Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tehetnék? Anyósom mindenki...

Mit tehetnék? Anyósom mindenkit ellenem fordít.

Figyelt kérdés

Amióta komoly lett a fiával a kapcsolat, gyerekünk lett és össze házasodtunk ő akar dirigálni, okoskodik mindenbe.parancsol kioktat azt hiszi h ő a főnököm. Az unokát első körben elvetette volna mert ő még nem elég idős hogy nagyi legyen. Minket meg ahol lehet fúrt.De még mindig szeretjük egymást.

Először a sógornőmmel haragított össze, akit szinte húgomként szerettem. Utána apósomat, apósom testvérét. Most anyósom az ő tesóját és a gyerekeit. Mindenkinek úgy állít be mint aki átmosta a férjem agyát, aki utálja őket. Olyanokat mondd ami nem igaz és persze mivel ő az idősebb a verszerinti rokon neki hisznek. Rengeteget bántott engem, a szüleimet, neki mindig mindenre van véleménye, amit ha sértő is elmond és ha nem csinálod pont úgy ahogy mondta megsértődik. Utál engem pedig tényleg szeretem a fiát, jó a házasságunk, imádom a gyerekeim. Főzök mosok takarítok, dolgozok, próbáltam mindent, ami családi szokás átvenni. De vannak határok ő soha semmit sem tartott be. A saját gyerekem is próbálta ellenem hangolni, a férjemet is csak a férjem mára át látott már a dolgain.

Sajnos a családi eseményeken mi is részt veszünk. Nem azért megyek mert mártírkodom, de a gyerekemet nem akartam elszakítani azért a családtól mert anyósom ilyen. Viszont mióta konkrétan mindenkinek teledumálta a fejét rosszul érzem magam. Otthon nem tudok maradni mert pici még a gyerek, nélkülem nem ment így el, meg nem is szeretném.

Tényleg hogyan tudnám ezt az egészet kizárni, vagy mit tehetek, ne vegyem fel a viselkedésüket?

Más is van igy hogy utálják ő is jött ember a családba a férjem egyik unokatesojának a férje. Őt is nyíltan szapulják.


2021. jan. 25. 14:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Már rég megszakítottam volna vele minden kapcsolatot, a férjemmel együtt es egyetértésben
2021. jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Tudod ha ennyire utálnak akkor ne menj oda. Ja hogy akkor az unoka se megy? Szívás.

Nem tudsz mit tenni. Ha nem mentek talán elgondolkodik.

2021. jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon türelmes vagy, az én kedves anyósom is így viselkedett, elinte meg akartam felelni, de mikor pár hónap után, a csalàdomat szidta, betelt a pohár, én rà nem nyitom az ajtót az biztos. Ő a tökèletessèg minta kèpe, 3 fia van, 3 menye. Mindet utàlja, èvente egyszer elmegy az egyik menye, a másik ugyan úgy rà sem nèz.
2021. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell folyton házhoz menned a pofonért például. Azt írod, a férjed is átlátott végre rajta - akkor meg miért kényszeríti rád ezt az egészet? Az unoka miatt, hagyjuk már... Ha annyira érdekli az unokája, akkor elfogadja, hogy a gyerekhez csomagban jár az anyja is, vagy ha képtelen intelligens ember módjára viselkedni veled, teljesen ignorálni és kerülni kell őt.
2021. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Én egy ilyen nagy családi ebéd alkalmával felállnék és nagyon tárgyilagosan, objektíven tiszta vizet öntenék a pohárba. Szépen felépítve, felkészülve a támadásra, intelligensen, nem kiesve a nyugodtságomból.
2021. jan. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Az én szüleim is ezzel szívták meg. Apámat is, és anyámat is utálta a két anyós, és addig fúrták a kapcsolatukat, míg szét nem mentek.


Két dolog van, amit tudnék javasolni:

- Kezdd el megfúrni az anyóst a háta mögött. Ennek az a menete, hogy újra elkezdesz barátkozni a többi rokonnal úgy, hogy az anyóst ebből teljesen kihagyod. Mondjuk felhívod őket, beszélgetsz velük, néha áthívod őket vacsorára, stb. Egy a lényeg, ne színészkedj, hanem csak légy önmagad, hogy láthassák, nem olyan vagy mint amilyennek az anyósod mutat.

- Kezdjétek el hanyagolni az anyóst. Először csak ritkábban menjetek át, aztán már egyáltalán ne, majd szép lassan beszélni se kell vele, és onnantól kezdve nem fog tudni mit csinálni. Lehet ez nem lesz a legjobb a gyerek számára, de az sokkal rosszabb, ha két tűz közé keveredik.

2021. jan. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%
Nézd, ha nekem nincs bajom senkivel, akkor nincs az az isten, hogy más irányítsa vele a kapcsolatomat. Nem vagyok én biztos abban, hogy mindenki csak azért nem csíp, mert ő áskálódik.
2021. jan. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
7-es, pedig hidd el, el lehet valakit így meszelni simán.
2021. jan. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Anyukam is kb igy jart. Addig addig okoskodott az anyos, ez a papa halala miatt meg rosszabba valt, mert ő azert vissza tudta fogni, csititani, mig megszakadt vele minden kapcsolat, a hazunkba nem teheti be a labat. Egyik unokaja sem beszel vele (harman vagyunk testverek), apam neha szemelyesen meglatogatja egyedul, de mi nem vagyunk ra kivancsiak. Ezt hiaba huzod, ugyis ez lesz a vege, mert nem fog valtoztatni a viselkedesen.
2021. jan. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
Én nem értem, a férjed miért tesz ki téged ennek. Ezzel a gyerekeit is kiteszi annak hogy az anyjukat gyűlölik, megalázzák. A férjednél a labda, akárhogy is véded.
2021. jan. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!