Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyszülő beleszólhat a baba...

Nagyszülő beleszólhat a baba névválasztásba?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok, most a 35. hétben. Férjemmel már nézegettük a baba neveket, úgy gondoltuk, hogy külön-külön megnézzük és összefésüljük ami tetszik. Anyósom 2 hónappal ezelőtt rákérdezett, van e már név ami tetszik. Nem tudtam lerázni és mondtam neki egy példát, ami férjemmel mindkettőnknek tetszett. Erre ő kijelentette, hogy szerinte ez olyan semmilyen név. Következő héten telefonban elmondta a beszélgetés végén hogy nézegette a naptárat és felsorolt vagy 10 nevet, ami neki tetszik.(Mérgembe meg se jegyeztem őket. ) Ráhagytuk. Utána amikor jöttek hozzánk újból elovette a kis papírjat (mert tudni kell, hogy folyamatosan bombáz ujsagcikkekkel is) és felsorolta a neveket. Ezzel nem csak az az idegesítő, h rohadtul pofátlan a dolog, hanem hogy a legutolsó felsorolt név az András volt, amit azóta már mi is választottunk és kinéztünk. Teljesen kellemetlen az egész, most nem tudom mitevők legyünk. Nem akarom azt érezni, hogy azért lett a babánk XY mert anyós listájából választottunk. Pedig elérte ezt. Tőle függetlenül történt ez a saját útvonalunkon is, mégis rosszul érzem magam tőle. Most pedig nem tudom, hogy nézelődjunk-e tovább mégis, vagy maradjon a név :( Vélemények?

2021. febr. 13. 16:22
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
90%

En is nyiltan megmondanam, hogy koszonjuk, majd szolunk ha meglesz a nev, van mar par otletunk.

Ha ezt nem akarod, mosolyogva emlitsd meg hogy a te anyud is adott par javaslatot, azok is eselyesek. Hatha ebbol eszbe kap, hogy nem csak o van egyedul.

2021. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
53%
Hát ez egy win-win helyzet,ti is örültök,meg a mama is . Had higyjen amit akar . Egy idős emberre rá kell hagyni ezeket ,bólogatni ,aztán úgyis ti döntötök . Nem igazán értem ,most az a problémád akkor,hogy egy olyan nevet választottatok ki ami a mamának is tetszik ? Nagyobb gondotok ne legyen soha ..:D
2021. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
65%
A listáját elfogadod, megmondod,hogy még gondolkodtok, de köszönöd az ötleteket. Ennyi. Nem kell tovább bonyolítani a dolgot. Ha kérdezi, még nem választottatok, vagy nem akarjátok egyelőre elárulni. Majd mikor megszületett a gyerek és illik rá a név, akkor fogjátok véglegesíteni és kész.
2021. febr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
77%

Amugy ilyenkor nem mindig rosszindulatbol vagy beleszolasbol is csinaljak, hanem egyszeruen tulcsordul a lelkesedesuk. :D Tedd a kezed a szivedre, ha a te anyud mondott volna par otletet, akkor is kiakadsz?

En is olyan vagyok egyebkent, hogy nem birom ha barki is beleszol a dolgomba, es nem ertem miert nem lehet normalis hangnemben kozolni, hogy majd a ferjeddel ezt megbeszelitek? Sokat fogtok meg szenvedni mikor jonnek a gyereknevelesi tanacsok, ha ezt se tudjatok rendezni.

2021. febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
57%
Hintsél el neki pár abszurd nevet, hogy az mennyire tetszik, hadd üsse meg a guta XD pl Elemér, Bonifác, Jenő :D
2021. febr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
82%

A gond az, hogy nem tudjuk, hogy amúgy milyen a viszonyotok az anyóssal. Ha uralkodni akar rajtatok, ti meg csak legyintetek és ráhagyjátok, akkor még abba is bele fog szólni, hogy mikor kell szarnotok. Rendbe kell tenni az anyóst időben. Nyilván fájdalmas lesz, de meg kell húzni a határokat. És ha tényleg olyan az anyós, amilyen a 17-es válaszoló volt, akkor nem ti fogtok a történetből jól kijönni, az egész életeteket mérgezni fogja.

Após milyen? Vagy após nincs?

2021. febr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
65%
Nem, ez a ti döntésetek. Ahogy majd később a nevelése is az lesz. Szóval szerintem jó időben leállítani anyóst, és tisztázni, hogy magatoknak szülitek gyereket. Mielőtt még mindenbe is bele fog szólni, jobb tisztába tenni a dolgokat.
2021. febr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
55%

Nyilván nem szólhat bele, te is tudod.

Felnőttek vagytok, szóljatok ha valami zavar. Nem tudjuk, hogy anyósoddal amúgy jóban vagy, csak ez most idegesít, vagy egy kotnyeles mindenbe bele szóló asszony... főleg utóbbi esetben nem ártana megmondani, hogy majd döntötök és fogtok szólni ha megvan a név, mert a névválasztás csak a kezdet lesz. Ezt neked kell tudni, hogy milyen ember ő. Nem kell elküldeni melegebb éghajlatra, de nem értem miért olyan nehéz megmondani hogy majd ti döntötök.

2021. febr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
87%
Beleszólni bárki beleszólhat bármibe, de nem kötelező hallgatni rá.
2021. febr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
54%
Csak is a ti dolgotok,hogy nevet adjatok a gyermeketeknek.Viszont tegyük fel,ha az anyud is adott volna neveket és neked is tetszett volna,akkor bevágtad volna a durvit?!
2021. febr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!