Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy viszonyuljak így az...

Hogy viszonyuljak így az anyósomhoz ha neki semmi sem jó ?

Figyelt kérdés

Sziasztok , lehet kicsit hosszú lesz , köszönöm ha elolvassátok.

Én 23 éves vagyok a párom 28. Egy éve élünk együtt és a kapcsolatunk négy éve tart.


A családjaink nagyban különböznek egymástól. Az én családom összetartó, összejáró , az övé nem. Még az unokatestvérekkel sem.

Tény , hogy párom szülei már idősek, párom késői baba volt. (65 körüliek) van egy bátyja aki otthon él.


A probléma az , hogy én nagyon empatikus vagyok mindenkivel és tényleg megpróbálok beilleszkedni oda is , de nem érzem úgy hogy menne ennyi év után is .


---Ugyanis anyós állandóan jön a baba témával, amit megértek hiszen idősek ..


---Anyós hiányolja a fiát, harom naponta haza kéne mennie (minden hétvégén megyünk ) a páromnak...ez nem fér bele az idejébe...akkor jön a zsarolás hogy ők nem is fontosak...


---Anyós elvárja hogy én minden nap főzzek....nem főzök mert én is párom is eszik a munkahelyén. De a fia már pedig nem fog másnapos kaját megenni.


---Anyós néha olyan megnyilvánulásokat tesz hogy kit vágna sz*jba , szidja a párom barátait , sokszor jön elő a pénz téma , ami nálunk szintén tabu.


---Pár idős testvér akikkel tartják a kapcsolatot káromkodnak, szidnak mindenkit.


--- Haza viteti párommal a szakadt zoknikat, ruhákat hogy majd ő megvarrja (ha én már nem vagyok képes...igen én inkább újakat veszek ....nem varrogatok)


--- Ha kapunk tőlük valami ajándékot akkor annak kint kell lennie a házban valahol még ha ízléstelen is. ( Legutóbb kaptunk egy falra akasztható ébresztő órát ami annyira ketyegett hogy nem tudtunk tőle aludni)

Mikor nem látta a házba jött a szöveg hogy így vegyen az ember akármit is semmi nem jó nektek sosem, többet nem is veszek semmit.


---Az utolsó pedig hogy keveset vagyunk ott, mert ezek a témák kínosak és eszünk aztán 1-2óra és megyünk az én családomhoz ahol van hogy egész nap elvagyunk...ez is bántja őket. Hogy miért nem tudunk egész nap ott lenni, de ha a pénz, mások szidása , zsarolás a téma akkor nem tudok kommunikálni mit kezdeni ezzel a helyzettel. Anyagi problémák nincsenek természetesen.


--- Ha késünk egy 10percet az ebédről akkor már jön azzal hogy persze hozzánk mindig időbe oda tudunk érni ide meg érdekes nem.


A mi családunk már meghívta őket többször hozzájuk , ők még egyszer sem hívtak minket családostul csak külön...


Párom úgy áll hozzá hogy öregek hagyjam rájuk. Próbáltam mindent, segítek mindenben , mégis ez van.


Szerintetek mit csináljak ??? , Én szeretnék javítani a kapcsolaton de nem tudom hogy kellene már hozzáállnom.



2021. jan. 18. 11:45
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
80%

Érdekes.. Édesanyám meg tudta kérdezni, babával kapcsolatos dolgokról a véleményem, utána elmondta a sajátját. Nem pedig beleugatott, mint anyós, mert ő jobban tudja, és különben is így - úgy kell, ahogy ő csinálta kb 35 évvel ezelőtt. Soha nem kérdezett engem, mi a véleményem, hogyan akarom pl a hozzátáplálást, semmi információra nem volt kíváncsi, csak utasítgatott, hogy mit csináljak :D persze egy idő után nem engedtem be, mert nem értette meg, hogy az erőszakos belemagyarázás és a jótanácsok között mi a különbség.


Állj a sarkadra kérdező.

