Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy viszonyuljak így az...

Hogy viszonyuljak így az anyósomhoz ha neki semmi sem jó ?

Figyelt kérdés

Sziasztok , lehet kicsit hosszú lesz , köszönöm ha elolvassátok.

Én 23 éves vagyok a párom 28. Egy éve élünk együtt és a kapcsolatunk négy éve tart.


A családjaink nagyban különböznek egymástól. Az én családom összetartó, összejáró , az övé nem. Még az unokatestvérekkel sem.

Tény , hogy párom szülei már idősek, párom késői baba volt. (65 körüliek) van egy bátyja aki otthon él.


A probléma az , hogy én nagyon empatikus vagyok mindenkivel és tényleg megpróbálok beilleszkedni oda is , de nem érzem úgy hogy menne ennyi év után is .


---Ugyanis anyós állandóan jön a baba témával, amit megértek hiszen idősek ..


---Anyós hiányolja a fiát, harom naponta haza kéne mennie (minden hétvégén megyünk ) a páromnak...ez nem fér bele az idejébe...akkor jön a zsarolás hogy ők nem is fontosak...


---Anyós elvárja hogy én minden nap főzzek....nem főzök mert én is párom is eszik a munkahelyén. De a fia már pedig nem fog másnapos kaját megenni.


---Anyós néha olyan megnyilvánulásokat tesz hogy kit vágna sz*jba , szidja a párom barátait , sokszor jön elő a pénz téma , ami nálunk szintén tabu.


---Pár idős testvér akikkel tartják a kapcsolatot káromkodnak, szidnak mindenkit.


--- Haza viteti párommal a szakadt zoknikat, ruhákat hogy majd ő megvarrja (ha én már nem vagyok képes...igen én inkább újakat veszek ....nem varrogatok)


--- Ha kapunk tőlük valami ajándékot akkor annak kint kell lennie a házban valahol még ha ízléstelen is. ( Legutóbb kaptunk egy falra akasztható ébresztő órát ami annyira ketyegett hogy nem tudtunk tőle aludni)

Mikor nem látta a házba jött a szöveg hogy így vegyen az ember akármit is semmi nem jó nektek sosem, többet nem is veszek semmit.


---Az utolsó pedig hogy keveset vagyunk ott, mert ezek a témák kínosak és eszünk aztán 1-2óra és megyünk az én családomhoz ahol van hogy egész nap elvagyunk...ez is bántja őket. Hogy miért nem tudunk egész nap ott lenni, de ha a pénz, mások szidása , zsarolás a téma akkor nem tudok kommunikálni mit kezdeni ezzel a helyzettel. Anyagi problémák nincsenek természetesen.


--- Ha késünk egy 10percet az ebédről akkor már jön azzal hogy persze hozzánk mindig időbe oda tudunk érni ide meg érdekes nem.


A mi családunk már meghívta őket többször hozzájuk , ők még egyszer sem hívtak minket családostul csak külön...


Párom úgy áll hozzá hogy öregek hagyjam rájuk. Próbáltam mindent, segítek mindenben , mégis ez van.


Szerintetek mit csináljak ??? , Én szeretnék javítani a kapcsolaton de nem tudom hogy kellene már hozzáállnom.



2021. jan. 18. 11:45
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
5%
Aha csak majd a párotok is rá fog jönni, hogy jobb ha az anyját válassza és keres egy normális nõt és nem ilyen hárpiákat,mint itt a gyikon.Vannak még szerethetõ normális felfogásu lányok és azoktól nem is válik el sem a férjük sem az élettársuk.
2021. jan. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
35%

Hál'istennek az én párom látja, hogy az anyja fejében van a gond, így tiszteletben tartva ráhagyja a fas*ságait.

Ha nem így lenne, én szakítottam volna már rég a párommal.. :D

Szerencsére attól, hogy az anyuka elmeroggyant, a fia még tudatánál van. :)

2021. jan. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
61%
Sehogy ne viszonyulj hozzá. Menjen hozzá a párod, Te pedig addig foglalkozz magaddal, végezd el a munkákat. Ha ennyire rossz a légkör, kár pocsékolni a drága időt. Szerintem az anyós sem fogja bánni, hogy Te nem vagy ott.
2021. febr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!