Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyszülő beleszólhat a baba...

Nagyszülő beleszólhat a baba névválasztásba?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok, most a 35. hétben. Férjemmel már nézegettük a baba neveket, úgy gondoltuk, hogy külön-külön megnézzük és összefésüljük ami tetszik. Anyósom 2 hónappal ezelőtt rákérdezett, van e már név ami tetszik. Nem tudtam lerázni és mondtam neki egy példát, ami férjemmel mindkettőnknek tetszett. Erre ő kijelentette, hogy szerinte ez olyan semmilyen név. Következő héten telefonban elmondta a beszélgetés végén hogy nézegette a naptárat és felsorolt vagy 10 nevet, ami neki tetszik.(Mérgembe meg se jegyeztem őket. ) Ráhagytuk. Utána amikor jöttek hozzánk újból elovette a kis papírjat (mert tudni kell, hogy folyamatosan bombáz ujsagcikkekkel is) és felsorolta a neveket. Ezzel nem csak az az idegesítő, h rohadtul pofátlan a dolog, hanem hogy a legutolsó felsorolt név az András volt, amit azóta már mi is választottunk és kinéztünk. Teljesen kellemetlen az egész, most nem tudom mitevők legyünk. Nem akarom azt érezni, hogy azért lett a babánk XY mert anyós listájából választottunk. Pedig elérte ezt. Tőle függetlenül történt ez a saját útvonalunkon is, mégis rosszul érzem magam tőle. Most pedig nem tudom, hogy nézelődjunk-e tovább mégis, vagy maradjon a név :( Vélemények?

2021. febr. 13. 16:22
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
92%
Meghallgatni lehet a javaslatot, de ennyi, a végleges döntés a tiétek. Mindenesetre most lenne jó leállítani, mielőtt még másba is beleszól.
2021. febr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
91%

Nem szólhat belr.

De azt biztos te is belátod, hogy azért hívni a gyereket Andrásnak,mert az tetszik az anyósodnak, pont akkora butaság lenne, mint azért nem hívni Andrásnak, mert az tetszik az anyósodnak...

Különben meg hadd higgye hogy ő választott, lehet még hálás is lesz érte :) Ti úgyis tudjátok a valóságot,más meg nem számít.

2021. febr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem durvan tulgondolod. Megkoszonitek, hogy vette a faratsagot a kereseshez de ti is nezegetitek minden nap es meg nem dontottetek. Ha meg lesz a nev majd szoltok. Ennyi.

Nem kell itt felhaborodni ilyen aprosagon. Ugy is a ti dontesetek lesz a vegen.


Az meg, hogy csak azert akarsz egy uj nevet valasztani mert az anyosnak is tesztik az mar nagyon vicces..

2021. febr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
80%
Nem
2021. febr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
87%
Ha tetszik a név, adjátok nyugodtan! Meg is mondhatod az anyósnak, színlelet meglepetéssel: "Azért írtad a listádra ezt a nevet, mert tudtad, hogy nekünk tetszik, és ezt akarjuk adni? Milyen figyelmes vagy!" Ezzel a tudtára adod, hogy nem az ő ötlete volt. A lényeg, az legyen a neve, ami neked és a férjednek tetszik.
2021. febr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
86%
Ha anyósnak is tetszik az András meg nektek is akkor nincs is gond.Legyen Bangyi az a gyerek😄
2021. febr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
6%
langyi
2021. febr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
92%
Mondd meg hogy már régen választottatok, de még nem mondanàd meg, viszont nyugodjon meg, mert olyan nevet találtatok ki, ami neki is tetszene, rajta van a listáján
2021. febr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
82%
Nem, de te meg felesleges hülyeségeken hisztizel, egyébként.
2021. febr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván nem szólhat bele, mert semmi köze hozzá,hiszen a ti babátok. De elmondhatja, hogy neki melyik nevek tetszenek. Pl biztosan a barátnőid is megosztják veled :)


Nekünk is felsorolt fiú neveket, amikor még csak lány variációnk volt, de nem vettem magamra, igazából nem is érdekelt mert úgy is mi döntünk.

Szimplán mondjátok, hogy már egy jó ideje az András mellett döntöttetek, jó hogy neki is tetszik :)

Ha már most kellemetlenséget érzel a név és anyós miatt, sajnos később is ez lesz.. Ezt most engedd el, lesz ennél sajnos nagyobb bajod is :)

2021. febr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!