Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért utálják annyian az...

Miért utálják annyian az anyósukat/apósukat?

Figyelt kérdés
Tele van az oldal kötökedő anyósokról szóló kérdésekkel, panaszokkal, és az életben is rengeteg ilyennel találkozok, még a saját családomban is. De mi ennek az oka? Az én családomban lévő helyzetet átlátom (a szüleimet érinti), de sokan olyan helyzetekre panaszkodnak, ami még a kapcsolatuk legelején van, és egyszerűen elkerülhető lenne. Friss házasok jönnek azzal, hogy "az anyósom mindenbe beleszól", az "anyósomnak semmi sem jó", stb., de ez nem derül ki már akkor, amikor elkezdődik a kapcsolata a két félnek? Mi még nem házasodtunk össze, de az én "anyósjelöltem" mindenben támogat, és össze akar tartani minket. Egyszerűen nem tudom emlépzelni, hogy a későbbiekben bármiben is negatívan akarna majd befolyásolni, de gondolom más sem tudta a sajátjáról, mert úgy adják elő, hogy "az anyósom", és nem a "barátom/barátnőm anyja". Szóval gondolom értitek a kérdésemet. Ilyenkor mi zajlik igazából? Az anyósjelölt adja az ártatlant az esküvőig, aztán belepofátlankodik mindenbe, és megkeseríti az ifjú pár életét? Vagy már akkor is ilyen amikor a gyereke hazaviszi a párját? És ha az utóbbi, akkor valószínűleg már akkor is ellenzi a házasságot, de arra mégis sor kerül, mert szeretik egymást, ami szerintem így van rendjén. De ha már eddig is tettek az anyós véleményére, akkor azután miért nem? Ez már annyira közhelyes. Az anyóst/apóst vádolják a saját nyűgjeikért, holott kétlem, hogy az esküvőt követően válnának ilyen minden lében kanállá. Vagy én vagyok fiatal és naív? Mit gondoltok?

2020. dec. 8. 20:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

Biztos voltam, hogy a stilisztikailag nem megfelelő szóhasználatba beleköt a sok fotelharcos, de bizony szép nő vagyok és tanult, pluszban életvidám, mosolygós, aki népszerű az anyós rokonságban. Ellenben vele, aki csak viszályt szít és leugat mindenkit. Igen, ugat!!!

Anyósom mindig kövér, csúnya és az érettségijével vergődő paraszti származású és értékrendű, nőnek született izé volt.

De soha egy értelmiségi nem beszélt meg csúnyán a földön csak én...

Amúgy sem ez volt a kérdés.

Talán hasonló anyósok vagytok?

2020. dec. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
41%
#11 Minél jobban bizonygatod, annál nevetségesebb vagy... és annál kevésbé hihető :D
2020. dec. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
37%

Jól van, úgy van ahogy a fotelharcos kövér, csapzott, buta anyósok gondolják.

Én is közületek való csúfság vagyok!!!

Na, haladjál tovább nyanya😂😂😂

2020. dec. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
70%
Ja, bírom, mikor a kis aluliskolázott (de tényleg a nulla képességei miatt nem anyagi okoból aluliskolázott), buta de kifinomultan beszélő udvariaskodó emberek el nem tudják képzelni hogy az iskola és a modoros udvariaskodás NEM függ össze... Van aki a modoroskodásával próbálja kompenzálni a nem létező képességeit, van aki az erőszakosságával mint az említett anyós. Aki meg nem kompenzál beszél természetesen lazán ahogy a helyzet hozza, ha úgy van kifinomultan, ha olyan helyzet van bevállalósan. Kis görcsök az állandó udvariaskodók. Nem lehet tőlük se dolgozni, se semmit megoldani, mert folyamatosan udvariaskodnak.
2020. dec. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
43%
Nem anyóst, hanem házastársat választ az ember. Feleségem tudta azelőtt is, hogy milyen anyám, de azt is tudta, hogy mellette és nem anyám mellett állok ki, úgyhogy fel sem merült, hogy nem házasodunk össze. De ettől még joggal ki lehet akadva anyám egyes húzásain, megjegyzem a legtöbbön én is, megjegyzen az ő anyjával viszont nekem semmi bajom, sőt jobban kijövök vele, mint ő.
2020. dec. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Így már nagyjából érthető a dolog. :)
2020. dec. 9. 17:16
 17/18 anonim ***** válasza:
72%
Javarészt a menynek van baja az anyóssal, vagy az anyósnak a menyével, amikor is két dudás nem fér meg egy csárdában. A férfiak sokkal kompromisszum képesebbek, alkalmazkodóbbak, könnyebben művelik a lesz*rás művészetét. Írom ezt nőként.
2020. dec. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem minden anyós egyforma. Az elő "anyósomat" imádtam (nem voltunk házasok exemmel, 5évig voltunk együtt) ott az anyukája tényleg nagyon jófej volt. Sokszor ereztem úgy, ő nem is az anyósom, hanem inkább baránőm.


Na a mostani meg.... még nem is ismertem, de már megvolt a véleményem róla. Férjemmel 3éve már együtt voltunk, mikor először találkoztunk (férjemnek is "csodás"a viszonya vele). Már az első találkozáskor közölte velem, én sosem leszek olyan jó társa férjemnek, mint amilyen az exe volt (aki meglopta, megcsalta)... nincs olyan dolog, de szó szerint ami velem kapcsolatos és ne kötne bele. 5éve vagyunk együtt férjemmel, ez idő alatt 5x találkoztam az anyjával. Nekem elég is volt.

(Pl az elsküvőnkre is eljött úgy, hogy nem volt meghívva, azt jelenetet rendezett, mert nem ő volt a középpontban, figyeljem rá inkább mindenki)

2020. dec. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!