Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szüleit vèdő fèrj kontra felesèg?

Szüleit vèdő fèrj kontra felesèg?

Figyelt kérdés

Adott a férj aki nem mer nemet mondani a csalàdjànak ès felesèg aki nem birja a terheket amik velük jàrnak.

Felesèg megpróbàlja meghúzni a hatàrokat és szabâlyokat.Persze nem megy az olyan könnyen,mert az egèsz csalàd megutàl,visszaszól stb...

Hatalmas balhè lehet belőle,kibeszèlès esetleg férj tèged okol amiért a szüleit megbàntottad.

Mennyi jövője van az ilyen hâzassàgnak?

Volt valaki hasonló cipőben?


2020. szept. 17. 08:41
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
92%

Az esküvő előtt másképp volt?

Ha ez így a férjednek megfelel, akkor nem illesz a családba (nem sem felelne meg, megekülnék)

2020. szept. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
94%
Elég élősködő családnak tűnik, hogy mindent elvárnak, elmennek vendégeskedni, pakolni nem segítenek, bele nem dobnak, ők megjönnek, esznek, isznak, vígadnak... te meg tűrj némán, fizesd a kaját, piát, meg robotolj még akkor is mikor nagy kegyesen hazafáradnak. Ezt nagyon gyorsan kéne tisztázni és ha nincs megoldás akkor kilépni a kapcsolatból. Mikor elköltöztem otthonról, apám azt hitte ő is bejárós a párom lakásába. Össze kellett vele veszni de megértette, hogy nem.
2020. szept. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
77%
Figyelj, ez nagyon gáz. Ketten össze kell fognotok a férjeddel, és elmondani a családnak, hogy ez így nem mehet tovább. Fizessenek bele a kajába. Vagy egáltalán ne legyen otthon semmi, amivel megkínáljátok őket. Ez elég alpári módszer, de ezek szerint ők nem veszik észre magukat. Olyat is lehet, hogy szimplán nem nyitsz ajtót. A te életed! Komolyan, foglalkozz önmagaddal, és ne sajnálkozz. Ha nekem hajnalban kelnem kéne, biztos mondtam volna, hogy bocs, megyek aludni, kérlek, menjetek haza. Stb.
2020. szept. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos mindkét irányból voltam szenvedő alany. Nekem az élettársam nem tudott nemet mondani az anyukájának, ám képtelen volt elviselni, ha én valamit megtettem apámnak.


Én F ő N, neki az anyja élt csak, nekem apám élt csak. Amikor többgenerációs házban éltünk, akkor az volt a baja, hogy apám néha lehívott magához segíteni, ugyanakkor anyuka füttyentett, akkor a kislánya azonnal szaladt.

Amikor külön laktunk, tehát ketten, mindegyikünk családjától függetlenül, akkor pl karácsonykor mentünk mindegyik családhoz. Amikor nálunk voltunk, apámnál, akkor fél óra után unszolt, hogy mikor megyünk már, amikor az anyjáéknál voltunk, akkor 4-5 óra ottlét után megsértődött, ha annyit kérdeztem, hogy nem megyünk-e haza lassan.


Szóval nekem sajnos a női oldalon alkalmazott nyíltigazságtalansággal volt dolgom férfiként. De sajnos ismeretes a másik oldal is, amikor anyuka kedvenc kisfia képtelen a meglévő családja (asszony, gyerekek) kiállni és anyuci rángatja madzagon, mint valamiféle marionette-figurát. Egyik sem jó. Törekedni kellene az igazságosságra.

2020. szept. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
89%
Ez nálam válóok lenne. Ha nem hajlandó ezen változtatni, én a helyzettől függően lelépnék vagy kitenném. Azért belengetném, h vagy te vagy ez, így nem lehet élni.
2020. szept. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
90%
A házasságotok előtt nem volt ez?
2020. szept. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom, az ő házukban laktok, vagy valamilyen módon nekik köszönhetitek, s ezt vendégeskedik le rajtatok. Vagy a férjedé a ház. Mivel ha el tudnál menni, tennél is valamit érte. Valószínűleg nekik kiszolgáltatva élsz.
2020. szept. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 A kérdező kommentje:
Nem igazán,ugye az elején nem èltünk együtt.Utána hozzàm költözött,talàn azért nem volt ez,meg hát kis másfélszobás panel lakàs volt.Szòval akkor láttam öket ha én is mentem,havi 1szer
2020. szept. 17. 11:17
 29/68 anonim ***** válasza:
90%

Ha valóban úgy van ahogy mondod, akkor nem tudod, a férjednek mi ilyen érhetetlen a szituáció kellemetlenségén.

Én amúgy nagyon ki lennék akadva, megmondanám, hogy ez az én házam is, és nem várom őket szeretettel bármikor, mert van magánéletem. Aztán szitkozódjanak, ha akarnak, engem aztán nem érdekelne, csak hagyjanak békén.

Szemtől szemben mondd meg nekik mi az ábra, vannak olyan emberek, akik a nélkül nem fogják fel a helyzetet...

2020. szept. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 A kérdező kommentje:
A sajátunk a ház,egy petákjuk sincs benne.Van benne önerö de hitelre vettük,és ugyanugy megdolgoztam az otthonomért ahogy a férjem is.
2020. szept. 17. 11:21
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!