèg megpróbàlja meghúzni a hatàrokat és szabâlyokat.Persze nem megy az olyan könnyen,mert az egèsz csalàd megutàl,visszaszól stb...

Hatalmas balhè lehet belőle,kibeszèlès esetleg férj tèged okol amiért a szüleit megbàntottad.

Mennyi jövője van az ilyen hâzassàgnak?

Volt valaki hasonló cipőben?


2020. szept. 17. 08:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim válasza:
86%
Ez a helyzettől függ.
2020. szept. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
58%
Az, hogy milyen jövője van az ilyen házasságnak, az a felek tűrőkepessegen múlik. Megfelelő stratégiával működhet egyébként, de az tény, hogy ilyenkor annak a kezében van a kulcs, akinek a szülei szívóznak, mert ő választotta a párját, aki mellett ki kellene állnia. Sok esetben viszont nem fekete-fehér szituációkról beszélünk, ezért nehéz megítélni, hogy hol van az a határ, ami még kezelhető és hol van az, ami már szakítást is érhet. Nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbb családban megvannak ezek a súrlódások, a férjek lavíroznak az anyjuk és a feleségük között, mert még jó viszony eseten is mindig van nézetkülönbség és a nők a pasikat használják ventillalasra és ot próbálják manipulálni. A legjobb stratégia az elkerülés, és a látszólagos jó viszony fenntartása, miközben megtartod a magad elveit és aszerint is élsz. Nem hiszek a folyamatos nyílt konfrontációban, mert nincs értelme.
2020. szept. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
90%

Hogy lehet erre az általánosító kérdésre válaszolni?

Vannak elmebeteg menyek (pl.itt is bemutatkozott a "titkosügynök") és vannak elviselhetetlen anyósok. (Mint nekem a kettő közül a második)

Írj konkrét példát Kérdező, majd arra válaszolunk!

2020. szept. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
88%
Amit a feleség határmeghúzásnak vél, a férj azt érezheti a családja elmarásának...
2020. szept. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
75%

Én nem tudom! Ha szimplán csak nézetkülönbségek vannak, akkor azt szépen meg kéne beszélnie mindenkinek.


Ha az egyik fél a szüleinek segít, vagy ápolja én személy szerint nem is kezdenék kapcsolatba addig, míg biztosra nem tudom, hogy a masik tényleg komolyan gondolja, és nem zavarja ez a helyzet, és mindenki úgy fogja fel, hogy bővül a család, mert tisztelem a másikat és tudom, hogy ilyen helyzet egyrészt nehéz, van mikor nagyon nehét, masreszt kérdés, hogy a masik el tudja-e ezt a helyzetet fogadni, ott már nem mindegy milyen az anyós, após viszony a párral.


De ez sem azt jelenti, hogy mert pl. a szülőnek segíteni kell, vagy ápolni, akkor ne lehetne az illetőnek társa, de nem minden áron, mármint csak hogy legyen mellette valaki, ugy nem fer, ugy a fer csak ha igazi az illető, és érti a helyzetet, megérti, és egyáltalán nem azt érzi, hogy necces.


Egyszer a szülők is választottak maguknak párt, ez a joga megvan a gyereknek és a gyerek gyerekének is és stb. Ilyenkor a szülők is tanulhattak volna az ő idejükből való példákból.


A lényeg hogy boldog legyen a gyereke ha igazi a társa, akkor a családdal is meg találja a kompromisszumot, vagy tudja őszintén, asszertívan elmondani nekik, hogy ha valamivel megbántják. A tisztelet szülők, társ, és a masik társ részéről is meg kell lennie!



Így olvasva a kérdést a szülőknek is el kell fogadniuk hogy a gyerekük felnőtt és van társa, mindkét félnek tisztelettel kell egymás felé fordulnia. Ha direkt kiprovokálják, és te nem viselkedsz neccesen velük, és téged hibáztat a párod, akkor az nem is igazán kapcsolat, de mindenképpen beszélned kell a pároddal négyszemközt, elmondani hogy mennyire bánt, hogy nem tudtok kompromisszumot találni család ügyileg, és azt is jelezni neki, hogy ha ez nem változik, kénytelen leszel elgondolkozni azon, hogy lehet külön jobb lenne. De ez csak egy téged védő jó tanács, semmi több, én mindenképpen azt tanácsolom, hogy beszélj az érzéseidről, ha nem érti meg akkor nem is igazán szeret szerintem.


Amugy 1-es is nagyon jó tanácsot adott, de ha a család eljut odáig, hogy belassa, hogy nem viselkedtek veled fer modon akkor igenis tessek udvariasan, kedvesen, leülni és megbeszélni, mert csak így oldodik meg valojában a probléma.

2020. szept. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 A kérdező kommentje:

Vàratlan làtogatâsok,nemet mondasz mègis idejönnek kéretlenül.

Minden hètvègèt együtt kell tölteni,rengeteg időt akarnak a szülők veletek tölteni,nincs magàn életetek,nincs hètvègètek.

Ha van valami kérès amit ők is simàn megoldhatnànak de kènyelmesebb nekik ha mi megoldjuk.Ami a tièd az az övék is.

Azt hiszik ez az ő otthonuk ha hozzàtok mennek,te alkalmazkodsz a hàzadban hozzàjuk stb...

2020. szept. 17. 09:10
 7/68 anonim ***** válasza:
41%
*nehéz
2020. szept. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 A kérdező kommentje:

Férjem nekem ugrik àllandóan ha elmondom mi zavar.

Ha nemet mondok anyósèknak cinkelnek,beszólogatnak,kibeszélnek.

Állandòan az ember nyakán lògnának.Megfulladok tölük

2020. szept. 17. 09:16
 9/68 anonim ***** válasza:
94%

#6

Ha ezek így vannak és a férjed/párod nem hajlandó a te szempontjaidat is figyelembe venni - egészséges keretek között! - akkor ennek a kapcsolatnak nincs nagy jövője.

Remélem gyereketek nincs, mert akkor könnyebb továbblépni.

2020. szept. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
23%

Szóval akkor nem komoly veszekedések vannak. Mennyi évesek a szülők?

Idősek, fiatalok?


Amugy 1-essel és 3-assal értek egyet.

5-ös vagyok.


Az, hogy hétvégente elmegy vagy mentek a szüleihez abba mi a necces?


Hétköznap nincs időtök egymásra?


Gondolom a látogatasaik is szombat vasárnapiak, vagy nem?


Ami a tiéd az övék is konkrét példa?


Meg kell mondani nekik szépen, udvarisasan, hogy bizonyos dolgok a ti házatokban nem ugy van mint náluk.

2020. szept. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!