Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy viszonyuljak így az...

Hogy viszonyuljak így az anyósomhoz ha neki semmi sem jó ?

Figyelt kérdés

Sziasztok , lehet kicsit hosszú lesz , köszönöm ha elolvassátok.

Én 23 éves vagyok a párom 28. Egy éve élünk együtt és a kapcsolatunk négy éve tart.


A családjaink nagyban különböznek egymástól. Az én családom összetartó, összejáró , az övé nem. Még az unokatestvérekkel sem.

Tény , hogy párom szülei már idősek, párom késői baba volt. (65 körüliek) van egy bátyja aki otthon él.


A probléma az , hogy én nagyon empatikus vagyok mindenkivel és tényleg megpróbálok beilleszkedni oda is , de nem érzem úgy hogy menne ennyi év után is .


---Ugyanis anyós állandóan jön a baba témával, amit megértek hiszen idősek ..


---Anyós hiányolja a fiát, harom naponta haza kéne mennie (minden hétvégén megyünk ) a páromnak...ez nem fér bele az idejébe...akkor jön a zsarolás hogy ők nem is fontosak...


---Anyós elvárja hogy én minden nap főzzek....nem főzök mert én is párom is eszik a munkahelyén. De a fia már pedig nem fog másnapos kaját megenni.


---Anyós néha olyan megnyilvánulásokat tesz hogy kit vágna sz*jba , szidja a párom barátait , sokszor jön elő a pénz téma , ami nálunk szintén tabu.


---Pár idős testvér akikkel tartják a kapcsolatot káromkodnak, szidnak mindenkit.


--- Haza viteti párommal a szakadt zoknikat, ruhákat hogy majd ő megvarrja (ha én már nem vagyok képes...igen én inkább újakat veszek ....nem varrogatok)


--- Ha kapunk tőlük valami ajándékot akkor annak kint kell lennie a házban valahol még ha ízléstelen is. ( Legutóbb kaptunk egy falra akasztható ébresztő órát ami annyira ketyegett hogy nem tudtunk tőle aludni)

Mikor nem látta a házba jött a szöveg hogy így vegyen az ember akármit is semmi nem jó nektek sosem, többet nem is veszek semmit.


---Az utolsó pedig hogy keveset vagyunk ott, mert ezek a témák kínosak és eszünk aztán 1-2óra és megyünk az én családomhoz ahol van hogy egész nap elvagyunk...ez is bántja őket. Hogy miért nem tudunk egész nap ott lenni, de ha a pénz, mások szidása , zsarolás a téma akkor nem tudok kommunikálni mit kezdeni ezzel a helyzettel. Anyagi problémák nincsenek természetesen.


--- Ha késünk egy 10percet az ebédről akkor már jön azzal hogy persze hozzánk mindig időbe oda tudunk érni ide meg érdekes nem.


A mi családunk már meghívta őket többször hozzájuk , ők még egyszer sem hívtak minket családostul csak külön...


Párom úgy áll hozzá hogy öregek hagyjam rájuk. Próbáltam mindent, segítek mindenben , mégis ez van.


Szerintetek mit csináljak ??? , Én szeretnék javítani a kapcsolaton de nem tudom hogy kellene már hozzáállnom.



2021. jan. 18. 11:45
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
77%

Megoldás a párod mondjon nemet

Nem tudd hagyd ott a picsba

2021. jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
74%

Az én anyósom is ilyen okostojás. Úgy oldottam meg, hogy jól megmondtam neki a magamét, az összes sérelmemet! Azóta nyugodt vagyok, és nem találkozok vele. Ő persze szegény ártatlan nem érti miért vagyok ilyen... :D

Megkönnyebbültem, nyugodt vagyok, és jól érzem magam. Nem rándul görcsbe a gyomrom, ha jön a hétvége, mert látni kell... Ezeknek vége!