2021. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
80%
Én hasonló helyzetben nem mentem az exem anyjáékhoz. Pont ezek miatt; kell a fenének a gyomorideg egy hlye ember miatt. De az ex sem véletlen ex.
2021. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
73%

A helyes viselkedés ilyen esetben a párodtól, hogy ha ezeket ő elmondja az anyjának és felvállalja, ha ezért rá is megharagszanak. Szülők, majd megbékélnek rövid időn belül. Valószínűleg ő ezeket a határokat korábban sem húzta meg, hanem hagyta hogy a fejére olvassák. Itt most te csak egy új szereplő vagy, a játszma köztük a régi, csak te beleállsz az ő játszmájukba és magad próbálod megoldani. Nyilván mert egy pár vagytok. De ez csak felőröl. Voltam én is ilyen helyzetben, sosem hittem volna, hogy ebből csak kilépni lehet. De aztán persze szétmentünk, mivel minden látogatás után én darabokból szedtem össze magam annyira kicsináltak a bántó fél mondataikkal, az ex meg csak annnyit mondott, hogy de hát a szülei, öregek, tisztelet kell, nem tud mit tenni, neki is rossz. Stb.. Erre nem lehet egy életet alapozni.

De a tiéd még a sarkára állhat, csak várd el tőle. Ne te próbáld megoldani egyedül

2021. jan. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
69%
Nem fog a sarkára állni, 23-as, a kérdező meg csak vár és vár és vár, mire teljesen tönkremegy belé. Várja a csodát, mint itt a 14-es 22 éve, már teljesen belekeseredve az életbe. Csoda pedig nincs.
2021. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
13%

Kedves kérdezõ ezek egyáltalán nem nagy problémák.Ne haragudj, de azért eléggé korán kezded a feszkót a párod és a szülei között.Te csak 4 éve ismered a párodat,az anyukája 28 éve.Miért akarod tönkretenni a szerelmed kapcsolatát a szüleivel.Mi van abban,ha megvarrja a zoknikat,nem kell ujra felhuzni és kész.A szüleidet nagyon kiemeled.Ott el tudsz lenni egész nap,vajon a párod is jól érzi magát ott vagy csak szinleli?!Ami még fontosabb még nem is vett el feleségül,tehát még csak nem is anyósod, de már szapulod.

Egyet mondok neked,állj le a szapulással, mert még nagyon fiatal vagy ehhez,mi lesz akkor késõbb.Joga van a párodnak kiállni a szülei mellett,hiszen nem megvertek téged, csak nem akarja,hogy a fia el legyen hanyagolva.Ennyi,le lehet pontozni.Te veled biztos, hogy minden rendben van, vagy csak te hiszed magadról,hogy nagyon is empatikus vagy?!

2021. jan. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, eszedbe ne jusson a 25-ösnek akárcsak megfontolni is a szavait!25-ös! Hát ki az úristen akarja tönkretenni a férfi és az anyja kapcsolatát???? Pillanatnyilag a boszorkány teszi tönkre a fia barátnője életét! Ugye maga csak trollkodik?
2021. jan. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
76%
#25, te valami nagyon megkeseredett pitsa lehetsz. szintén anyós?
2021. jan. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
26%

Legegyszerűbb és legjobb megoldás az anyós problémára, ha megszakítod vele a kapcsolatot.


Persze emiatt a párodnak nem kell, de neked egyáltalán nem kötelező mégcsak szóbaállni sem vele.


Ha nyugodt életet szeretnél tedd ezt. Tapasztalatból mondom, nekem ez hozott békét.


Biztos ba*ogatna egy ideig vagy talán örökre, amiért ezt tetted, de kit érdekel? Le kell sza*ni.


Vagy változtat a normálatlan viselkedésén vagy nincs kapcsolat. Ennyire egyszerű.


23/L

2021. jan. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
10%

25 vagyok.


Miért uszitjátok ezt a fiatal lányt, hogy igy meg ugy.Természetes,hogy a jövendõbeli anyósa (ha az lesz egyáltalán,sajnos ezt nem lehet tudni)szeretné, ha most lenne unokája, hiszen 65 éves.Viszont a kérdezõ meg fiatal még ehhez, vagyis hát nem tudom,hogy mikor szeretne gyermeket.

Kérdezõ tanulj meg egy kicsit tisztelettel lenni a párod szüleihez is és egy kis türelmet gyakorolni az irányukba.Hidd el az anyósnak való is másképpen fog lenni az irányodba, ha te szeretettel fogod keresni a kapcsolatot.

2021. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos a legtöbb anyós elvakult, mindenkin átgázoló. Csak az a jó és a szent, amit és ahogy ő akar. Ha nem olyan vagy, mint amit elképzelt magának, akkor egy sz*r vagy. Nincs apelláta.

Ilyenekkel nem lehet megbeszélni dolgokat, így az egyetlen jó, békés megoldás a kapcsolatmegszakítás.

Küzdelmes próbálkozásokkal teli tapasztalattal mondom.


Ha lepontoztok, ha nem. :)

2021. jan. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!