Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyszülő beleszólhat a baba...

Nagyszülő beleszólhat a baba névválasztásba?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok, most a 35. hétben. Férjemmel már nézegettük a baba neveket, úgy gondoltuk, hogy külön-külön megnézzük és összefésüljük ami tetszik. Anyósom 2 hónappal ezelőtt rákérdezett, van e már név ami tetszik. Nem tudtam lerázni és mondtam neki egy példát, ami férjemmel mindkettőnknek tetszett. Erre ő kijelentette, hogy szerinte ez olyan semmilyen név. Következő héten telefonban elmondta a beszélgetés végén hogy nézegette a naptárat és felsorolt vagy 10 nevet, ami neki tetszik.(Mérgembe meg se jegyeztem őket. ) Ráhagytuk. Utána amikor jöttek hozzánk újból elovette a kis papírjat (mert tudni kell, hogy folyamatosan bombáz ujsagcikkekkel is) és felsorolta a neveket. Ezzel nem csak az az idegesítő, h rohadtul pofátlan a dolog, hanem hogy a legutolsó felsorolt név az András volt, amit azóta már mi is választottunk és kinéztünk. Teljesen kellemetlen az egész, most nem tudom mitevők legyünk. Nem akarom azt érezni, hogy azért lett a babánk XY mert anyós listájából választottunk. Pedig elérte ezt. Tőle függetlenül történt ez a saját útvonalunkon is, mégis rosszul érzem magam tőle. Most pedig nem tudom, hogy nézelődjunk-e tovább mégis, vagy maradjon a név :( Vélemények?

2021. febr. 13. 16:22
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
69%
Nem szólhat bele. A név meghatároza a gyerek,sőt, a ti életeteket is. Ne hagyjátok rábeszélni magatokat olyanra, amit nem akartok.
2021. febr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
Normális esetben nem.
2023. jan. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!