Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyszülő beleszólhat a baba...

Nagyszülő beleszólhat a baba névválasztásba?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok, most a 35. hétben. Férjemmel már nézegettük a baba neveket, úgy gondoltuk, hogy külön-külön megnézzük és összefésüljük ami tetszik. Anyósom 2 hónappal ezelőtt rákérdezett, van e már név ami tetszik. Nem tudtam lerázni és mondtam neki egy példát, ami férjemmel mindkettőnknek tetszett. Erre ő kijelentette, hogy szerinte ez olyan semmilyen név. Következő héten telefonban elmondta a beszélgetés végén hogy nézegette a naptárat és felsorolt vagy 10 nevet, ami neki tetszik.(Mérgembe meg se jegyeztem őket. ) Ráhagytuk. Utána amikor jöttek hozzánk újból elovette a kis papírjat (mert tudni kell, hogy folyamatosan bombáz ujsagcikkekkel is) és felsorolta a neveket. Ezzel nem csak az az idegesítő, h rohadtul pofátlan a dolog, hanem hogy a legutolsó felsorolt név az András volt, amit azóta már mi is választottunk és kinéztünk. Teljesen kellemetlen az egész, most nem tudom mitevők legyünk. Nem akarom azt érezni, hogy azért lett a babánk XY mert anyós listájából választottunk. Pedig elérte ezt. Tőle függetlenül történt ez a saját útvonalunkon is, mégis rosszul érzem magam tőle. Most pedig nem tudom, hogy nézelődjunk-e tovább mégis, vagy maradjon a név :( Vélemények?

2021. febr. 13. 16:22
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
77%

Értem én hogy tolakodó a mama, mert az. De te sem vagy különb ha bevágod a durcit és azért se az Andrást adod, nehogy azt higyje anyós hogy az ő presszúrájára történt?

Jó lett volna, ha rögtön rámondod az Andrásra, hogy nálatok ez már korábban szóba jött és nincs még végleges döntés.

Amúgy meg sok családban ez van, ne aggódj, csak puhatolóznak ezzel a nagyszülők, hogy időben le tudjanak beszélni az idióta nevekről.

2021. febr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
81%

Természetesen elmondhatja a véleményét, de nem kell csak azért azt választani amit ő mond, mert ő mondta, miközben nektek nem tetszik.

Az viszont nagyon unintelligens dolog hogy még meg sem született a gyerek, de már most arra használod hogy anyóssal csatározhass, ez olyan infantilis.

Normáliséknál úgy megy, hogy nem ellenségként tekitnenek az anyósra, és ha pont megegyezik a véleményük, akkor örülnek neki hogy ez a név mindenkinek tetszik, ha pedig olyat mond az anyós ami nem tetszik, akkor mindenféle csatározás meg erőfitogtatás nélkül megmondják neki hogy másikat fognak választani, mert nekik nem tetszik.

2021. febr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
84%

Én nem értem, hogy neked és a férjednek nincs szátok? vagy nem tudtok kommunikálni? Miért nem lehet megmondani egyenesen, hogy

- mama! ne keressen neveket, mert mi is megtudjuk oldani, és amúgy is mi döntünk nem magácska. Innentől kezdbe a névadás nem téma.


Ennyi. Ha újra szóba hozza a neveket, már az elején leállítani, hogy nem téma, álljon le. Megsértődik? Akkor mi van?

2021. febr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
82%

Veszel egy nagy levegőt, ha legközelebb belekezd, és azt mondod: Drága Marika! A gyermek nevét csak a férjemmel vitatom meg, a mi listánk kész, a végleges döntést a születése után elmondjuk. Kérem, zárjuk le ezt a témát.

Az, hogy ő is írta az Andrást, nem teszi értéktelenné a nevét és azt sem sugallja,hogy ő döntött. Te mondod be szülés után az orvosnak, nem ő, ezért teljes mértékben rajtad múlik. Ha úgy érzi, az ő nyomására, téved, mert a ti ízléseteknek is megfelelt. Ezt neki is elmondod és tisztázva van az egész.

2021. febr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
83%
Ennek megfelelően ha szülinapi tortának csokoládést javasol majd a gyereknek, csak azért sem az lesz, hiába szereti a gyerkőc? Na ugye.
2021. febr. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
49%
Elméletileg nem. A gyakorlat más. Én tisztelet ide, vagy oda, nem hagytam magam "meggyôzni".
2021. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
78%

Most én leszek itt a gonosz, de nem érdekel. Ugyanebben a helyzetben voltunk, mint ti. Már rég kiválasztottak a nevét, mikor anyós elkezdted ugyanazt mondogatni, hogy az mennyire jó név. Mi nem variáltunk, a gyerek neve az lett, amit ő is szeretett volna. Gondoltuk had örüljön magának. Utána naponta hallgattam, hogy ez az ő érdeme, ő választotta a nevét, nélküle ki tudja mi lett volna a neve... Szóval na.

Azóta nagyon megbántam. De ezzel nem is lett volna gond, de ő magát évekig dícsérték, miközben mi voltunk azok a szülők, akik még nélküle nevét sem tudnak választani.

A lényeg, hogy ti ismeritek, fenn áll e ilyen veszély.

2021. febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
53%

Én is meggondolnám magam, ha az anyósom ezt tenné. Hiába kedvelem az anyósom, de még az én anyám se szól bele, hogy mi legyen az unokájának a neve.

És igen, végig ajnározná a kérdező anyósa magát, hogy jajj, az én ötletem volt.

Kérdező! Tudom, hogy nehéz lesz, de keressetek újból neveket, lehet valami új nevet is találtok, ami még jobban fog tetszeni, mint az András! :)

2021. febr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
24%

A 17es nagyszerű példa milyen az amikor valaki tejbetök.


Az András amugy is gatyi.


Állitsd le anyósodat és állj a sarkadra

2021. febr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
45%

Ha csak azért nem lesz András, mert az tetszik az anyósodnak, akkor itt vele van a kisebb baj...

Nálunk teljesen egyértelmű volt, hogy beszélünk a nevekről a szüleinkkel.

2021. febr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!