Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tehetnék? Anyósom mindenki...

Mit tehetnék? Anyósom mindenkit ellenem fordít.

Figyelt kérdés

Amióta komoly lett a fiával a kapcsolat, gyerekünk lett és össze házasodtunk ő akar dirigálni, okoskodik mindenbe.parancsol kioktat azt hiszi h ő a főnököm. Az unokát első körben elvetette volna mert ő még nem elég idős hogy nagyi legyen. Minket meg ahol lehet fúrt.De még mindig szeretjük egymást.

Először a sógornőmmel haragított össze, akit szinte húgomként szerettem. Utána apósomat, apósom testvérét. Most anyósom az ő tesóját és a gyerekeit. Mindenkinek úgy állít be mint aki átmosta a férjem agyát, aki utálja őket. Olyanokat mondd ami nem igaz és persze mivel ő az idősebb a verszerinti rokon neki hisznek. Rengeteget bántott engem, a szüleimet, neki mindig mindenre van véleménye, amit ha sértő is elmond és ha nem csinálod pont úgy ahogy mondta megsértődik. Utál engem pedig tényleg szeretem a fiát, jó a házasságunk, imádom a gyerekeim. Főzök mosok takarítok, dolgozok, próbáltam mindent, ami családi szokás átvenni. De vannak határok ő soha semmit sem tartott be. A saját gyerekem is próbálta ellenem hangolni, a férjemet is csak a férjem mára át látott már a dolgain.

Sajnos a családi eseményeken mi is részt veszünk. Nem azért megyek mert mártírkodom, de a gyerekemet nem akartam elszakítani azért a családtól mert anyósom ilyen. Viszont mióta konkrétan mindenkinek teledumálta a fejét rosszul érzem magam. Otthon nem tudok maradni mert pici még a gyerek, nélkülem nem ment így el, meg nem is szeretném.

Tényleg hogyan tudnám ezt az egészet kizárni, vagy mit tehetek, ne vegyem fel a viselkedésüket?

Más is van igy hogy utálják ő is jött ember a családba a férjem egyik unokatesojának a férje. Őt is nyíltan szapulják.


2021. jan. 25. 14:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%
Mi az, hogy "ne vegyem fel a viselkedésüket"? Mért ne vennéd? Ha téged valaki sérteget és fúr, hazugságokat terjeszt rólad, azt mért ne kéne felvenned? Mért kéne eltűrni?? Dehogy kell! Aki engem sérteget, vagyis mérgez, ahhoz nem megyek. Sőt a gyereket se engedem. Becsüld önmagad! Persze, hogy nem becsül meg más, ha te se becsülöd önmagad annyira, hogy képes legyél visszautasítani a támadásokat, rágalmakat! És a férjednek is nyíltan melléd kell állnia. Nem sunyiban, hanem az anyjával szemtől szembe.
2021. jan. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

kedves kérdező a következő családi eseményen kiállsz középre és elmondod az igazat mindenkinek jó hangosan, ha elhiszik-ha nem.

Utána azt kezdenek az információval amit akarnak és közlöd, hogy ezek után semmi kedved tartani a kapcsolatot egy ilyen családdal.

Hidd el tapasztalatból mondom nem jó állandóan érzékelni gyerekként az ellenséges családi hangulatot, jobb kilépni belőle mint benne élni. Gyerekként igenis éreztem, hogy utálják anyukámat és minél idősebb voltam annál inkább zavart. Végül én magam nem mentem már át, mert elegem lett abból, hogy anyukámat szapulják előttem.

2021. jan. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem is értem miért gondolod hogy jó a gyerekeidnek ha mérgező, gonosz rokonokkal tartják a kapcsolatot.
2021. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
14%
Ok nélkül nem utál ennyi ember.
2021. jan. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom, ki az a marha, aki a tök értelmes válaszokat lepontozza:(((((((((((
2021. jan. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%

" Gyerekként igenis éreztem, hogy utálják anyukámat és minél idősebb voltam annál inkább zavart."


Teljesen egyet értek. Ezt nekem is ugyanígy mondta a (most már felnőtt) lányom. (Csak engem nem anyósom utált, hanem a férjem két felnőtt gyereke).

2021. jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
87%

7

Sajnos lehet mosni valaki agyát. A férjem nagymamája nagyon ért ehhez. Először észre sem vettem mert finoman csinálta. Mindig a sógorom barátnőit kezdi fúrni és úgy hogy egyszer csak ellenszenves a csaj pedig alig láttam. Minden barátnő sorsa ez. És szétmarja őket, kit így kit úgy. Mióta rájöttem az agymosásra azóta tudatosan figyelünk a jelekre, ne tudjon befolyásolni és azelőtt utáljam mielőtt ismerném. Van aki profin ért ehhez.

2021. jan. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
89%

Már ne menjél hozzájuk, majd futni fognak utánad.

Velem a sógornõm csinálta ezt, hogy mindenkit ellenem forditott,mert irigy,gonosz nõ.Nem mentem senkihez, fel sem hivom õket,viszont megfdordult a kocka, mert most már õk keresnek, de még azt sem mondom nekik,hogy ugorjatok el hozzánk.Maradjanak maguknak.Amig tartottam velük a kapcsolatot, állandóan sirtam, mert a férjem nem vette észre az alatomosságát a hugának.

2021. jan. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!