Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyszülő beleszólhat a baba...

Nagyszülő beleszólhat a baba névválasztásba?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok, most a 35. hétben. Férjemmel már nézegettük a baba neveket, úgy gondoltuk, hogy külön-külön megnézzük és összefésüljük ami tetszik. Anyósom 2 hónappal ezelőtt rákérdezett, van e már név ami tetszik. Nem tudtam lerázni és mondtam neki egy példát, ami férjemmel mindkettőnknek tetszett. Erre ő kijelentette, hogy szerinte ez olyan semmilyen név. Következő héten telefonban elmondta a beszélgetés végén hogy nézegette a naptárat és felsorolt vagy 10 nevet, ami neki tetszik.(Mérgembe meg se jegyeztem őket. ) Ráhagytuk. Utána amikor jöttek hozzánk újból elovette a kis papírjat (mert tudni kell, hogy folyamatosan bombáz ujsagcikkekkel is) és felsorolta a neveket. Ezzel nem csak az az idegesítő, h rohadtul pofátlan a dolog, hanem hogy a legutolsó felsorolt név az András volt, amit azóta már mi is választottunk és kinéztünk. Teljesen kellemetlen az egész, most nem tudom mitevők legyünk. Nem akarom azt érezni, hogy azért lett a babánk XY mert anyós listájából választottunk. Pedig elérte ezt. Tőle függetlenül történt ez a saját útvonalunkon is, mégis rosszul érzem magam tőle. Most pedig nem tudom, hogy nézelődjunk-e tovább mégis, vagy maradjon a név :( Vélemények?

2021. febr. 13. 16:22
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
40%
Hiába írtok neki, már törölve lett a felhasználója.
2021. febr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
66%

Termeszetesen adnám.az András nevet.

Közben meg simán tenném a hülyét és állítanám, hogy az elejétől fogva ezt akartuk, hát hogy-hogy nem emlékszik?

Amikor mondaná a papírfecnit, hogy rajta volt ez a név és tulajdonképpen ő nevezte el a babát, akkor megint tenném a hülyét, hogy én semmi ilyesmire nem emlékszem.

Közben szívnám a vérét undorító nevek emlegetésével.

De én egy nagy genyó vagyok és visszaadom mindenkinek, amit velem csinál. :D

2021. febr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
67%

Mennyire kell ahhoz komplexusosnak lenni, hogy csak azért ne add azt a nevet a gyerekednek amit akartál, mert anyósnak is tetszik? És mindennek tetejébe még ide is feljössz füstölögni és önigazolást keresni.

Vannak itt bajok, de nem anyóssal.

2021. febr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
61%
Miért nehéz megérteni egyeseknek, hogy a kérdezőnek nem az a baja, hogy anyósnak is tetszik a név, és nem is azzal, hogy a kedvére tegyenek? ...
2021. febr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
53%
34, miért nehéz megérteni, hogy az oldal tele van trollokkal, akiket egyszer csak kivágnak a kamukérdésük miatt, de néhány kérdésük megmarad? :D
2021. febr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
24%
Nem nagyon lehet mást tanácsolni, minthogy legyél/legyetek határozottabbak. Egyből mondani kellett volna hogy az András a ti listátokon is rajta volt (sőt, még jóval hamarabb elejét venni az ötletbörzének, ha zavar).
2021. febr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
79%

Valaki már írta az elején, egyetértek vele.

Butaság olyan nevet adni ami nektek nem tetszik, de Anyósnak igen.. és butaság nem adni neki a tetszetős nevet csak azért mert Anyós is felsorolta.

2021. febr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
77%
Annak idején ugyan ezt csinálta az anyòsom. Én választottam egy nevet ez az apjànak nem tetszett, majd fordítva is igaz volt. Annyi volt amiben az apukàval meg tudtunk egyezni, hogy hosszú legyen a név. Nekünk az tetszett. Utána jött az anyósom a kis cetlijével, hogy na akkor ez lesz a neve és kész mert neki ez tetszett és ez pont jó lesz nem kell túl cifrazni, stb mondatokkal kísérve. Természetesen nem az lett a neve. A lányom születése után is bele szólt mindenbe. Idegen emberektől kert tanácsot akik utána felvették velem a kapcsolatot, hogy hogyan kell szoptatni (nem volt tejem). Után el akarta velem hitetni, hogy az a tápszer amit orvos írt fel nem jó mert ő utána nézett az összetevőknek és O másikat javasol. Majd mikor cumizott és csak egy fajtát fogadott el szerinte abból káros anyagok oldódnak ki mert 450ft. A pempers pelenka nem jó csak a Libero. Adjak neki mézes teát 2 hetesen mert ő is így csinálta és úgy a jó. Minél előbb ultessem rá bulire hogy szobatiszta legyen, ez akkor jó amikor már tud ülni. Állatokhoz nem nyúlhat mert szalmonellas lesz. Nem kell minden nap főzeléket foznom adjak csak neki üveges kaját. O se főzött ennyi főzeléket. Sorolhatnám még....
2021. febr. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
72%

Ezèrt nem kell mondani semmit😀

Mi sem mondtuk meg a nevét.Tudtuk h nem tetszés lesz másrészröl anyós após mániája a név "öröklés.

Apósom .....András,a férjemet is igy hivják.hát a gyerekemet is igy hivni nem fogom

A béke érdekében nem mondtuk el csak mikor megszületett.

2021. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
30%
Errol az a mondas jut eszembe, hogy ,,akkor vagy felnott, ha akkor is azt csinalod, amit szeretnel, ha a szuleid (vagy anyosod) is egyetertenek vele”. Szerintem ameddig nem bombaz folyton olyan otletekkel, amikrol mar kifejtetted, hogy te mashogy szeretned csinalni, addig hadd legyenizgatott, vegulis az o unokaja. A beleszolast ennehezen viseltem, aztan rajottem, hogy jot akarnak, hadd mondjak, ugyis ugy csinaljuk, ahogy nekunk jo. A lenyeg, hogy a ferjeddel ertsetek egyet, akkor mindegy, hogy mennyire akar beleszolni, majd o leallitja, az o edesanyja. Nevvalasztasnal az elso gyerekunknel nekunk meg segitett is aposom, mikor nemtudtunk ket nev kozul valasztani. Nem kell oket mindenbol kizarni. Ket fiam van, remelem, jo kapcsolatom lesz a menyeimmel majd.
2021. febr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!