Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért szidják az emberek az...

Miért szidják az emberek az anyósukat?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 15:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Mert divat.Persze van rengeteg aki meg is érdemli mert aljas, sunyi, kötözködő. De van nagyon sok aranyos anyós is mint pl. az enyém és hát persze, mint én leszek:))
2012. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%
Mert a menyecskék megvannak győződve róla,ők tökéletesek az anyósmeg csak rossz lehet.Pedig ez a disznó anyós szült és felnevelt nekik egy férjet.de nem baj az anyós akkor is hülye, gonosz ,rossz, nemért semmihez:))
2012. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Van olyan anyós, aki tényleg rendes, nem szól bele a fiatalok életébe, csak ha kérdezik, vagy nem olyan "erőszakosan".. kedvesek, rendesek, elfogadják a fiuk/lányuk párját. De vannak olyanok is, akik nem bírják elviselni, hogy a kicsi fiuk/lányuk felnőtt, és így a párjukat semmilyen áron nem fogadják el, ebből eredendően már van egy alap feszültség és utálat, ami miatt ugye szidják a másikat, erre rájön az is, hogy éppen jobban beleszól az életükbe, amit meg már nem viselnek el, és így hát persze jön a házisárkány duma, és a többi. Persze több féle anyós is van, nem csak ezek, de általában ilyeneken van a fennakadás, és nem feltétlen a "drága meny" hiszi azt, hogy ő tökéletes és az anyós a sárkány, persze ez is előfordul.
2012. okt. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem, akik nem szolgáltak rá, őket csak a buta menyek szidják :) Nekem volt borzalmasan rossz anyósjelöltem, igazi mindenbe belepofázó, kötözködő, arrogáns, kihaénnem, na őt magamban elég sokszor emlegettem negatív felhanggal... A mostani viszont egy tündér, segítőkész, nagyon szeretem, eszembe sincs szidni :) Viszont őt meg a sógornőm nem szereti, de ő meg kísértetiesen hasonlít a régi anyósjelöltemhez :D
2012. okt. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 szofi2009 ***** válasza:
82%
Az emberek nem csak az anyósukat szidják hanem mindenkit aki nem szimpatikusan viselkedik. De az anyossal más a helyzet a legtöbben nagyon igyekeznek a jo kapcsolat kialakitására, igy nyelik a sok szart( kötöszködést ,rosszindulatot,kioktatást,okoskodást.....) amig be nem telik a pohár. Ezután jön az anyosszidás aminek semmi értelme a megoldás hogy olyan messzire költöznek az anyostól amilyen messzire csak lehet. Szerintem az is számit hogy a 2 nö személyisége ,gondolkodása megegyezzen és kölcsönösen tiszteljék egymást.
2012. okt. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ez a "szidasbol" kiderül, nem? Azert, amit ott leirnak/mondanak.

De hogy divatbol?! Ez hülyeseg, mindenki jobban szereti a nyugalmat. En a tesomat nem ertem ebböl a szempontbol, mert olyan aprosagok miatt cseszegeti az anyosat, es nekem ugy tünik, mintha direkt hibakat keresne, de ö ilyen jellemü sajnos. De meg ö sem "divatbol" szidja. A legtöbbeknek, akik szidjak, valamilyen modon problemat okoz, direkt betesz az anyosa, de ez ugyis kiderül a szidasbol, nem?

2012. okt. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy dominanciaharc része a közösségben betöltött pozicióért. Itt a közösség a szűk családi kört takarja, ahol mindenki a biztonságot várja el és nem a mindennapi harcot ezért kiélezett sokszor ez a helyzet.

Ezek a helyzetek egy munkahelyen megközelitőleg sem fognak ilyen mélyen érinteni, onnan hazamész a nyugiba és máris megfelelő pozicióból leszel képes döntéseket hozni.

Ez a pozicióharc ugyanigy létezik apja-fia és anya-lánya között, csak a hozzáállás és a kezelés más, mert az anyós egy szintig végülis mindig idegen marad.

2012. okt. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%

Azért mert a saját anyukájuknak mindent elnéznek de az anyós ha csak rosszul néz már halálos bűnt követ el.

Mondjuk nagyon sok kérdésben és válaszban látszik, hogy semmit tisztelet nincs anyós iránt, aki felnevelte a párunkat. Múlt héten volt egy kérdés a gyerek nevelés kategóriában ahol a 15. éves gyerek szidta az "anyós jelöltjét". Na az is elég nevetséges volt.

2012. okt. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

Itt van például ez a kérdés. Baromira nincs igaza a lánynak de fel sem merül benne, hogy ő hibázott nem az anyós. Mert nem főzőt neki meleg vacsorát mire ő ment.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2012. okt. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Baromira nincs igaza a lánynak de fel sem merül benne, hogy ő hibázott nem az anyós." ??


En ezt a megallapitast sem ertem, mert ebben a kerdesben sehol sem olvastam, hogy az anyosat szidta volna a meny. Rendben, hogy azt leirta, hogy nem tetszik neki anyos heti latogatasa vagy ez vagy az nem tetszik neki - joga van hozza, hogy kifejezze nevtelenül egy forumon, ezzel kiöntse a lelket, nem? Nem derül ki, hogy ezt valaha is az anyos orra ala dörgölte volna, vagy olyan tapintatlan lett volna, mint pl ahogy egy masik kerdesnel olvastam az anyos csaladjarol. (A menyt vekonynak, alultaplaltnak neveztek a szemebe mondva! Es verkepet javasoltak. Azert erdekes, hogy a menyek sokkal tapintatosabbak, szinte mindig az anyos kezdi az ilyen jatszmakat!) Tovabba a feltett kerdes, hogy elnezest kellene kerni (???) az anyostol, amiert ö pizzat rendelt, szinten furcsa lenne... Ha mindenki azt eszik, amit akar/talal, akkor miert ne rendelhetne pizzat maganak es a parjanak? Megjegyzem, a ferjem ilyen szituban tuti pizzat rendelt volna, anyosnal, anyjanal es nalam is, ha nem fözök - öt igy nevelte az anyja. Amig anyosomnal laktunk, hetente 3-szor (!) pizzat evett, mert nem szerette, amit anyos fözött. Nalunk ritkabban fordul elö, mert igazodok az izlesehez (pedig külföldi, nem eszik tipikus magyar kajat), de meg sosem kert tölem elnezest, amiert pizzat rendelt, na furcsa is lenne. :)


6.

2012. okt. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!