2021. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
81%
Nézd, ők megváltozni nem fognak, a párodnak meg a szülei. Ha ő 28 évesen ennyivel elintézi, hogy öregek, hagyd rájuk, akkor nyugodtan elmondhatod neki, hogy ok, ennyi erővel te meg nem vagy köteles hallgatni őket minden héten. Majd nagyobb családi összejövetelekre együtt mentek, de a hétvégédet Te nyugalomban szeretnéd tölteni, és te oda nem mész. Ha pattognak, pattogjanak neki, mondják csak neki, hogy milyen semmirevaló felesége van, hogy nem varr zoknit és nem főz minden nap, róla meg úgyis lepereg. Nem vagy Te köteles ennek kitenni magadat...
2021. jan. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
51%
Ez sajnos ilyen tipikus "anyós-jellem". (Nagyon remélem, hogy én nem leszek ilyen🙏). Nehéz ezt jól kezelni, nekem 22éve nem, illetve nehezen megy, igaz durvább dolgok is vannak. Jó a viszony anyósékkal,-mert tűrök- de iszonyú nehéz velük....És sajnos nekem is azt kell, hogy mondjam, ezt csak a párod tudná esetleg "helyretenni", neki kellene a sarkára állnia ezügyben, mert te nem fogod tudni.(Az én párom is ugyanígy áll a dologhoz, ahogy a tied...inkább szőnyeg alá söpörve a problémát, rájuk hagyva mindent, nem értve nekem mekkora probléma ez).
2021. jan. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
61%
Dehogynem a pároddal van baj! Ez a te vakfoltod! Az "anyóshoz" (nem anyós, ha nem a férjed!)nincs közöd. Neki nem kell megfelelned, neki nem kell nyalnod. Túl fiatal vagy még az együttéléshez. Az élettársaddal élsz, és ő nem véd meg a saját anyjával szemben, aki téged gyűlöl, tehát az az ember téged nem szeret. A saját anyját szereti. Azt várja el tőled, hogy tűrd el a bántalmazást. Merthogy ez az. Ilyen kapcsolatnak, amiben te szenvedsz, nincs jövője! Erre nincs megoldás, ha a fejed tetejére állsz, akkor is gyűlölni fog téged az anyja! Nem kell neked alkalmazkodnod egy primitív gonosz boszorkányhoz! A ti életetekbe ők nem szólhatnak bele! Semmilyen szempontból!
2021. jan. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
19%
A ti szüleitek sem különbek ám hölgyeim ! Valahogy mi mégis kijövünk velük.
2021. jan. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
79%

Nekem már nem élt az anyósom,amikor összeházasodtunk.Viszont a férjem huga és a bátyja mindenbe bele ütötték az orrukat,befolyásolták a férjemet.Soha nem álltam ki magamért, mert a férjem engem hibáztatott volna,soha nem mert nekik visszaszólni.Nagyon fájt, és a mai napig fáj.Amugy is olyan család, hogy energia vámpirok, nekem is összeszorult a gyomrom minden találkozásnál.A gyerekeimet is uszitották rám.

Kérdezõ lehet, hogy most még jó a kapcsolatotok, de késõbbiekben biztosan lesznek problémáitok, ha a párod, azzal elintézni,hogy idõsek.A férjem is mindig azzal jött,hogy neveletlenek.Hát igen csak engem lelkileg gyötörtek.Most már nem megyek hozzájuk,csak nagyon ritkán találkozunk max.egy órára.

2021. jan. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim válasza:
84%

ez csakis a parod hibaja, ki kell allnia erted. es vilagosan megertetni a szuleivel, hogy innentol most te vagy a "csaladja".


egyszeruen ezt muszaj megoldani, mert mint az elottem szolo irta, ennek kesobb komoly kovetkezmenyei lesznek. es ennek csakis a parod vethet veget.

2021. jan. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
83%

"A ti szüleitek sem különbek ám hölgyeim ! Valahogy mi mégis kijövünk velük." Aha azért van annyi anyós-vicc amit főképp férfiak mantráznak. :)

Hagyjuk már. Itthon még mindig elvárt sok helyen, hogy a feleség legyen a második anyja az óriáscsecsemő férfiaknak...tisztelet a kivételnek. A feleségtől többet várják el, hogy a férj anyjával foglalkozzon beszélgessen, stb. hányszor olvasott itt valaki olyat, hogy a férj a feleség szüleinél elpakolta a tányérokat ebéd után például? Általában az anyós ápolása is a feleségre marad. Na ugye...

2021. jan. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
33%
19-es! Te ezt honnan veszed?
2021. jan. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!